חיבור 10 מגה בתשתית של בזק באזור ללא פריסת תשתית ה-NGN - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור 10 מגה בתשתית של בזק באזור ללא פריסת תשתית ה-NGN

Dror D.

Recommended Posts

אני גר במושב שעדיין אין בו תשתית NGN ואני רוצה להתחבר לחיבור 10 מגה (כרגע יש לי 5 מגה).

ראיתי באתר של שרשמית הם לא משווקים כבר מהירויות של 10 מגה ומעלה באזורים שאין בהם תשתית NGN, כרגע בנתונים של המודם שלי רשום שהוא מחובר לפורט שיכול לספק ~10.5 מגה הורדה (attainable rate) , אז לא נראה לי שזאת מגבלה טכנולוגית.

השאלה שלי האם יש פה מישהו שמחובר בחיבור 10 מגה בשתית של וגר באזור שעדיין אין בו את תשתית ה-NGN ?

(אני רוצה לדעת אם יש בכלל טעם להתווכח איתם על המהירות של התשתית או פשוט לעבור לתשתית של HOT )

תודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזק יכולים לספק עד 8 מגה למי שלא מחובר ל NGN וזה גם תלוי במרחק שלך מהמרכזיה שלהם

למהירות של 10 מגה ומעלה חובה NGN

ככה שעדיף לך לעבור להוט, כיום בכל מקום אתה יכול להתחבר ל 100 מגה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד קרוב למרכזיה (כבר ציינו את זה כמה תומכים טכנים שדיברתי איתם כאשר היו לי בעיות ניתוקים).

הבעיה בתשתית של HOT היא שאני צריך לשלם על ההתקנה ואני חייב חיבור ללא חייגן שכרגע רק ל-hotnet יש חיבור כזה שעובד בצורה טובה (מכיוון שהנתב שלי כנראה יגמגם בחיבור L2TP במהירות 12 מגה ומעלה).

העניין שכרגע hotnet היא ספקית טובה אבל זה יכול להשתנות ככל שיעבור הזמן ויצטרפו אליהם עוד לקוחות ואז אני יהיה חייב לעבור לחיבור עם חייגן אצל אחת הספקיות בשביל שיהיה לי תעדוף נורמלי (בנוסף לחבילה מתועדפת).

העניין הוא שעם אני לא צריך לשלם את הדמי התקנה של ה-150 ש"ח, אני לא צריך להשקיע כסף בנתב חדש ובנוסף אני יותר גמיש מבחינת הספקית (אין בעיה עם חיבור שהוא עם חייגן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר במושב שעדיין אין בו תשתית NGN ואני רוצה להתחבר לחיבור 10 מגה (כרגע יש לי 5 מגה).

ראיתי באתר של שרשמית הם לא משווקים כבר מהירויות של 10 מגה ומעלה באזורים שאין בהם תשתית NGN, כרגע בנתונים של המודם שלי רשום שהוא מחובר לפורט שיכול לספק ~10.5 מגה הורדה (attainable rate) , אז לא נראה לי שזאת מגבלה טכנולוגית.

השאלה שלי האם יש פה מישהו שמחובר בחיבור 10 מגה בשתית של וגר באזור שעדיין אין בו את תשתית ה-NGN ?

(אני רוצה לדעת אם יש בכלל טעם להתווכח איתם על המהירות של התשתית או פשוט לעבור לתשתית של HOT )

תודה מראש :xyxthumbs:

אותו נתון שמראה לך 10.5 תיקח ממנו רק 75% - זאת אומרת קרוב ל 8 מגה שזה המהירות שתוכל לקבל בפועל.

אלו שמקבלים 10 מגה מופיע להם למעלה מ 13-14..

בכל אופן אין לך אפשרות לקבל מהירות של 10 מגה אם אתה עדיין לא מחובר ל NGN כך או כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקות נוספות שעשיתי (בדקתי כמה בדיוק רשום בנתונים של המודם) ה-attainable rate נע בין 11.3 מגה ל- 11.71 מגה.

דיברתי היום עם טכנאי של והוא אמר שלוקחים טווח ביטחון מהקסימום שהתשתית יכולה לספק מכיוון שיכולות להיות בעיות ניתוקים\קריסות שמתקרבים לתקרה והמקסימום שבזק נותים לתשתית הנוכחית היא באמת 8 מגה .

לאחר שדיברתי עם הטכנאי התקשרתי לבזק לראות כמה הם רוצים על ה-8 מגה, בהתחלה המוקדנית התעקשה שרשום לה שאני יכול עד 15 מגה והסברתי לה שזה לא ייתכן וכמה דקות אחרי זה הופיעו לה הנתונים הנכונים שהראו שהמהירות המקסימלית היא אכן 8 מגה.

המחיר שרצו על התשתית הוא 100 ש"ח וכמובן זה מחיר שלא הסכמתי לקבלו (מחיר מוגזם לכל הדעות לתשתית של 8 מגה) , אחרי לא מעט בקשות של התנתקות ובסביבות 5 הורדות מחיר שונות הם הסכימו לתת ב-69 ש"ח את תשתית ה-8 מגה.

בנתיים התשתית החדשה עוד לא נכנסה לתוקף (דיברתי איתם בשעות הבוקר המאוחרות) , מקווה שהם לא יעשו לי את אותו הסיפור שעשו לי לפני שנה... (שידרגתי מ-2.5 מגה ל-5 מגה ולאחר שעברו יותר מ-24 שעות התקשרתי לברר למה עדיין אני לא מקבל את המהירות שאליה שדרגתי והם אמרו לי שזה בכלל לא מופיע במערכת ששידרגתי ולקח עוד לא מעט כאב ראש בשביל שימצאו את המחיר עליו סגרתי עם שימור לקוחות).

תודה לכל המגיבים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...