Amazon - מי התנסה? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Amazon - מי התנסה?

TicTacToe

Recommended Posts

הפרש של 300 שקל בחומרת מחשב נשמע לא סביר. אתה בטוח שחישבת את כל ההוצאות כולל מיסים וכולל עמלות מכס?

בדרך כלל אין שום כדאיות בקניה של מוצרי חומרה בחו"ל, פשוט כי אחוז הרווח בשוק הזה הוא מאוד נמוך, וההפרשים מחו"ל זניחים עד לא קיימים ברוב רובם של המוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתקשה לראות הפרשים כאלה גדולים מול מחירי חו"ל למחירים של הרשתות המובילות בארץ בתחום המחירים (KSP, אייבורי..) , אבל אשמח לראות דוגמה, ולוודא שהחישוב של היבוא האישי נעשה בצורה נכונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך דוגמה קצת יותר קיצונית?

ה-GTX680 יצא לפני שעה וחצי בערך, ועדיין לא הגיע בכלל לחנויות בארץ.. חיפוש בזאפ מביא רק חנות אחת ויחידה. אז מה הפלא?

תן לו כמה רגעים להגיע לכל שאר החנויות ותראה איך ההפרש מחו"ל הופך להיות זניח.

כל זאת בלי קשר לעובדה שאתה לא מדייק.

חיפוש בגוגל מצא לי את הכרטיס במחירים שמתחילים ב-520$, לפני משלוח כמובן.

משלוח לארץ יעלה לכל הפחות 50$? אפילו יותר אבל אני נחמד איתך. אז זה כבר 570$ שהם 2166 ש"ח. תוסיף 16% מע"מ ואתה כבר ב-2512.56 ש"ח.

תוסיף 110 ש"ח במינימום עמלות שחרור מהמכס (אם בטעות נפלת על בדיקה מדגמית - תוסיף עוד 80 ש"ח... ואם בטעות החבילה שלך הגיעה דרך EMS/UPS/FEDEX אז זה יהיה אפילו פי-3..) ואתה כבר ב-2622.56 ש"ח.

אז איפה פה ה-800 ש"ח הבדל (ועוד "לפחות") מול ה-2,890 ש"ח שזה עולה באותה חנות יחידה שכרגע בכלל מציעה אותו בארץ?

עם קצת מזל רע, הזמנה מחו"ל יכולה לעלות לך אפילו יותר!

האמת שלא צריך אפילו מזל רע.. אם תשלח את החבילה דרך פדאקס, היא בהחלט תעלה לך יותר מאשר קניה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה עמלת שחרור מהמכס? כשאני שחררתי דברים מהמכס, נדרשתי לשלם מע"מ וזהו.

אם אתה שואל ברצינות "מה זה עמלת שחרור מהמכס", אז אני באמת מציע בקטע טוב שפשוט תפסיק להגיב בדיון הזה כי אתה בבירור חסר ניסיון ביבוא אישי מחו"ל...

נ.ב. תשובה לשאלה שלך יש בלינק שבתגובה הקודמת שלי.

נ.ב.2. הנה דוגמה ב-live :)

מי משתמש בפדקס?

זהו? זה כל מה שהיה לך להגיב על התגובה שלי? אם כך, אני יודע שצדקתי :)

מי שמשתמש בפדקס או UPS הם הרבה מאוד חנויות ששולחות משלוחים בינלאומיים רק עם החברות הנ"ל. ועם EMS משתמש כל מי ששולח בדואר "אקספרס".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על עמלה שמשלמים לחברת השילוח אז זה לא רלוונטי. אני מדבר על הייבוא הכי פשוט כלומר באמצעות USPS למשל.

אמנם יהיה צריך למצוא חנות ששולחת כך אבל זה אפשרי. אני רגיל לשלוח לחבר\משפחה בארה"ב והם שולחים לי את זה בעצמם. כנראה לא

רלוונטי לפותח התראד אבל רק לצורך דוגמה שהבדלים של 300 ש"ח הם מציאותיים מאוד.

זה עדיין לא אומר שכדאי במיוחד לייבא כרטיס מסך מחו"ל. זה אינו הרכיב ההכי אמין במערכת. אחריות זה דבר חשוב במיוחד בכרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמלות שחרור מהמכס (מינימום 110 / + 80 כמו שאמרת) זה רק ב EMS. פדקס / UPS / DHL כוללים את כל עמלות שלהם ביחד.

לא הבנתי את המשפט הזה.

נכון, אלה העמלות של EMS. לפדקס / DHL / UPS יש מחירים אחרים (וגבוהים יותר), מה הנקודה שלך?

אני כתבתי שם כל הזמן שמדובר על דוגמאות עם מחירים מינימליים כדי לנסות לצאת כמה שיותר הוגן..

גיל, גם אם הוא ימצא חנות שתשלח ב-USPS רגיל (לא סביר ובטח שלא עבור מוצרים במחירים גבוהים) ויחסוך את ה-100 שקל עמלה האלה - זה עדיין רחוק מאוד מ-300 ש"ח הפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... Damn

מחישוב קצר שעשיתי מחדש (עם כל הנתונים שחידשתם לי) ממש לא משתלם להביא כרטיס מחו"ל.

בהתחשב בעובדה שאין אחריות בארץ, ה100 שקל +/- לא שווים את זה.

אבל עדיין אם מישהו מכיר/הביא בעצמו כרטיס מסך או בכלל פריט בעל ערך של 250$+ ורוצה לחלוק מידע על ההליך - יותר ממוזמן!

אין לי שמץ של מושג על כל הבירוקרטיה של ייבוא עצמי (פרט לדברים קטנים מDX).

אז כל פיסת מידע עוזרת מאוד.

! יש לציין שראיתי/קראתי מדריכים והכל אבל ההפתעות מרובות :(UPS/FEDX) וכל שאר העמלות המונפצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את המשפט הזה.

נכון, אלה העמלות של EMS. לפדקס / DHL / UPS יש מחירים אחרים (וגבוהים יותר), מה הנקודה שלך?

אני כתבתי שם כל הזמן שמדובר על דוגמאות עם מחירים מינימליים כדי לנסות לצאת כמה שיותר הוגן..

הכוונה שלי היא שבמידה והמשלוח יהיה בפדקס / UPS, עמלות השחרור יהיו כלולות במחיר שחברת השילוח תגבה ממך, ולא בנוסף (אמנם לא אמרת את זה, אבל ניתן להבין זאת ככה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...