מהו ה-Firewall הכי טוב כיום? - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהו ה-Firewall הכי טוב כיום?

shlomi2003

Recommended Posts

הבנתי שהפיירוול של מפריע לתוכנות הורדה כגון, אימיול, וגם מפריע למהירות הגלישה.

הם יש איזו דרך לסדר את הדברים האלה אבל עדיין להשאיר את הפיירוול פועל?? כלומר להגדיר אותו או משהו כזה?...

תודה רבה! :)

אפשר תשובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מכיר אישית מישהו ששם לעצמו וירוס במחשב וניסה לגלות מי ימצא קודם את הוירוס האנטי וירוס שלו או הפיירוול שלו (שניהם של נורטון) והאנטי וירוס מצא את הוירוס לפני הפיירוול מצד מאוד מאוד מסוכן שמעיד כמה נורטון הוא דפוק.

לא הבנתי מה אתה רוצה (עזוב את העובדה שצריך לפענח הודעות שלך כי אתה לא מפסק), לא הבנתי מה הבעייה במקרה הזה.

פיירוול לא אמור לחסום . הוא אמור לחסום פריצות ופעולות לא רצויות באינטרנט (בין אם זה תוכנה שמנסה להיכנס למחשב שלך, או תוכנה מהמחשב שלך שמנסה לצאת לאינטרנט).

מה שאמור לחסום זה אנטי-וירוס. השם קצת מרמז על זה, אתה יודע...

ואם האנטי-וירוס שלו מצא את הוירוס, זה מצויין. האנטי-וירוס עשה את מה שהוא אמור היה לעשות, וזה בכלל לא היה התפקיד של הפיירוול.

ועל אחת כמה וכמה, אמרת שגם האנטי-וירוס היה של נורטון, אז זאת נקודה לטובתו של נורטון!...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבתי בת'רד הזה שבפורום ווינדוס:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=4;action=display;threadid=57610

אין גישה מלאה לכל מה שהפיירוול של חוסם. אתה יכול לנסות לפתוח פורטים, אבל לא יותר מזה. אם זה לא עוזר, אין ממש דרך לסדר את הפיירוול הזה.

רצוי להתקין פיירוול אחר, בו אפשר לשלוט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

damm.

כתבתי כל כך הרבה והכול הלך לאיבוד.

טוב נו אני אקצר מאוד.

א.למה אתה אומר שפיירוולים לא מאטים את האינטרנט?,מתוך ניסיון וpc plus אני יודע שהם כן.

אני חושב שכדי לשאול מישהו שממש מבין בזה,אל תדאג אני אטפל בעניין.

בעיקרון הפיירוול של widnwos חוסם הרבה דברים כמו פירצות , ,תולעים,וכל מיני דברים כאלה.

כמו כן ניתן לכוונן את הפיירוול כדי לחסום ולאפשר דברים כללים.

כאשר דיברתי על הנידיון הרע של מישהו שאני מכיר (מתעסק באבטחה והאקר בעצמו) התכוונתי שהוא החדיר למחשב שלו בכוונה וירוס או תולעת שמתקשרים את האינטרנט כדי לבדוק את האבטחה ואז הוא ראה שהאטי וירוס מצא את הוירוס לפני הפיירוול שהרי הפיירוול צריך להשגיח על החיבור לאינטרנט.

אני מצטער שלא פיסקתי ועל אופן הכתיבה המרושל מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וירוס זה לא תולעת ותולעת זה לא וירוס. יש הבדל גדול ביניהם.

תחליט מה הוא הכניס לעצמו למחשב.

למשל, הבלאסטר לא היה וירוס אלא תולעת, ולכן אף אנטי-וירוס לא חסם אותו. לעומת זאת, פיירוולים מסויימים כן חסמו אותו.

אנטי-וירוסים אמורים לגונן מפני וירוסים, ופיירוולים מפני פעילויות חשודות באינטרנט, כמו תולעים.

(נ.ב.- יכול להיות שהיום כבר הכניסו הגנה מפני הבלאסטר גם בתוך אנטי-וירוסים, רק מפני ההתפשטות המהירה והעצומה שלו, אבל זה די "מלאכותי" ואנטי-וירוסים לא אמורים למצוא תולעים.)

ולא, פיירוולים תקינים לא אמורים להאט את החיבור לאינטרנט. פיירוול תפקידו להגן על המחשב שלך מפעילות לא רצוייה בחיבור לאינטרנט. הוא לא אמור להקשות עליך לגלוש באינטרנט ולהאט את החיבור שאתה משלם עליו ממיטב כספך. הוא אמור לחסום דברים לא רצויים, לא להאט את הפעילות שלך בפס, דבר שהוא רצוי לחלוטין ללא ספק.

לכן, אם קורה מצב שפיירוול מאט את החיבור (שים לב, לא אמרתי שלא יכול לקרות מצב כזה. אמרתי שפיירוול לא אמור לעשות את זה), זה או בגלל תחזוקה לא נכונה של המחשב והפיירוול (הגדרות, לחומרות וכו') או בגלל באג בפיירוול. לפיירוול שעובד באופן תקין אין שום סיבה להאט לך את רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה היה תולעת בכל מקרה זילזלו באמינותי כמקור כל כך הרבה עד שזה כבר לא רלוונטי.

ומה קורה במציאות?,מה פיירוולים לא מאטים בכלל את האינטרנט?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן, אם קורה מצב שפיירוול מאט את החיבור (שים לב, לא אמרתי שלא יכול לקרות מצב כזה. אמרתי שפיירוול לא אמור לעשות את זה), זה או בגלל תחזוקה לא נכונה של המחשב והפיירוול (הגדרות, לחומרות וכו') או בגלל באג בפיירוול. לפיירוול שעובד באופן תקין אין שום סיבה להאט לך את רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בZone Alarm Pro4

הוא לא מפריע

אם יש תוכנה שאתה רוצה שתעבוד דרך הפיירוול אתה פשוט מאשר אותה

תוכנות לא רציות אתה חוסם לצימותות

אני מרוצה מהפיירוול הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מאשר תוכנה ספציפית??

מה יש רשימה כזאת או שפשוט ברגע שאתה נכנס זה מבקש אישור? וגם האם אני יכול למשל לאשר שליחת קבצים באיי סי קיו?

איך זה בדיוק עובד?

תודה רבה לך! :D

עריכה: ומאיפה הורדת אם מותר לשאול?

ושאלה נוספת: האם הפיירוול מפריע לתוכנות כגון ביטורנט?

שוב תודה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מאוד,כאשר תוכנה רוצה להתחבר לאינטרנט היא שולחת בקשה הקשה מגיעה לפיירוול ואתה פשוט לוחץ על "אשר" או "חסום" ותמיד ניתן לשנות את ההחלטות.

בגלל זה פיירוולים לא מפריעים לשום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...