מבקש הערות על מפרט לשרת בסביבות ה-1800 דולר בחו"ל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש הערות על מפרט לשרת בסביבות ה-1800 דולר בחו"ל

Cain

Recommended Posts

מבקש את אישורכם/ברכתכם למחשב סרבר בסביבות ה-1800 דולר.

המחשב מיועד ללימוד עצמי של ווינדוס סרבר 2003 ויחליף את המחשב העלוב הנוכחי שלי שיהפוך ל-Linux Box ניסיוני (לא נגעתי במערכות מבוססות יוניקס כבר איזה 6 שנים).

שימושים עיקריים מעבר לזה יהיו: שרת קבצים, באופן שבועי המרה אל דיו איקס, ואולי שעה של משחקי מחשב בשבוע.

ללא צורב (יש לי כבר DVD+RW של PLEXTOR)

ללא מסך (יש לי כבר 19 אינץ' CRT של MITSUBISHI)

ללא הרד דיסקים (יש לי כבר 5 רובם 200+ גיגה)

ללא מדפסת/סורק (אני סורק+מדפיס בעבודה ללא הגבלה על מדפסת לייזר צבעונית) :-)

אני גר בארה"ב אז המחירים בדולרים לפי שער PRICEWATCH. אבקש דעות/אזהרות/המלצות קונטרא על הבחירות שלי:

$274 Pentium 4 3.0GHZ 800FSB Socket 478 512K CPU Retail with Heatsink and Fan

Intel® 865PE - Asus P4P800 Deluxe $125

(אם יש מערכת יותר מהירה של שני מעבדים בערך באותו מחיר אשמח לשמוע)

$195 = 512x3 PC3200 Samsung DDR

(לא מספיק לי גיגה זיכרון - אני מתכוון להתנסות עם הרבה סרביסים שירוצו להם ברקע.)

ATI Sapphire Radeon 9600 XT 256MB DDR Retail $199

(אני לא רוצה להשקיע הרבה פחות מזה בכרטיס מסך - יש משהו טוב יותר בערך באותו מחיר?)

$85 Creative Labs Sound Blaster Audigy 2 ZS Internal

(אני חייב כרטיס קול בנוסף לכרטיס על הלוח-אם מכיוון שאני מקליט מהרדיו למחשב ומקשיב ברכב על נגן MP3 תוך כדי דילוג על חלקים לא רצויים; כמו כן אני מכין קסטות טייפ להורים שלי לעתים קרובות - באותו הזמן אני רוצה לעשות שיחות טלפון-רשת, לשמוע מוזיקה שונה/סרט, וכו')

$80 מקלדת+עכבר אלחוטי אופטי מיקרוסופט בטקסטורת עור

http://www.samsclub.com/eclub/popup_product_image.jsp?title=Microsoft%ae+Wireless+Keyboard+and+Mouseℑ=0080552939338_L4.jpg

http://www.zdnet.com.au/reviews/computers/peripherals/story/0,2000023513,20281841,00.htm

$125 APC Back-UPS Pro 1100

http://www.samsclub.com/eclub/popup_product_image.jsp?title=APC%ae++Back-UPS+Pro+1100ℑ=0073130411371_L4.jpg

$200 מארז נאה כולל ספק כוח חזק

http://www6.tomshardware.com/howto/20030428/case_review-09.html

אנא עזרו לי לבחור ספק כוח חזק אמין ושקט למארז, מפה:

http://shop.store.yahoo.com/directron/knottyburl.html

כמו כן אנא המליצו על מערכת קירור טובה ולא יקרה מדי עבור הסרבר/מארז.

$43 Setron HD-212 Traditional Closed Headphones (Silver)

(מישהו מכיר יותר טובות בערך באותו מחיר?)

אני מתכוון להריץ את כונן C שבו תהיה מערכת ההפעלה על RAID 0 (סטרייפינג) כי ממש לא איכפת לי אם יקרוס המחשב פעם בכמה חודשים לאיזה יום יומיים. אני מתכוון לעשות גיבוי אוטומטי אינקרמנטי כל אמצע לילה לכל התיקיות החשובות מהרד דיסק אחד לשני (לא מתווסף יותר מ-2 גיגה חומר ביום למחשב כך שגיבוי כזה צריך להיות מהיר מאוד). אם יש הצעה שונה אשמח לשמוע. קראתי ש-RAID 1 וגם RAID 5 מאוד מאטים את המחשב. אני מעדיף מחשב שטס כל הזמן שאני עובד עליו, ומצידי שיזחל כמה דקות כשאני ישן והוא עושה בשקט גיבויים.

תודה רבה!

עריכה: תיקוני לינקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש של סנהייסר HD500

אני אישית הישתמשתי בהם, בערץ עולות 60$ משהו בן זונה

ואם אתה מפונק, יש את ה HD590 שהוא אותו דבר רק עם ריפוד משי :)

בקשר לספר

יש לך את כל הספקים שרשום SILENT וזה

יש שם אפילו אחד נקרא ZALMAN NOISELESS

בכל מקרה, ספקים איכותיים:

HEC,TT,ENERMAX,ANTEC

ממה שאני מכיר לפחות :\

1.5גיגה של זיכרון?

אני לא יודע אם תשתמש בחצי מזה:\

אני הייתי הולך על גיגה ורואה כמה אני משתמש

מאקסימום מזמין עוד חצי גיגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק, לדעתי לך על ה- TruePower 480W.. מתחת ל-100 דולר נראה לי מחיר טוב..

חלק מהליניקים שלך לא עובדים.. פעם הבאה תשים עליהם תגיות של לניקים.

האודיגי ZS מיועד ל-7.1 ערוצים.. נראה לי יספיק לך גם אודיגי 2 רגיל אם יש הבדל משמעותי במחיר.

באשר לקירור שקט.. יש או את ה-7000 של זלמן, או אחד אחרים.. תלוי ממה אפשר לבחור. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם. אני באמת אקח את האוזניות HD-500 שעולות פה $55 (אתה בטוח $60 בארץ!?) ואני אקח את ספק הכוח 480W עם שני מאווררים.

לגבי בזבוז הזיכרון - אני חושב שחלונות סרבר 2003 לבד יזלול איזה חצי גיגה זיכרון (עם כל הסרביסים), והתוכנות הרגילות שלי היום זוללות איזה 200 מגה, וזה עוד על מחשב עלוב כשאני נזהר לסגור דברים כל הזמן. נוסיף לזה עוד איזה פוטושופ, ויזואל סטודיו, או פרמיר קטן מדי פעם, ואני אנצל את הגיגה וחצי זיכרון יפה מאוד די מהר. זה אחד הדברים (כמו כן הרד דיסק) שמשתמשים כבדים תמיד יכולים למצוא דרכים להינות ממנו בקלות רבה. ;-)

עד שיגיע המארז המיוחד (יכול לקחת חודש וחצי) אני אמשיך לחקור מה שווה לי לקנות. אני רואה שהרבה אנשים מתכננים לקפוץ על ה +AMD 64 3000 כך שזה נשמע כמו אופצייה מעניינת; אולם ראיתי עדות לכך שהאינטלים עובדים יותר טוב תחת מולטיפרוססינג כבד בשל ההייפר ת'רדינג. מה דעתכם? הצרכים שלי אינם למשחקי מחשב 95% מהזמן, אלא הרצת המון תוכנות מכל מיני סוגים כל הזמן ברקע (ביחד). ווב סרבר, טרמינל סרבר, SQL סרבר, כל מקרומדיה, כל אדובי, דחיסות למיניהם וכד'.

שנה טובה ומבורכת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם 3X512 לא יהיה לך dual channel, עדיף שתקנה כבר 4X512 אחרת תהיה ירידה משמעותית בביצועים.

תתפשר על 100-150$ למארז+ספק ויהיה לך כסף.

Antec SL350 מספיק, הכי הרבה אתה צריך את ה TruePower430.

בהרבה לוחות הכרטיס קול המובנה מתבטל כשמכניסים כרטיס קול נפרד, כדאי שתברר את הענין כי אולי אתה צריך 2 כרטיסי PCI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על האזהרה עמירם!! אני לא יכול לקחת שני 512 ושני 256 ולהגיע כך ל1.5גיגה או שזה לא מומלץ?

הספק כוח שהמלצת מספיק חזק לנניח 10 הרד דיסקים ועוד כמה מאווררים? אני קונה הרד דיסק חדש כל 4 חודשים (היה 200 גיגה בפעמים האחרונות).

נברר לגבי האפשרות להרצת שני כרטיסי הקול במקביל כמה רגעים לפני שנזמין את החלקים (כי כמו שאתה יודע אני עדיין לא סגור על אינטל).

התקציב שלי גמיש (עד תוספת של 500 דולר אבל רק אם ממש יש צורך) כך שאני יכול לעשות שינויים דרסטיים, אך רק אם ההבדלים יהיו "שמים וארץ". אני לא משקיע יותר מנניח 10% פלוס $50 בשביל לקבל "שילוש קדוש" מהיר יותר רק ב-10%. במילים אחרות: אני רוצה את השילוב שהוא דרגה אחת בלבד מעל השילוב הכי כדאי כלכלית מבחינת ביצועים/מחיר.

שוב תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשים 2x512+2x256

סתם לא נראה "טוב"

איפה תשים 10 דיסקים קשיחים ?

אין מקום במארז לכזו כמות של דיסקים, גם אין מספיק פורטים אם לא תוסיף בקר PCI.

אם אתה מתכוון לשים הרבה דיסקים ומאווררים תיקח אולי את הספק של אנרמקס - אחד הדגמים של ה 465 (431 וואט).

יש להם פשוט הספק עצום ב 12V שזה מה שנחוץ לך.

ב 500$ אתה יכול לשנות את המפרט ל dual Opteron 240/242 עם 2GB זיכרון (וכמובן לוח תואם - מומלץ גם ספק EPS12V עם 24 פינים לרוב הלוחות הדואליים).

נניח EG651P-VE FM (24P) 550watts ב 150$

לוח דואלי כמו K8T Master2 עולה 250$ וניכנס במארז ATX נורמלי

מעבד שני - 200$

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי תודה רבה על עזרתך. אני אשים 1.5 גיגה זיכרון ומצדי שלא יראה טוב למה זה לא הולך לתחרות יופי :-*

כשאני אצטרך את המקום להרד דיסקים אני כנראה אעיף את כונן הדיסקטים או אפילו הצורב כי יש לי הרד דיסק חיצוני ויהיה ברוך השם מחשב נוסף (לינוקס). היום הרבה הרד דיסקים ענקיים באים כבר עם בקר PCI חביב כך ששם לא הבעייה (קיבלתי כבר אחד כזה).

אני לא יודע אם אני ארגיש בהבדל משמעותי אם אשקיע את ה-500 דולר האלה, לכן אני נוטה ממש לא להשקיע אותם. ב-95% מהזמן אני לא אעבוד על יותר מדבר אחד כבד מאוד בזמן אחד אז אני לא ארגיש הבדל של "שמים וארץ" להגדרתי (זה יהיה יותר מפי שתיים עלות והרבה פחות מפי שתיים שיפור בביצועים בשימושים שלי). לדוגמא אני מעדיף שכאשר אני עובד אקטיבית על המחשב בפוטושופ (נניח) שהמחשב יטוס לו, אך כאשר אני דוחס איזה קובץ וידאו מצדי שייקח לו עוד שעתיים, בינכה זה יסיים לקודד כשאני בעבודה/ישן. מקסימום בעתיד אני אקנה איזה מחשב עבודה בסיסי ב-500 דולר עם קופסת מיתוג או משהו. ככה גם אוכל להתנסות עם PDC ו-BDC, שירותי גיבוי דרך רשת פנימית וכד' (סרבר שיט).

שמעתי כבר כמה סיפורים על האתלון64 DOA (מת בהגעה) מה שנשמע לי יכול להיות קשור לעובדה שזה דור חדש לגמרי ולא הכי בשל מבחינת לוח האם/ביוס ואולי אף המעבד. אני כנראה אשאר עם בסופו של דבר גם אם הוא יהיה בכמה אחוזים מסכנים פחות טוב במשחקי מחשב. אין מספיק דאתא כדי לשכנע אותי שהכל בסדר בAMD החדש.

אגב באמת שמעתי הרבה תשבוחות עם האופטרון (ב-anandtech) ושקלתי זאת בתחילה אבל עכשיו אני רואה שזה טיפה יותר מדי יקר בשביל הצרכים האמתיים שלי.

מודה לך שוב ומודה לכולכם!

קין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוטושופ ופרמייר ככל הידוע לי יכולות לנצל שני מעבדים וזה מורגש כשעושים רנדרימג אבל אין לזה השפעה בעבודה שוטפת.

אני מאמין שבאמת יספיק לך XP3000+ A64 מכל בחינה מעשית, שני אופטרונים זה כבר בשביל הפינוק.

בקשר למעבדים DOA, לא השתמשתי ב A64 עדיין אבל עד היום גם עם וגם אינטל לא ראיתי מעולם מעבד DOA (הערכה גסה היא משהו כמו 100 של אינטל ו 25 של לאורך השנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...