שאלה לגבי דרייוור ללדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי דרייוור ללדים

Moty_p

Recommended Posts

שלום לכם

אני רוצה לקנות את הדריוור הזה: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120660704900

בשביל לחבר את הלדים ישירות לחשמל..

לכן רציתי לשאול:

כמה לדים של 300mA אחד וואט אני יכול לחבר לזה?

ואיך אני מחבר את זה בטור או במקביל?

האם יש סכנה שהלדים יתחממו וישרפו?

האם אני יכול לחבר לזה לדים של 20 מיליאמפר ביחד עם לדים של 350 מיליאמפר?

האם יש סכנה של התחשמלות אם אני אגע בדרייוור בזמן שהוא פועל?

ורק כדי להיות בטוח, את האדום והשחור אני מחבר לחשמל ואת שאר החוטים אני מחבר ללדים נכון?

המשך יום מקסים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ששאלת לפני שחיברת

הפוך גוטה, הפוך

את הכחולים אתה מחבר לחשמל (אתה כל הזמן מתעסק עם חשמל ולא מכיר את הסימון?! בכל אופן L זו הפאזה וN זה האפס)

האדום והשחור ללדים בקוטביות נכונה

מה בדיוק אתה מתכוון לחבר לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלתך, המוצב שהינך מעוניין לרכוש הינו 220V ל12V עד הספק של 10W. בחישוב מהיר מתח 12V זרם 830 מילי אמפר.

המחיר לספק כוח שכזה הינו גבוה מאוד ולא משתלם , אך נתעלם מכך ואענה לשאלתך.

הלדים שציינם עובדים על מתח 3.7 , כלומר אתה צריך לחבר 3 לידים בטור. נקבל מתח 11.1 וולט וזרם בערוץ 270 מילי אמפר ( החישוב ע"פ הספק לד בודד 1W על מתח 3.7 יתקבל 270 מילי אמפר)

תשובה סופית, 870 מילי אמפר חלקי 270 יתקבל 3 מעגלים מקבילים עם 3 לידים בטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא לגמרי בטוח שזה סתם ספק כח

רוב הסיכויים שכן

אבל כתוב שם שהוא מיועד לאיזשהו לד ספציפי, אולי משהו של אותו מוכר, ככה שיכול להיות שזה כבר עם מעגל פנימי להגבלת הזרם או איזו שהיא התנגדות פנימית כלשהי שמיועדת לאותו לד ספיצפי שזה יועד לו....

ושוב, רוב הסיכויים שזה באמת סתם ספק כח

ואם ככה (וגם אם לא), אז למה בכלל לבזבז כל כך הרבה כסף על ספק כח??

תמצא לך איזה ספק ישן של שכבר לא בשימוש- הוא מסוגל "לדחוף" הרבה יותר, וזה בחינם!

רק לדאוג שישאר מאוורר.... אל תטגן אותו בתוך קופסה סגורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ספק כוח מיוצב, עם קירור אלומניום. היחוד של ספק זה הינו במתח יציב יותר מספק כוח למחשב לדוגמה. לד בקלות יכול להישרף ממתח גבוה.

אז מדוע הם ציינו לחבר רק לד של 10W , התשובה הינה שלד של 10W מורכבים ממספר לדים בטור, ומיועדים למתח 12V . ההדגשה הינה ע"מ שלא איזה טמבל יחבר לד שיגרום במידית לשריפתו.

שאלת גם כן האם אפשרי לחבר לד של 20 מילי אמפר ולד של 370 מילי אמפר. באופן עקרוני אפשר אבל הזרם שיזרום בענף הייה 20 מילי אמפר כך שאם אתה בוחר בלדים אלו. אז תערבב אותם בטור אבל במקביל אין בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה אתה חושב שללד כל כך אכפת כמה יציב המתח? זה לד, לא קוצב לב!

רק לדאוג לזרם נכון לפי הלדים והנגדים המתאימים.... וזהו

כך שאם יש סטיות קטנות במתח, יהיו גם סטיות קטנות בזרם, וכל עוד אתה בתחום זרם תקין של הלד- אין בעיה

אל תשכח שמדובר פה על סטיות קטנות, ובכלל, מאיפה אתה יודע כמה יציב הספק שהסיני הזה מוכר? קנית כזה ובדקת?

בשורה תחתונה, אני לא רואה שום הצדקה לשלם כזה מחיר בשביל ספק מתח לכמה לדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למגיב מעליו,

תלמד אלקטרוניקה ואז תדבר.

אם לד מקבל מתח גבוה, הזרם דרכו הייה מעל התחום המקסימלי וזה ישרוף את הלד ואו יקצר את אורח חייו.

כידוע ללד יש הספק מקסימלי שמסוגל לעבור דרכו, מפל המתח על לד הינו קבוע . מתח פחות מ.3.7 וולט יגרום ללד לעבוד בתחום העבודה וכאשר על הלד יפול 3.7 וולט הוא יעבוד בתחום המקסימלי.

ולכן סטייה של חצי וולט יכולה בהחלט לשרוף לד, אלה אם כן יש לך עם הגבלת זרם לשיעורים הנכונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא אמרתי שמוצדק לרכוש ספק כזה בשביל לד, לא שווה תכסף. אך בעזרת מעגל אלקטרוני פשוט אפשר ליצב מתח.

נגיד וישבת מעגל פשוט ללד אחד, חשבת שמקור המתח הינו 12 וולט . 12-3.7 חלקי הזרם המקסימלי שיכול לעבור בלד נקבל 83 אוהם על זרם של 0.1 אמפר.

הנגד צריך לעמוד בהספק של 0.1 בריבוע כפול 83 נקבל 0.83 וואט. כלומר צריכים נגד של 1W . ניקח תרחיש פשוט שהמתח מספק הכוח הוא 15.

יש ספקים פשוטים בתחילה יש להם מתח גבוהה ע"מ לפצות על איבודי הספק בזרמים גבוהים. הלד בקושי צורך זרם , ואז נקבל זרם על לד 15-3.7/83

0.136 אמפר. אז ידידי 36 מילי אמפר זה לא צחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם נוטה לכיוון של eran, מה גורם לך לחשוב שהספק הזה (שעולה 12$ ומי יודע מה יש בתוכו :screwy: ) יותר יציב מספק מחשב שיש לו סליל גדול, קבל, מעגלי יציבות...

עדיך מכל בחינה.

ולפי התיאוריה שלך הרבה רכיבים במחשב צריכים להישרף מספקים שיש כיום, זה לא ממש המצב ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה בדיוק צריך ספק של מחשב בשביל לד 1 ? O_o תיקח מטען ישן של פלאפון או משהוא

ספקים לא מיוצבים (שנאי + דיודות + קבל) יכול לתת מתח של X2 ויותר ממה שכתוב אליו - בהחלט לא טוב לאלקטרוניקה שצריכה מתח מדוייק, או שהעומס שלה לא קבוע ונוצרים רגעים שבהם רק חלק קטן מהמעגל מופעל ומקבל את כל המתח המקס'.. בגלל זה בהרבה התקנים אלקטרוניים פשוטים יש כניסת מתח של 9-12V ובפנים יש 7805 שמייצב את זה ל 5V

אורן - לד רגיל הוא 20mA (לא 36mA וממש לא 0.1A) לפי הנתוני יצרן (וזה לא הזרם שבו יש לו אורך חיים תיאורטי של 100000 שעות אלא כמה מאות שעות בלבד). אם אתה רוצה שהוא יחזיק זמן ארוך אז 10mA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח מספיק לריב חברה זה לא עוזר לי :P

לא משתלם לקנות את הספק הזה?

ואני חושב שיהיה יותר יעיל לחבר את הלדים עליו במקביל ולא בטור בעזרת נגדים מתאימים

השאלה היא כמה לדים מקסימום אני יכול לחבר עליו

אם לדוגמה הוא נותן 1 אמפר אז אני יכול לחבר רק 3? (כי כל לד דורש 300 מיליאמפר)

או שזה לא משנה באמפר אלה בוואט (שאם הוא נותן 10 וואט אז אני יכול לחבר עליו 10 לדים כי כל לד דורש 1 וואט)?

יש לי ספק כוח של ישן שמוציא 16 וולט 2.2 אמפר עדיף יהיה להשתמש בו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספקי כוח של מחשב הינם יציבים, שיעורי הסטייה המותרת הינם 11.5-12.5 למתח 12V .

לי יש לד של 0.5W , עם צריכת זרם של 100 מילי אמפר. הלדים של 20 מילי אמפר אילו קקה מיקות בקושי פולטות אור, עדיף כבר לשים נצנצים וזהו.

כידוע סטיה ממוצעת של נגד הינה 5 אחוזים, אז תמיד מומלץ לקחת את ערכו המינימלי של הנגד כלומר לפי הרישום פחות 5 אחוזים ואו למדוד ברב מודד.

ואז לחשב את הזרמים המדוייקים.

לגבי אורח חיי הלד, נזרקו פה הערות שכאשר עובדים בהספקו המקסימלי של הלד, אורח חיי ירד. כאמור זה נכון לכול התקן אלקטרוני כאשר לא מזרימים זרם בלד הוא יחזיק לכול החיים וככול שמעלים את הזרם כך אורח חיי קטן. אך יש לזכור שהתאורה המקסימלית מתקבלת בהספק המקסימלי אז כאמור ישנם שיקולים של עוצמה על פני אורח החיים וצריכים למצוא את האיזון הנכון.

בכול מקרה, 13 דולר בשביל ספק של 10W לא שווה, ב22 דולר רכשתי מאיי ביי פרוזקטור עם דריביר LED של 10W , בקר שמשנה צבעים זכוכית משוריינת וכיסוי אלומניום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ebay.com/itm/10W-RGB-Color-Changing-Outdoor-Remote-LED-Flood-Wash-Light-85-265V-Outdoor-900LM-/150662272824?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item23142bd738

אם כבר תקנה את זה, ותקבל :

דרייבר 10W ללד

LED 10W

שלט

מארז עם זכוכית משורינת

ושלט

פלוס משלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...