דף מחאה נגד עליית מחירי הדלק ואפשרויות המאבק שבידנו ניפתח בפייס- נא עיזרו לשתף! - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דף מחאה נגד עליית מחירי הדלק ואפשרויות המאבק שבידנו ניפתח בפייס- נא עיזרו לשתף!

HWgeek

Recommended Posts

חברים יקרים,

לא מכבר הדלק הפך למוצר צריכה שרובנו תלויים בו. הנגזרת מכך היא ניצול המצב ע"י הממשלה ועליית המיסים על מחירי הדלק שלא בפרופורציה למחירי הנפט הנהוגים בעולם, ופגיעה אנושה בצרכן הקטן. גם שמחירי הדלק יעלו מעל 10 ש"ח (שר האוצר שטייניץ כבר הצהיר על כך בפומבי) - אולי נתעצבן בשקט, אך רובנו יבלע את הגלולה המרה בשל תירוץ כזה או אחר. אבל עד מתי? עם עליית המחירים הנוכחית הגיעה הזמן שהציבור ירים את הכפפה!מלאכת צדיקים נעשית בידי אחרים. כל שעלינו לעשות הוא להפסיק לתדלק בחברות הגדולות כגון פז, סונול, דלק ודור אלון ולעבור לתדלק בתחנות עצמאיות קטנות (טן, סד"ש וכו'). במידה ונצמצם את התדלוק בתחנות החברות הגדולות, אלו, באמצעות לוביסטים ויכולת השפעה אמיתית, יפעלו בשבילנו מול הממשלה... אז בואו נעבוד ביחד ונפסיק לתת לגורמים ממשלתיים לחגוג על חשבוננו. אם הצלחנו להוציא מאות אלפי אזרחים לרחובות במחאת הדיור יש בי את כל האמון והתקווה שתוכלו לעשות את הפעולה הפשוטה של תדלוק בתחנות קטנות וזולות כדי לחולל את השינוי.

http://www.facebook.com/pages/Israel-Fuel-Protest/386039798090924

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני?

תבדוק כמה עלה הנפט הגולמי לפני 5 שנים.

תבדוק כמה היה שער הדולר לפני חמש שנים.

תבדוק כמה עלה ליטר בנזין בישראל לפני 5 שנים.

תבדוק כמה - איזה אחוזון - מהמחיר היה המס שהאוצר לוקח לפני 5 שנים וכמה הוא היום.

אז תבין נגד מי אתה צריך לפתוח עצומות ומי דופק את האזרח ופוגע במדינה.

ולהדגמה קישור לדיון דומה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=369494.0

כבר אז התחילו כמה אנשים להבין שמי שעושק את האזרח ופוגע בעיקר בחלשים שבחברה הישראלית אלו לא חברות הדלק אלא הממשלה. אז המחיר היה 6.80 לליטר. תבדוק כמה היה הדולר ותשווה לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהבנת נכון את מטרת המחאה שלו. הוא אומר "נפגע בתחנות הדלק כדי שהן יגרמו לממשלה להוריד את המיסים". (אני לא מביע את דעתי לגבי האם המחאה הזו תעבוד או לא...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון - אתה קצת חיי באשליה אם אתה חושב שזה יעבוד.

תדלוק בתחנה קטנה == נסיעה עד התחנה הקטנה (לרוב במרחק גדול יותר מתנה גדולה וקרובה)

מה הרווחת בזה? כלום, אלא אם אתה מהישראלים שמרגישים טוב אם הם "ניצחו את החברות הגדולות".

מצד שני הפסדת את זמן הנסיעה, ובנוסף יוצא כי תשלם יותר על הק"מ הנוספים עד התחנה ה"עצמאית" (ועוד במחירי הדלק העולים)

אישית, אני לא מוכן לשלם יותר בשביל מחאה שלא ברור כלל אם תעבוד בעתיד הנראה לעין.

עריכה:

החברות הגדולות גובות קצת יותר כסף ומצד שני פותחות תחנות דלק במרכזי הערים - דבר שחוסך כנראה יותר כסף לרוב הלקוחות, מאשר תחנה זולה במרחק גדול.

לכל מטבע יש 2 פנים, וחבל שאתה לא טורח להציג גם את הצד השני שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא המארגן מחאה בעצמי , זו רעיון שהעלינו בקארספורום וכל אחד מהפורום עוזר בשיתוף המחאה ואשמח אם גם אחרים ישתפו .

זה מחאה של כולנו יחד - כל הנהגים וכל הצרכנים שהולכים לשלם על זה בכל פינה! ולא רק בדלק!

המדינה היא כן הבעיה, אם ראיתם את ההשוואה של מחיר הדלק לפי אחוז משכר המינימום לשעה לעובד בין והעולם הייתם רואים שישראל יקרנית עד פי 4 ביחס לעולם. ולא כמו שהאוצר מנסה לרמות ואומר שמחיר הדלק לא יקר יחסית לעולם ואחוז המס אפילו נמוך מהמקובל.

האוצר משווים לפי שערי מט"ח לעולם ולא לפי שכר המינימום של העובד שצריך לממן אותו.

אם המחאה תעבוד או לא זה תלוי רק בנו בציבור, הבעיה שבארץ כולם עדישים ומעדיפים לא להזיז אצבע ורק להיתלונן ולהיתעצבן בצפירות בכביש.

מי שיעזור ויתרום רעיונות מוזמן לדף שניפתח בפייס.

זה למען כולנו ולא למטרות של אדם כזה או אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותכם אני מצטט פה תגובה שכתבתי בקארספורום.

"אבל זה בדיוק העניין במחאה מהסוג הזה.

כל אחד חייב להקריב מעצמו לטובת הכלל. אני אצטרך ליסוע רחוק יותר כדי לתדלק ואני אעשה זאת כי המחאה הזו חשובה לי. אם לך 15 אגורות לליטר יותר חשובים מהמחאה הרי שהיא לא מספיק חשובה.

"כל ערבים זה לזה" כי אחרת אנחנו "ארץ אוכלת יושביה" ושנאת החינם גוברת ובית שלישי ייחרב."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי של מטבעות לשון, עם זה לא הולכים למכולת.

ואם אין לי את הכסף והזמן להוציא על נסיעות, רק כדי להצדיק מחאה שאין ערבות שתצליח כלל?

לדבר ברומו של עולם על הקרבה לטובת הכלל, אפשר כשאתה יודע שהכלל יכול לתמוך במחאה שלך.

הצגתם את הטיעונים שלכם, ואני לא רואה סיבה להמשיך ליחצן את המחאה הזו. (במיוחד שהדיון בעמוד הראשון)

מי שרוצה להשתתף - מוזמן, ומוזמן גם להגיב.

אבל כל הדמגוגיה הזו נגד מי שלא לוקח חלק במחאה פעילה חייבת להפסק

עריכה:

אני הולך קצת רחוק, אבל רק כדי להמשיך את הטיעון שלי:

אתה מבקש מנהגים לנסוע על כביש חלק ורטוב, במזג אוויר קשה לנהיגה (וראה כתבה על אמבולנס שהחליק על הכביש)

מרחק גדול יותר ממה שצריך, על מנת לתדלק במקום יקר יותר בכדי לנסות לגרום לחברה מסויימת כאב בכיס.

ומה אם משהו אחד יעשה תאונה חס ושלום בדרך בגלל המרחק המיותר? אתה תגיד לו שאתה מצטער ושלא לזה כוונה המחאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...