לעבור לחו"ל - מאיפה מתחילים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לעבור לחו"ל - מאיפה מתחילים?

MasterDK

Recommended Posts

אהלן ושבוע טוב לכולם!

הייתי שמח לקבל עזרה והכוונה לגבי הגירה לחו"ל. הכיוון שלי הוא גרמניה ושכנותיה (אוסטריה, צ'כיה) או כאפשרות אחרונה ארה"ב\קנדה.

כיוון שמבדיקה מהירה באינטרנט יש 1001 אפשרויות הגירה הלכתי לאיבוד.

הבנתי שיש עורכי דין שמטפלים בזה? איך מוצאים אחד טוב? מה העלויות?

האם שגרירויות של אותן מדינה פה בארץ אמורות לספק את המידע הזה ולעזור בתהליך או שאין עם מי לדבר באפיק הזה?

האם למישהוא יש מידע שיכול לעזור (קרובים שעזבו, חברים שעזבו) וכדומה?

כל מידע אפשרי יעזור לי!

עריכה:

מכיוון שזה יוצר בילבול, אפשר לצאת מנקודת הנחה שהמדינה שאליה אני רוצה לעבור זה גרמניה. אבל בכל מקרה השאלות לא אמורות להיות תלויות במדינה ספציפית אלה בתהליך הכללי של הגירה לחו"ל.

תודה רבה מראש,

והמשך שבוע מעולה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה רוצה לעזוב את הארץ ולא משנה לך לאן?

לכל מדינה יש תרבות שונה, שפה שונה, מנהגים שונים, חוקים שונים ועוד..

קודם תצטרך לענות לעצמך על מה אתה מחפש מהמדינה החדשה.. יכול להיות שמשהו שלא מוצא חן בעיניך בישראל יהיה גם שם ואז לא עשית כלום עם ההגירה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות עד כה!

nat64x

אזרחות רוסית, אבל לשם אני לא רוצה לחזור.

קראתי אבל זה מסובך יש כל מיני תנאים, מיליון סוגים של ויזות, במקרים אחרים צריך לוותר על אזרחות ישראלית (מה שלא בא בחשבון), בגלל זה אני מחפש מישהוא (עו"ד?) שיוכל לפחות לתת לי כיוון התחלתי.

מה גם שאני לא סגור על מדינה, ציינתי בהודעה הראשונה מספר מדינות שהן בעדיפות עליונה. פשוט אני מבין שכנראה לא כל מדינה תסכים לקבל אותי\לתת לי אזרחות ולכן אני מחזיק במספר אפשרויות.

Zinger777

אתה צודק ב100%, והייתי נעול על גרמניה, אבל הבנתי שלא כל כך קל לקבל אזרחות גרמנית ולכן אני מחזיק אפשרויות נוספות. המדינות לא נבחרו בשיטת אנ-דנ-דינו, אלה מתוך "מחקר" שעשתי לגבי איכות החיים והדברים שמפריעים לי פה בארץ. כמובן שברור לי שלכל מדינה יש תרבות משלה ושפה משלה, והמטרה שלי היא לא לקבל אזרחות ולעבור, אלה לבדוק זכאות, לנסוע לאותה מדינה לתקופה כל שהיא (ויזות תייר זה עד 3 חודשים לא?) ולראות אם מתאים לי או לא, אחרי זה כבר להתחיל את התהליך של קבלת אזרחות. 3 חודשים זה גם זמן יקר וזה גם כסף ואני לא רוצה עכשיו לנדוד בין מדינות אירופה וארה"ב רק בשביל למצוא מדינה שטוב לי בה ולגלות שאני בכלל לא זכאי לאזרחות.

תגובות נוספות יתקבלו בברכה חמה מאוד!

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתונים שיכולים לסייע לך: השכלה, מקור הכנסה, מזומנים, קרובי משפחה, הכרת התרבות השפה וכו'

בעיקרון אתה לא חייב אזרחות ואני מניח שתסתפק גם בתושבות קבע.

אם אתה לא דובר גרמנית אני מציע לך לעבור למדינה שאתה שולט בשפה שלה.

אין לי מה להוסיף מעבר לזה נמשיך לעקוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתך!

השכלה אין לי (פרט לדיפלומה מסריחה מלימודי הנדסאי) וגם אין לי ממש מוטיבציה להשיג אחת.. (טיפשי אני יודע)

מקור הכנסה אתה מתכוון לרילוקיישן? אם לא, אז אני לא ממש מבין איך זה שפה יש לי עבודה שמביא לי כסף יעזור לי להגר? תוכל לפרט בבקשה?

מזומנים - זה תלוי בסכומים לפי מה שהבנתי. בגרמניה נניח (לפי מה שזכור לי) צריך לפחות 200אלף יורו בשביל שידברו איתך.

קרובי משפחה - טוב חלקם פה וחלקם ברוסיה, כנראה לא יעזור הרבה.

הכרת התרבות והשפה - האם עצם העובדה שאני מכיר את התרבות של המדינה יכול לתת לי זכות לקבל תושבות קבע?

ולא אני לא דובר גרמנית, אבל חשבתי ללמוד אותה, נראת לי דווקא שפה מעניינת.

תגובות נוספות יבורכו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקור הכנסה אתה מתכוון לרילוקיישן? אם לא, אז אני לא ממש מבין איך זה שפה יש לי עבודה שמביא לי כסף יעזור לי להגר? תוכל לפרט בבקשה?

למשל. או שיש לך עסק משלך או עבודה שהיא ללא תלות מיקום. אתה רוצה להראות להם שלא תהווה תלות על הכלכלה שלהם.

אתה יכול לקרוא את הלינקים הבאים

http://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Germany#Immigration_Options_for_Non-EU_Citizens

http://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Germany#Naturalization

http://en.wikipedia.org/wiki/German_nationality_law

נראה שהאופציה הכי טובה שלך זה יהיה להתחתן עם איזה גרמניה חמדמדה :) או איזה ויזת סטודנט או משהו כזה. אולי להשיג אזרחות אירופאית ממדינה אחרת ובהמשך לעבור לגרמניה.

אתה יכול לחפש גם ה PDF הזה (616 דף) U.S. Immigration Made Easy ולקרוא אותו. אני מניח שיהיה שם מידע רב שיהיה דומה וישים גם במדינות אחרות. - יתן לך אולי מושג מאיפה להתחיל לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו תודה רבה!!

עסק משלך הבנתי שאפשר להגר אם אתה משקיע כ 200אלף יורו ויוצר כ5 מקומות עבודה, אבל גם אם יתמזל מזלי ואוכל לגדל עץ שיניב לי כ2 מיליון ש"ח במזומן - הבנתי שאני עדיין מקבל ויזה מוגבלת (נניח בלי אפשרות לרכוש נדלן או לקבל רישיון נהיגה). עסק ללא תלות מקום נשמע כמו רעיון נחמד, אולי אבדוק את האפשרות הזאתי.

להתחתן עם גרמניה :) אני לא נגד רק עד כמה שזכור לי אני לא ישר מקבל תושבות קבע או אזרחות אלה זה לוקח זמן, מה גם שאני לא בגיל\רצון להקים משפחה, גם לך תמצא עכשיו גרמניה שתתחתן איתי בשביל לתת לי תושבות\אזרחות.

זהו שחשבתי על אזרחות גרמנית בעקיפין, נניח לקבל אזרחות ממדינה אחרת (מה שאוטומטית מקנה אזרחות של EU) אבל גם אז, סביר להניח שאף מדינה לא תתן לי אזרחות בשנה הראשונה ואני אצטרך לגור תקופה מסויימת (הבנתי שזה כמה שנים) במדינה אחרת ורק אז לעבור.

נראה לי אני צריך להסתכל על כיוון של ארה"ב, גם בגלל שאני יודע אנגלית וגם כי נראה לי שההגירה לשם פשוטה יותר.

ותודה ענקית על הלינקים! אבדוק אותם כאחזור הביתה מהעבודה!

כרגיל תגובות נוספות יתקבלו בברכות חמות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יש לך אזרחות רוסית ואזרחות ישראלית? ברגע שאתה עוזב את רוסיה אתה מאבד אזרחות..

הגירה לכל מקום תלויה בהרבה מאוד פרמטרים.

כאשר אני אמנה את אלה שאניי מכיר:

כסף בבנק ונכסים - כמה שיותר, יותר טוב.

הכרת שפה ותרבות כאשר במסגרת התרבות צריך להכיר מנהגים וכדומה.

דת: נצרות זה אף פעם לא דבר רע.

השכלה: תואר שני ומעלה תורם רבות, פרופסורה פותחת לך בערך את כל אירופה וארה"ב.

הרקע שלי: אני עושה פרו"ס על סוגיות הגירה לישראל במסגרתה למדתי על הגירה לחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אתה יהודי תמיד תהייה לך אפשרות לקבל אזרחות ישראלית עוד פעם, אז זה לא צריך להפריעה לך.

קראתי אבל זה מסובך יש כל מיני תנאים, מיליון סוגים של ויזות, במקרים אחרים צריך לוותר על אזרחות ישראלית (מה שלא בא בחשבון), בגלל זה אני מחפש מישהוא (עו"ד?) שיוכל לפחות לתת לי כיוון התחלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שראיתי לפני כמה שבועות בטלוויזיה כתבה לגבי אזרחות בארה"ב, מסתבר שאם אתה פותח שם עסק (בהשקעה כספית מינימלית מסויימת) אז אתה זכאי לאזרחות (או תושבות קבע, אני מניח שההבדל לא באמת משנה לך) לך ולבני משפחתך הקרובה - כל עוד העסק פעיל.

בהנחה שאתה במילא צריך גם לחיות שם, כלומר להיות בעל הכנסה קבועה, הרי שמציאת עבודה זה צעד הכרחי מין הסתם.

לעבוד כשכיר כשאתה לא מקומי זה במילא לא נשמע לי כמו משהו כיף במיוחד, אז פתיחת עסק עצמאי נשמע כמו אחלה רעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שלהגר לא מתאים לכל אחד. יש הרבה שחוזרים ארצה אחרי כמה שנים למרות שהצליחו כלכלית.

העצה שלי היא שאם יש לך משפחה במדינה שאתה שוקל לעבור אליה, אז אני חושב שכדאי לך לתת למדינה הזאת עדיפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרוב לוודאי אתם לא באמת רוצים להיות אזרחים בארה"ב...

אם אתה אזרח ארה"ב שחי מחוץ למדינה אתה עדיין צריך לדווח ולשלם מיסים על ההכנסה שלך אפילו כשאתה מתגורר בחו"ל. להיפטר מאזרחות לאחר שכבר קיבלת אחת יכול להיות בעיה... כול המליינים שם מנסים להיפטר מהאזרחות שלהם :) .

צריך לקחת בחשבון גם דברים כאלה...

http://www.expatintelligence.com/expat-tax-guide.shtml

http://www.expatinfodesk.com/expat-guide/nationality-specific-information/americans/us-tax-liability/

don't MESS with the I R S!

(כמובן שצריך לברר את הדברים הרבה יותר לעומק... אני לא מומחה מיסים by any means).

יש לי אזרחות אירופאית וגם קרובי משפחה בארה"ב אז קרוב לוודאי אני דיי מסודר אם ארצה להגר, אך אני יותר מכוון לכיוון קנדה - אוהב מרחבים פתוחים, שקט ואקלים קריר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ענקית על התגובות!

Symbore

איך יש לך אזרחות רוסית ואזרחות ישראלית? ברגע שאתה עוזב את רוסיה אתה מאבד אזרחות..

לא יודע, יש לי דרכון אדום רוסי ואני נחשב אזרח.

כסף בבנק ונכסים - כמה שיותר, יותר טוב.

השאלה זה תמיד "כמה?" שוב לפי מה שקראתי על גרמניה, הם לא ידברו איתך אם אין לך לפחות 200אלף יורו.

הכרת שפה ותרבות כאשר במסגרת התרבות צריך להכיר מנהגים וכדומה.

נשמע כמו אופציה מאוד מעניית, אני אשקול את האפשרות הזאתי!

דת: נצרות זה אף פעם לא דבר רע.

אני לא בדיוק אדם דתי, ולדוגמא קראתי על הגירת יהודים לגרמניה אז צריך לשמור על כל המצוות ולהתמזג לקהילה היהודית (תקנו אותי אם אני טועה) וזה לא בדיוק המטרה שלי. אני משאר שלבוא בגישה של "אני נוצרי\יהודי" בלי כוונה לשמור מצוות וכדומה לא יתנו לי (לא שאני רוצה לקבל אזרחות\תושבות בעזרת שקרים וכדומה).

השכלה: תואר שני ומעלה תורם רבות, פרופסורה פותחת לך בערך את כל אירופה וארה"ב.

מגניב את זה לא ידעתי! למרות שאני לא רואה את סוף התואר הראשון ככה ש...

OR2OOO

תודה רבה! בהחלט מידע שימושי. השאלה היא האם זה לא פוגע בכל מיני זכויות וכדומה (כאילו וויתור על אזרחות ואז קבלה שוב), אני רוצה להשאיר את האפשרות של לחזור לארץ כאפשרות פתוחה, לך תדע מה יהיה בחו"ל.

Milford Cubicle

תודה רבה על המידע המאוד שימושי הזה! אני אנסה לחפש אליו, את האמת שכיוון הראשוני שלי היה "הגירה עיסקית" כלומר קבלת תושבות\אזרחות בהיותי בלע עסק באותה מדינה. עסק כרגע אין לי, אבל כמו שאומרים "השמיים הם הגבול".

TheFly

אני בהלחלט מסכים איתך, ולך תדע אולי אני טועה ובאמת לא יהיה לי טוב, אבל היי, אם לא מנסים לא יודעים, לא כך? ;)

לגבי משפחה, משפחה יש רק פה וברוסיה ורוסיה היא לא אפשרות.

nat64x

הממ תודה רבה! נראה כמו מידע מאוד שימושי וכדאי לדעת. את האמת לא שמעתי על אדם אחד שנתקל בבעיות אחרי שחזר מחו"ל (ארה"ב) בחזרה לארץ, אבל אני בהחלט אבדוק ותעייץ עם אנשי מקצוע בקשר לזה.

תודה ענקית לכל מי שעזר!

אם למישהוא יש מידע נוסף שיכול לעזור בכל צורה שהיא אשמח אם תוכלו לשתף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שראיתי לפני כמה שבועות בטלוויזיה כתבה לגבי אזרחות בארה"ב, מסתבר שאם אתה פותח שם עסק (בהשקעה כספית מינימלית מסויימת) אז אתה זכאי לאזרחות (או תושבות קבע, אני מניח שההבדל לא באמת משנה לך) לך ולבני משפחתך הקרובה - כל עוד העסק פעיל.

בהנחה שאתה במילא צריך גם לחיות שם, כלומר להיות בעל הכנסה קבועה, הרי שמציאת עבודה זה צעד הכרחי מין הסתם.

לעבוד כשכיר כשאתה לא מקומי זה במילא לא נשמע לי כמו משהו כיף במיוחד, אז פתיחת עסק עצמאי נשמע כמו אחלה רעיון.

התנאי הוא השקעה מינימלית של 50 אלף דולר בעסק, עם סעיף שהעסק צריך להיות "משמעותי" (אין לי מושג מה זה אומר, אבל אני מניח שהכוונה שלפתוח חנות גלידה או איזה בוטקה לא נחשב עסק משמעותי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...