antec mini p180 - מאוורר אחורי מרעיש וסידור כבלים - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

antec mini p180 - מאוורר אחורי מרעיש וסידור כבלים

yair1

Recommended Posts

שלום,

יש ברשותי את המארז שבכותרת.

המארז מוצלח מאוד ואני בסה"כ מרוצה ממנו, אך למרות זאת אני מעוניין להוריד את רמת הרעש.

במארז יש שני מאווררים ושניהם נמצאים על low. העליון הוא 200 מ"מ והוא שקט מאוד, אבל האחורי הוא 120 מ"מ ויחסית לשאר מקורות הרעש הוא רועש.

שאר מקורות הרעש:

קירור למעבד scythe mugen 3 כולל מאוורר 120 מ"מ שקט מאוד.

כרטיס מסך sapphire hd 6850 כולל קירור שקט.

ספק neo eco 450W שקט מאוד.

כאמור המאוורר האחורי רועש בצורה משמעותית ביחס לשאר וכשניתקתי אותו המחשב כמעט חרישי גם כשנמצאים לידו.

האם כדאי להחליף אותו או לחילופין לנתק אותו ועדיין לשמור על מארז מאוורר היטב?

אשמח לשמוע רעיונות.

בנוסף, המארז קטן שמצד אחד זה יתרון ואני מרוצה מהגודל, אבל מצד שני התקשתי לסדר בתוכו את הכבלים בצורה שתספק אותי.

אם למישהו יש רעיונות בעניין אשמח לשמוע.

אודה לכל מי שיוכל לעזור,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה סוג של רעש המאורר עושה, רטט או רחש של רוח? אם זה רטט אז אפשר להרכיב אותו עם מבודדי רטט (חתיכות גומי או סיליקון) וזה בטח ישפר את המצב. אם זה פשוט רש של הרוח אז אין ברירה אלא לנתק את המאורר או להחליף באחר.

אתה יודע איזה מאורר זה? אם זה מאורר פשוט יחסית, יש מצב שהחלפתו במשהו איכותי יותר וזול יפתור את העניין ועדיין יאורר היטב את המארז.

לדוגמא, אני נדלקתי לאחרונה על המאוררים מסדרת Enermax T.B. Silence, שהדגמים של 120מ"מ שלהם עולים רק כ-40 ש"ח. יש דגם במהירות קבועה 900 RPM, דגם PWM ודגם הניתן לכיוון מהירות ידני. לינק לאתר פלונטר בו מופיעים שלושת הדגמים:

http://www.plonter.co.il/Products_Results.tmpl?command=search&db=%5Ecatalog.txt&show=0〈=heb&max=100&waGroup1data=Enermax+UCTB&submit1=%E7%E9%F4%E5%F9

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

המאוורר עושה רחש של רוח. יש כאלה שיגידו שזה דווקא רעש מאוד נעים, אבל אני מעדיף כמה שיותר שקט. הרעש מפריע לי בעיקר כשאני שומע מוזיקה או בלילה כשהמחשב עובד בשביל הורדות, אבל גם במצבים נוספים.

מדובר במאוורר שהגיע יחד עם המארז ונראה לי שזה מאוורר די טוב, כי בסה"כ המארז עצמו איכותי ובנוי מחלקים טובים. נראה לי שלהחליף אותו זה קצת בעייתי כי הוא מחובר לכפתור שליטה ידני במארז (מצד שני, יכול להיות שזה קל מאוד ופשוט אין לי ניסיון בזה. אני גם לא רוצה לקלקל את המארז).

בכל אופן אתמול עשיתי ניסיונות לנתק אותו ולבדוק טמפרטורות. השתמשתי בתוכנה easyTune של ג'יגהבייט לטמפרטורות של הלוח ובלוח הבקרה של עבור הכרטיס מסך. בשימוש רגיל המעבד לא עבר את ה-20 מעלות והכרטיס מסך את ה-30 מעלות. בזמן משחק הכרטיס מסך הגיע מקסימום ל-60 מעלות.

הטמפ' של המעבד נראית לי לא הגיונית, מצד שני עכשיו חורף אז אולי זה גורם לטמפ' נמוכה.

ישבתי גם על סידור הכבלים. פירקתי הכל וניסיתי לחבר בצורה יותר מסודרת. העברתי כמה שיותר כבלים בדופן שמאחורי הלוח. נראה יותר טוב אבל עדיין קצת צפוף. להוסיף עוד דיסק קשיח למשל יהיה מאוד לא נוח.

בכל אופן שוב תודה, ואם יש למישהו רעיונות נוספים אשמח לשמוע,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף עם התוכנה של ג'יגהבייט ואני לא אוהב להתקין כמה תוכנות שעושות אותו הדבר, גם אם אני נשמע קצת :screwy::D

בכל אופן המשכתי לעבוד כשהמאוורר האחורי מנותק, כרגע אני לא רואה התחממות חריגה. בנוסף לתוכנת ניטור גם פתחתי את המארז מידי פעם ונגעתי ברכיבים לבדוק שאין משהו חריג.

אם יהיה לי זמן וחשק אני אנסה לבדוק אפשרות להחליף את המאוורר למשהו חרישי.

לגבי סידור הכבלים, הבוקר פירקתי הכל שוב וחיברתי מחדש. הצלחתי להכניס את הדיסק הקשיח הנוסף. מסתבר שיש כמה פ'יצרים שהלוח מספק ולא השתמשתי בהם כמו שצריך. עכשיו אני סוף סוף מרוצה, נראה לי שנעשיתי כבר די מומחה לסידור כבלים :lol: .

שיהיה יום טוב,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...