מעבר למערכת 64BIT - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר למערכת 64BIT

Offset

Recommended Posts

שלום,

ברשותי מעבד INTER 2 DUO E7500 בעלת 2.93GHZ נראה לי לאחר OC שהביאו לי את המחשב הוא היה ככה מהטכנאי.

יש ברשותי שני זיכרונות שכל אחד מהם 1GB (2X1 = 2GB( ולוח אם של G31M-S2L. ראיתי בCPU-Z

שרשום שהמעבד EM64T שנראה לי זה אומר שהוא תומך ב64 BIT ונראה לי כתוב שהלוח אם גם תומך. השאלה אם כדאי לי לעבור?

פרמוט זה דבר קל אצלי אז אל תייחסו חשיבות, אני מתכוון מבחינת חומרה.

תודה מראש, עודד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום צורך.

האם זה מכיוון שאין שינוי מתחת ל3 GB זיכרון?

רציתי לדעת, אני מתכנן להרחיב את הזיכרון שלי ויש לי DC שני סטיקים של 1GB . אפשר לדעת אם אני רוצה להרחיב איזה לקנות?(הכי זול וגם לא הכי חרא) ואם אני מרחיב המעבר ל64BIT ישפר את ביצועי הזיכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכות 32BIT מוגבלות במרחב הכתובות לזיכרון (2 בחזקת 32 כתובות שמתרגמות ל-4096 מגה בתים של זיכרון)

מערכות 64BIT מאפשרות (באופן תיאורטי) שימוש ב-2 בחזקת 64 כתובות . אם למערכת פחות מ-4GB (כולל של כרטיס מסך

למשל) אז לא יהיה שום הבדל (ואפילו בתיאורי מערכת 64BIT תהיה פחות ייעילה בגלל שכל מצביע לזיכרון יהיה בגודל 8 בתים ולא 4)

אם להרחיב את הזיכרון או לא זה תלוי באופי השימוש שלך. תבדוק בזמן פעולות נפוצות שאתה עושה מה היא צריכת הזיכרון. אם היא מגיעה אל

מעבר ל-90%, הוספת תעזור. אחרת חבל על הכסף (ובפרט להשקיע על פלטפורמה מיושנת זה לא חכם כ"כ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מאוד מתלבט כי יש לי לפטופ עם 4GB אבל בגלל שנוח יותר בנייח ורוב העבודה שלי עליו וכן לעיתים קרובות השימוש עולה בין 80-90 אחוז מהזיכרון אני רוצה להרחיב, ראיתי שיש זיכרונות זולים. כרגע יש לי 100 ש"ח אבל לא אכפת לי להוסיף עוד 100 אם יהיה צורך. אני מעוניין להרחיב כי אני לא עומד לקנות מחשב חדש בזמן הקרוב וצריך ייעוץ על איזה לקנות. הרי זה קל להרכיב זה רק ללחוץ על שני הלבנים ליד הזיכרונות הישנים ואז להוציא בעדינות את הזיכונות ולהכניס את החדשים עד ששומעים קליק.

תודה מראש, עודד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם שימושים שעבורם אין זה משנה באיזו מערכת הפעלה מדובר והאם התוכנה שתרוץ על המחשב תהיה של 64 או 32 ביט (למשל שימושים משרדיים, גרפיקה ומשחקים)

אבל אפשר לומר ככלל, שמערכת הפעלה של 64 ביט ותוכנות 64 ביט יודעות להפיק יותר מהחומרה, ובמגוון רחב של אפליקציות תהיה לגירסת 64 ביט עדיפות, לפעמים ניכרת, בביצועי המחשב.

כאן בפורום יש לעיתים ויכוחים ארוכים על אחוזים ספורים של הבדלים בביצועי חומרה עם אותה תוכנה, ומשום מה מזניחים את זה שתוכנה מתאימה ואופטימלית נותנת לעיתים הרבה יותר מאותם אחוזים בודדים.

הנה דוגמה לבדיקה (לא מקיפה מאד) על אובונטו 12.04 שעתידה לצאת בקרוב:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_1204_3264

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר לי שעדיף לי עדיין לעבור ל64 BIT. מכיוון שאני עובד עם המון תוכנות שיש גירסא 32 ו64. אם אני יעבור ל64 יהיה שיפור ניכר? האם זה צעד טוב להרחבה שלי בזמן הקרוב? בכל מקרה אני יכול לעבור עכשיו ל64 ביט ולא יהיו בעיות? כי זה מה שמעניין אותי כי אני די מעוניין לעבור ל64 אני רק רוצה להיות בראש שקט שלא יהיו לי בעיות למיניהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בתוכנה.

עבור יצירת תוכן (גרפיקה, , אאודיו, קידוד וכו') מערכת 64 ביט מהווה יתרון משמעותי

עבור יישומי משרד או משחקים לרוב זה לא מורגש

אם רוב התוכנות שלך הן של 32 ביט זה גם לא יורגש.

הכל תלוי מה אתה עושה ועד כמה מה שיש עכשיו לא מספק אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די משתמש בדברים של גרפיקה והורג אותה שהם איטיים, טוב תודה רבה. אני ארחיב את המחשב בקרוב ובפירמוט הבא המערכת תיהיה 64BIT.

תודה רבה לעוזרים, עודד.

אפשר לנעול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...