שדרוג מחשב ישן\קניית HTPC - תקציב גמיש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ישן\קניית HTPC - תקציב גמיש

pini k

Recommended Posts

שלום לכולם.

לפני מספר חודשים נעזרתי בפורום זה לבניית מפרט למחשב חדש ממנו אני מרוצה.

התרשמתי לטובה מהמקצועיות והנכונות לעזור ולכן אני כאן שוב..

בקרוב אני מתכוון להחליף את הTV שלי בLED, והתחלתי להשתעשע ברעיון גם להוסיף למערכת שלי (רסיבר 5.1) .

התקציב, במידה ואני אחליט לשדרג\לקנות , הוא גמיש כל עוד יחס העלות/תועלת משתלם (אני מוכן להשקיע בעבור ביצועים טובים, אבל לא רואה טעם בהפרש גדול במחיר עבור הפרש קטן בביצועים..).

המחשב ישמש בעיקר עבור מוזיקה וסרטים (HD), אינטרנט ומעט יישומי אופיס.

המחשב הישן שלי (בן כ-6 שנים) עדיין עובד, ושאלתי היא האם יש טעם להתבסס עליו או שמא עדיף להשקיע ברכיבים חדשים?

החלקים הרלבנטיים במחשב הישן:

מעבד - E6750 2.66 GHz

לוח אם - DP35DP

זיכרון - 4X1Gb 667 Hz של קינגסטון

כרטיס מסך - נדמה של של (צבעו אדום) 8400GS PCI-E256MB.

בתודה מראש

פיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר שהלוח שלך הוא לא לוח מיקרו ATX, אלא לוח בגודל מלא, לכן אם יש צורך במארז HTPC שוכב מעוצב, שווה להתבסס על דגם שמסוגל להכיל לוח שכזה, ברגע שמחליפים לוח ההתבססות על החומרה הקיימת יורדת הרבה בכדאיותה. מה שעוד צריך זה כרטיס מסך עדכני יותר מומלץ פאסיבי מטעמי שקט עם יציאת (ועדיף רכיב סאונד מובנה). כרטיס כמו GT520 או HD5450 יעשו את העבודה.

החומרה עצמה מספיק חזקה לצורכי .

אם חשוב לך השקט, כדאי גם לכלול שקט למעבד - לא ציינת שיש לך אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הוא אכן בגודל מלא..

קירורים וספק כוח קיימים , ולמרות שאין הם רועשים יתר על המידה, אני לא חושב שהם מתאימים למערכת קולנוע..

מספר שאלות:

1. האם קיימים מארזי HTPC שכן מתאימים ללוח אם בגודל מלא?

2. כל הרכיבים הנ"ל הם כבני 5-6 שנים של עבודה. יש איזה סדר גודל של אורך חיים של רכיבים אלו? או שאני יכול להיות רגוע ולהשתמש בהם? (ספק כוח 300 וואט של HEC, לא זוכר כרגע את הדגם)

3. ההמלצה לכרטיס מסך היא בהינתן ואני מתבסס על המחשב הישן?

כי ראיתי בעץ מקביל עם דרישות דומות לשלי שבו אמרת שאין צורך בכרטיס מסך..

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=529134.0

4. המפרט בקישור הנ"ל\ מפרטים מומלצים, האם הוא מתאים (מבחינת מקום, חיבורים וספק כוח) להוספה עתידית של הארד-דיסק נוסף, כרטיס טלוויזיה כרטיס רשת (ואולי גם - הרבה פחות קריטי..) ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ודאי שיש.

2. אורך החיים של רכיבים משתנה לפי פקטורים רבים:

א. מאד קריטי - באילו מן תנאים הם הוחזקו משך חייהם, רכיבים שהוחזקו חמים (עקב מאמץ והיעדר אוורור) יחיו פחות.

ב. הדגמים עצמם - דגם שמגיע מן המפעל עם קירור טוב יותר - גבוהים יותר הסיכויים שישרוד יותר זמן.

ג. סוג הרכיב - קשיחים מכאניים, הם בעלי מנוע ורכיבים נעים, שאינם ברי החלפה - ולכן נתונים ליותר בלאי.

ד. רנדומאליות - שני רכיבים זהים יוצאים מאותו פס ייצור ומוחזקים בתנאים זהים, אחד חי 3 שנים ואחד 11.

בכל מקרה, לא נדיר לראות ששילובים של לוחות אם + + זיכרונות חיו גם 13 שנים. לגבי ספק וגוף למעבד, שווה לעשות החלפה.

3. ההמלצה לכ.מסך היא בהחלט בהתבסס על המחשב הישן, רוב מה שכתבתי קודם מתייחס להתבססות על המחשב הישן. במערכות חדשות לגמרי, כרטיס המסך המובנה (שאין לך) מספיק בהחלט.

4. אני לא יודע עד כמה המפרטים במדור מומלצים מעודכנים כרגע.

על מנת שניתן יהיה להמליץ על דגמים, כדאי לציין את מידת החשיבות של השקט ואת התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

מלכתחילה ציינתי רק את הרכיבים שאולי יכולים לשמש למערכת משודרגת, כיוון שידעתי שאין טעם להשתמש בספק, קירור, הארד דיסק וDVD הישנים.

באם זה קריטי, אני אוכל הערב לפרט מהו המארז ואיזה קירור הוא הכיל, על מנת לקבל הערכה מעט טובה יותר לכדאיות המשך השימוש במעבד+לוח+זיכרון.

אני אשמח לקבל הצעה למפרט המבוסס על הקיים.

התקציב הוא גמיש - יחס עלות\תועלת חשוב לי יותר.

שואף למערכת כמה שיותר שקטה.

המחשב ישמש כאמור לתכני HD (כאשר בשלב הראשוני הוא אולי יחובר עדיין לטלויזית 29 אינצ') מוזיקה, אינטרנט וקצת .

כרגע אין צורך לכלול כרטיס , כרטיס רשת והארד-דיסק שני, אבל כן להשאיר אופציה להוספה עתידית.

אשמח לקבל המלצות על מספר דגמי שוכבים(כסופים?) מומלצים (בכל זאת סלון, גם העיצוב החיצוני חשוב..).

המפרט שהצעת בעץ המקביל מאוד דומה לזה שבמפרטים המומלצים...כנראה שהם מעודכנים.

אני רוצה להשוות כמה בערך תעלה מערכת משודרגת לעומת מערכת חדשה, והאם זה בכלל משתלם לשדרג?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום

תקנו אותי אם אני טועה..

אותם הרכיבים כמו ספק כוח, הארד-דיסק, וציוד היקפי יכולים לשמש הן למערכת משודרגת והן למערכת חדשה.

לכן ההתלבטות היא למעשה בין רכישת מארז מותאם ללוח אם בגודל מלא, כרטיס מסך וקירור שמתאים למעבד הקיים, לבין קניית מעבד+לוח אם+זיכרון, קירור מתאים ומארז שיתאים ללוח האם החדש.

האם שכחתי משהו?

אני אשמח לקבל הפנייה למארזים ממולצים עבור בגודל מלא, וקירור עבור המעבד הקיים, על מנת להשוות למפרט שהומלץ כאן בעצים מקבילים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון, הרבה אנשים מרכיבים מחלקים ישנים, גם אם המעבד חלש מידי ל HD,

תקנה כרטיס מסך שתומך בהעצת חומרה (כל העבודה בעצם על הרצת קובץ הHD עוברת על כרטיס המסך),

זה יהיה יותר זול מלהרכיב או לשדרג את המחשב הקיים, לגבי מארז ללוח ATX, זה די בעייתי,

עולי יש מישהוא שמכיר כאלו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום jetman

זה יהיה יותר זול מלהרכיב או לשדרג את המחשב הקיים

ציינתי בהודעה קודמת שהן הספק כוח והן הקירור רועשים מדי לטעמי בעבור מערכת , ואילו המארז איננו מתאים לשבת על המזנון בסלון.

יש לך הצעה איך אני מטפל בבעיות אלו ללא שידרוג\החלפה של הקיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת קירור למעבד, כל דבר מהALPINE 7 PRO ומעלה יהיה מצוין.

מארז שיוכל לאכלס את הלוח יהיה יקר או ג'נרי בדרך כלל.

באיכותיים יש:

ThermalTake DH101 Black Case

SilverStone LaScala SST-SST-LC10B-E

שהם איכותיים למדי, הSILVERSTONE הוא האיכותי והיקר יותר, אבל שניהם עולים 550ש"ח וצפונה.

בג'נריים יש את הOPERA FRONTIER שהוא לא שקט במיוחד ובדרך כלל מגיע עם איזה ספק ג'נרי מגעיל.

מבחינת ספק כל דבר מהEARTHWATTS 380W או SEASONIC 350W ומעלה יהיה מצוין ושקט, אפשר למצוא כמה דברים קצת פחות שקטים וקצת פחות יקרים, בדרך כלל לא שווה את החיסכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, למצוא מארז שוכב שמתאים ללוחות ATX בגודל מלא יהיה קשה למצוא.

פתרון אפשרי הוא להסתיר את המחשב בכלל או להפוך על הצד את המארז הקיים (כך שהלוח יהיה למטה)

פתרון אחר יכול לכלול קניית מחשב חדש\לפטופ זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, אזי עבור שני המעבדים E6750 וi3 מתאים אותו הקירור?

אם כך נוריד גם אותו מהחשבון..

לפי חישוב גס:

כרטיס מסך - ~200

מארז מתאים - 550+

ספק - ~200

סה"כ: ~1000 ש"ח

בהשוואה לi3, H61, זיכרונות ומארז אנטק =1700~ ש"ח (לפי המפרטים המוצעים)

יוצא למעשה שההבדל בין שידרוג לבין מערכת חדשה לגמרי הוא לא יותר מ1000 שקל במקרה קיצון, בערך כ3\2 עלות?

1. מבחינת עלות\תועלת, האם יהיו הבדליים מהותיים בין ביצועי שתי המערכות (בהינתן הדרישות)?

2. האם רכיבים חדשים, חזקים יותר עם יותר פיצ'רים ועם אחריות שווים את ההשקעה? (ברור לי שזו שאלה שאני צריך לענות עליה, אבל אשמח לדעתכם בנושא)

ושוב, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי גיל

ב-1700 ש"ח אתה יכול לקנות לפטופ עם יציאת , מסך וכרטיס רשת .

אתה יכול להמליץ לי בבקשה על לפטופ שכזה? סלח לי על הבורות, אבל האם למחשב כזה אני אוכל להוסיף כרטיס בעתיד? האם למחשב כזה יש יציאה דיגיטלית שאפשר לחבר ישירות לרסיבר?

הרעיון ש-jetman ואתה העליתם יכול להוות פיתרון - להסתיר את המארז.. אבל בכל זאת אני אצטרך ..

מבחינת למעבד, כל דבר מהALPINE 7 PRO ומעלה יהיה מצוין.

את הקירור הזה מצאתי (זאפ) רק בחנות אחת, בכ-150 ש"ח.

אני לא ממש מבין בחומרה, אבל ממה שראיתי, קירורים אחרים שכן מתאימים לסוקט 775 מתחילים סביב טווח המחירים האלה.

אפשר לקבל המלצה לדגמים ספציפיים -איכותיים ושקטים? (אם זהו אכן טווח המחירים, הרי שזה אף מצמצם את פערי המחיר בין שתי האופציות).

ראיתי שיש גם דבר כזה "משחה טרמית". האם זה נדרש רק להמהרה? או שבמידה ואני אחליף אני אצטרך להוסיף גם את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...