עזרה במיקום תפריט במרכז - HTML - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במיקום תפריט במרכז - HTML

yossi21

Recommended Posts

אתה יכול לנסות לשים את התפריט בתוך <div> ולתת לו הגדות (בCSS) של margin auto

נגיד משהו כזה:

div#container
{
margin-left: auto;
margin-right: auto;
width: 50em;
}

אגב, אם אתה לומד לבד, יענה לך על רוב השאלות (במיוחד בהתחלה) פשוט תכתוב משהו כמו css center div ותקבל תשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה width: 50em; ? (תשובה מגוגל)

אל תשתמש בזה, תשתמש בגודל נורמלי בפיקסלים.

לגבי ה-margin אפשר להסתפק ב"צד" אחד:

margin: 0 auto;

יש כל מיני סיבות להשתמש בwidth: 50em, בעיקר כשרוצים לעשות תאימות בין מכשירים ומסכים שונים. אני מסכים שבתור מתחיל (והאמת גם ב99% מהמקרים) עדיף להשתמש בPX נורמאלי אבל לא סתם קיימת ההגדרה הזאת. האמת, שהעתקתי את הקוד הזה מאיפשהו וסתם לא שיניתי אותו...

לגבי התשובה שהבאת מגוגל, אני לא ידוע אם קראת אותה עד הסוף, אבל מה שכתוב שם בהתחלה לא כל כך נכון. זה לא משנה אם יש הבדלים בין גודל האותיות, כי הגודל של EM נקבע על פי גודל האות M של הפונט (וזה האמת גם כתוב שם באחת התגובות)

לדוגמה, אם אני בונה אתר ומסיבה מסומיית חשובה לי שתהיה תמיכה בהגדלת הגופן (דרך הדפדפן) על פי עדיפות היוזר (נגיד לאנשים שלא רואים טוב, או במיני לפטופים שהפונט מוגדר כ"גדול") הגדרת הEM תעזור לי לשמור על פרופורציות הדף בלי שהוא יתחרבש.

ולגבי הmargin , נכון היום אפשר כבר להספק בצורה שכתבת, אבל אני יודע שבשביל תאימות בדפדפנים ישנים צריך לכתוב את זה ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, לא ממש יודע איך עושים את זה.

רשמתי:

<"div class="center" dir="rtl>

וזה לא עובד לי.

את כל האלמנט של תפריט שלך, אתה מכניס בין תגיות <div><> ונתון לו קלאס,(כמו שכתבת) ואת ההגדרות נותן על הקלאס (אם אתה עדין לא מבין על מה אני מדבר כדאי שתקרא את זה http://webmaster.org.il/articles/css)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...