שאלה טכנית למביני עניין - חיבור AP לשקע שני בבית. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה טכנית למביני עניין - חיבור AP לשקע שני בבית.

Itzik208

Recommended Posts

אני גר בבית שיש בו 2 קומות.

הראוטר שלי מחובר בקומה העליונה, ועקב כך - יש לי קליטה חלשה בקומה התחתונה. יש גם מקומות שלא קולטים בכלל.

יש לי מכשיר Edimax EW-7206APg, שקניתי מזמן, ועכשיו אני עושה בו שימוש בתור Repeater לקומה התחתונה. אממה - זה לא כזה 'חלק'. לפי מה שהבנתי - הדבר מאט את מהירות הרשת בחצי, שכן המכשיר צריך גם לקלוט וגם לשדר בעת ובעונה אחת. מה גם שהמכשיר לפעמים לא קולט את הרשת, ולפעמים לא משדר כ"כ רצוף. בקיצור - אפשר לגלוש איתו לאתרי טקסט, אבל - לא מומלץ לראות איתו.

פתאום חשבתי - יש לי שקעי טלפון בשתי הקומות. לאותו קו שבו הראוטר שלי מחובר למעלה - יש גם שקע למטה.

יש מצב שאני מחבר את ה Edimax לשקע בקומה התחתונה באמצעות כבל Ethernet? והוא יספק לי במהירות מלאה?

המצבים שאני יכול לבחור במכשיר הם: AP, Station, Bridge, WDS ו - Universal Repeater. מה אני צריך להגדיר לו, אם זה בכלל אפשרי?

אשמח לטיפים מהמבינים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז בעצם הראוטר יהיה מחובר לAP דרך כבל ETHERNET, נכון?

אין שום אפשרות לחבר את הAP ישירות לשקע הטלפון, בלי לחבר אותו לראוטר? סוג של ממיר בין שקע טלפון לחיבור LAN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות מתאמי ETHERNET על גבי שקע החשמל ולחבר מתאם בכל קומה..ככה תקבל חיבור ETHERNET בין הקומות.

אין לי ניסיון במתאמים האלו ומה המתאם המומלץ..אבל שווה לבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב ביצועים - למיטב זכרוני גם ביצועי כבל במרחקים ארוכים הם לא משהו, לא? המרחק פה הוא משהו בסביבות ה 10 מטר ואולי יותר.

אגב - זה לא משהו פשוט שאפשר לעשות לבד? או אולי עם איזה מדריך קטן ;) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל זה בדיוק מה שאני מחפש: איזה הסבר קצרצר, מדריך או משהו. כי בינתיים אין לי מושג, אבל יש לי הרגשה שזה לא צריך להיות מסובך מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מגזים... אם הקבלן השאיר לו חוטי השחלה שפשוט יקשור לאחד וימשוך את הכבל איתו (יחליף את חוט ההשחלה)

אם לא, אפשר פשוט לקחת כבל קשיח יחסית ולדחוף אותו ולקשור אליו חוט ולהמשיך משם.

השחלת כבלים זה משהו שצריך לדעת לעשות בבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר את זה כאילו שזה פשוט, זה לא.

צריך בראש ובראשונה לדעת אם הנקודות של הטלפון לא הולכות קודם כל לארון התקשורת בבית \ ארון חשמל

ומשם לשאר הנקודות צריך לדעת איזה צינור מוביל לאיזה נקודה בבית.

לקנות לוחץ RJ 45 וקונקטורים מתאימים כי להעביר כבל עם קונקטור זה לא כזה אפשרי

מדריך למה שאתה רוצה לעשות:

http://www.netcheif.com/Articles/RouterAsAP/RouterAsAP.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בצינור חצי צול לא תהיה בעיה להעביר כבר RJ45 עם ראש מתכתי. רק צריך לעטוף אותו בקצת איזולירבנד והוא מוגן.

לגבי הצד השני :

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/746-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%91-%D7%98%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%9F--%D7%A8%D7%A9%D7%AA-RJ45,-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%98%D7%99%D7%97-%D7%90%D7%95-%D7%AA%D7%97%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%99%D7%97

לא צריך לזה קרמפלר, אפשר לעבוד עם סכין מטבח רגילה.

אם אתה ממש רוצה ציוד מקצועי, זה עוד 40 שקל

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/417-%D7%9C%D7%95%D7%97%D7%A5-%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94-KRONE-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%97%D7%95%D7%9C%D7%A5-%D7%97%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%A9%D7%9C%D7%A3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מזלזל בסיבוכיות של הדבר הזה. המצב בו יש חוט השחלה הוא בדרך כלל נדיר. בדרך כלל כבר יש בצינור כבל טלפון של 4 גידים ורק באמצעותו ניתן למשוך את כבל הרשת שהוא בעל 8 גידים. צריך לחבר אותם היטב - וצריך לדעת איך לעשות את זה כך שמצד אחד החיבור לא יפרם אך מצד שני לא תווצר "גולה" שלא תצליח לעבור בסיבובים של הצינור. צריך גם לדעת למשוך את כבל הטלפון ברגש כי משיכה חזקה מדי תקרע אותו ואז יש בעיה אמיתית. בקיצור למי שאין קצת ניסיון בדבר הזה עדיף שיעזר במי שיודע מה הוא עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...