גיגבייט 7870 - האם הציפוי זהב במחבר עוזר ל- HDMI ? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיגבייט 7870 - האם הציפוי זהב במחבר עוזר ל- HDMI ?

hold11

Recommended Posts

כל השירשור הזה לא רלוונטי.

המידע הוא דיגיטלי.

0 או 1.

הפיקסלים מוצגים בהתאם למידע המקורי שיושב על הכרטיס.

אין שום שיבוש מידע בדרך, אלה אם כן יש לך ציוד תקול ממש.

פעם אחר פעם אני מבקש ממך להפסיק לכתוב שטויות או לכתוב פילוסופיה של אדם שלא מבין בכבלים או חומרה .

למרות חוסר רצוני בכלל לקרוא אותך

אתה ממשיך למלא את השרשור בספאם

ולהעתיק מידע תאורתי שלא קשור למציאות , ממאמרים מעותקים חלקית ולא קשורים לשאלתי ,שמופיעה בראש השרשור .

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה קצת מידע תאורטי בשבילך.

הקטע ה"רלוונטי" נמצא בערך ב9:50

שורה תחתונה, בשידור דיגיטלי, כל עוד האות (שהוא אנלוגי כמובן) בטווח מסוים, גם אם יש שיבושים באות, אין שום בעיה להבין אם מדובר ב0 או 1.

ולכן כל עוד האות בטווח ה"תקין", "איכות" האות אינה משנה את התמונה.

זאת התאוריה.

וזה מה שקורה במציאות!!! :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבקש עזרה ולא נותנים לך את התשובה שאתה מצפה לשמוע אז אתה מגיב לא יפה לאחד המשתמשים היותר מקצועיים ו"מביני עניין " שיש בפורום,

ולעניננו : זהב לא מוליך יותר טוב ולא נעליים תחפש בגוגל תמצא אלף "כתבות מקצועיות" בנושא. זהב הוא חומר עמיד בקורוזיה וגמיש וגם נראה טוב וזו הסיבה להשתמש בו במוצרי אלקטרוניקה ולא בגלל המוליכות שלו ובמיוחד בשיטה הדיגיטלית, בתחום הסטריאו והאנלוגי יש יתרון אבל זה לא המקרה שלנו כי אנחנו מדברים על כרטיס מסך דיגיטלי - אות דיגיטלי- 0/1 או שיש סיגנל או שאין.

*כתבת שart tatum לא מבין בכבלים או בחומרה,חשבת אולי שאנשים כאן בפורום רובם עובדים בתחום ומבינים דבר או שניים בנושאים אלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hold11 היקר - אתה לא תמצא שום דבר מקצועי הבוחן את ייעילותו של מחבר זהב לעומת כזה כסוף.

למה? מכיוון שאין לזה שום ביסוס מדעי. זה כמו שאף אחד לא טרח לבדוק האם הצמדת גוש פלסטלינה לטלוויזיה ישפר את האיכות של ערוץ 11.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו שאף אחד לא טרח לבדוק האם הצמדת גוש פלסטלינה לטלוויזיה ישפר את האיכות של ערוץ 11.

זו שאלה רטורית? כי זה בלתי אפשרי לשפר את הערוץ הזה... ;D

יש לי קצת ידע בכימיה ומוליכים. כמו שנאמר לך ההבדל לא יהיה קיים האות מגיעה בשלמותו הפגיעה העיקרית באיכותי מתרחשת בתוך הרכיב עצמו, שאיכות החומרים הפנימית גבוהה או ירודה (לכן אתה טועה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכבר ציינתי, הסיבה לשימוש הנרחב בזהב למגעים היא העמידות שלו (למשל העובדה שהוא לא נוטה לקורוזיה). זו כנראה גם הכוונה בהצהרת היצרן (בהודעה הפותחת). בהחלט לא מדובר ב"גימיק שיווקי כי כולם רוצים זהב".

בחיפוש קצר ברשת, אף אחד לא טוען שזהב מוליך יותר טוב מכסף/נחושת, אבל כולם מציינים את עניין הקורוזיה והעמידות, ומתייחסים לנטיה לשימוש בזהב כדבר נכון והגיוני. חוץ מכאן, בשום מקום אחר לא ראיתי שהתייחסו לזה כגימיק. רק כאן כולם נכנסים למגננה אוטומטית של "מה פתאום שיהיה הבדל? זה לא מועיל כלום, כמו פלסטלינה על הטלוויזיה"... נו, באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מי אמר לך שאלו חיבורי כסף? מכסף לא עושים חיבורים, ואין גם שום סיבה שיעשו. רוב הסיכויים שמדובר במתכת אחרת כלשהי (שאולי לא נוטה לקורוזיה אבל מוליכה פחות מזהב), אלא אם כן יש לך הוכחה אחרת.

(בכל מקרה, אם אכן משתמשים בכסף למגעים, יש צורך בשכבה עבה משמעותית כי הוא פחות עמיד ויש לו נטייה להשחק, כלומר בסופו של דבר לא בטוח שזה יוצא יותר זול)

2. חיבור עתיק של זו הדוגמה שלך? קצב העברת המידע שבו הוא צריך לעמוד נמוך בצורה מגוכחת, שלא לדבר על זה שבUSB מידע יכול להשלח שוב במקרה של שגיאות, שלא כמו בחיבורי תצוגה.

3. האם אחד מהחיבורים הנ"ל עמד פתוח לאוויר במשך חודשים/שנים? כשהחיבורים מחוברים אין סיבה לחשוש לקורוזיה, אבל אם חיבור עומד פתוח במשך תקופה, ואז אתה מחליט לחבר לו משהו, אז מתחילה הבעיה.

4. מה גורם לך להניח שתוספת המחיר על הכרטיס היא בגלל חיבורי הזהב? הציפוי דק מאד, ובפועל מחברים מצופי זהב לא יותר יקרים (בצורה מורגשת או בכלל) ממחברים אחרים, מה גם שמדובר בסטנדרט תעשייתי, כך שבהחלט יש סיכוי שגם בכרטיס האחר יש ציפוי זהב אבל לא טרחו לכתוב את זה.

זה לא שאני ממליץ דווקא על הכרטיס ההוא בגלל "השיפור העצום שבמחברי הזהב", אין ספק שגם השני יעבוד כראוי. אבל ההשמצה של העניין כ"גימיק של אנשי שיווק ללא שום בסיס" (כמו ההשוואה לפלסטלינה) גרמה לי לצורך להבהיר שלא כך הדבר, ויש סיבה טובה וייתרון מסויים לנוהג הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאתה צודק בקשר לזה שזה לא כסף, אך זה לא זהב. החיבור של המדפסת עמד שנים בחוץ (יותר מ-5 שנים, עד שהוא חזר לעבוד). ה-DVI לא היה בשימוש מספר חודשים (אני מאמין שכחצי שנה) ואין לי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...