האם יש אפשרות לחבר מספר מחשבים בקומה אחת למודם, וליצור WIFI בלבד בקומה האחרת? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אפשרות לחבר מספר מחשבים בקומה אחת למודם, וליצור WIFI בלבד בקומה האחרת?

lesForce

Recommended Posts

אהלן

יש ברשותי שלושה מחשבים בקומה העליונה, שאותם ארצה לחבר באופן חוטי למודם.

בנוסף , יש לי צורך בנקודת גישה אלחוטית - אך אצטרך אותה רק בקומה התחתונה ביותר.

האם יש אפשרות ליצור למחשבים בקומה למעלה, ובנוסף להתקין איזה מכשיר בקומה התחתונה שיפיץ את ה-WIFI דרכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייב, הכל תלוי בעוצמא של האות של הראוטר, בנוסף יש עוד גורמים כמו סוג הבנייה וממש לא מחייב העברת כבלים לקומה מתחת.

Pongo למה סתם להפחיד את הבנאדם וללכת על המקרה הכי קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב, אבל זה הפתרון האיכותי ביותר.

אתה יכול לנסות להעביר את הרשת ע"ג החשמל באמצעות Homeplug או ע"ג תשתית הטלפון של באמצעות מתאמי HPNA.

כמו כן, אתה יכול להעביר את האות בצורה האלחוטית, אך ככל הנראה תצטרך לרכוש זהה על מנת שתוכל לשרשרו ע"י שימוש ב WDS.

אך הדבר יגרום לקיצוץ מהירות התקן בחצי.

viper83, הוא ציין שאת המחשבים בקומה העליונה הוא רוצה לחבר בחיבור חוטי, ואת אלו בקומה התחתונה באלחוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתב/ראוטר ממוצע מגיע עם חיבור ל-4 מחשבים בצורה קווית ומאפשר כמובן בצורה חופשית תקשורת אלחוטית (WiFi).

כך שאם אתה מרכז בקומה אחת מקום בו יגיעו כל כבלי הרשת וממקם שם את הנתב תוכל לבצע את מה שאתה רוצה.

Pongo,

נראה לי שהוא התכוון אולי שהוא יוכל "לקלוט" אות מלמטה. או שאני לא הבנתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר את עצמי שנית.

את המחשבים בקומה העליונה אני רוצה לחבר באופן קווי, ואילו לשם מספר מכשירים מצומצם בקומה התחתונה אני צריך גם נקודת WIFI.

אדרבה, אני מעדיף שבקומה העליונה לא יהיה אות WIFI כלל.

מהם האפשרויות שלי לנוכח המצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפשרויות שיש לך תוארו בתשובות לעיל בצורה טובה. הסיכוי שתהיה קליטה אלחוטית בקומת המרתף כאשר הנתב האלחוטי ממוקם בקומה העליונה - קלוש. תעביר כבל בין הקומות (דרך תעלות הטלפון) ואז תוכל למקם נקודת גישה אלחוטית גם במרתף. אם אין לך צורם באלחוט בקומה העליונה, תנטרל בנתב שם את המרכיב האלחוטי דרך התפריטים. תציץ בפרק האחרון של המדריך הזה - יש בו הסבר איך לעשות זאת - http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...