סקירה - אוזניות IE Brainwavz M1 & Xears TD4 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקירה - אוזניות IE Brainwavz M1 & Xears TD4

goodspeed

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה יצאו משירות ה-K324P והתחלתי לבדוק חדשות.

קוים המנחים בבחירה: שימוש כמעט אך ורק בתחבורה ציבורית, ובפעילות ספורטיבית, סוג אהוב: רוק וג'אז.

לאחר בדיקה קצרה בהד-פיי החלטתי לנסות 2 דגמים:

Brainwavz M1 (שנסקרו כאן בעבר)

Xears Turbo Devices TD4

לצורך הסקירה נעשה שימוש באוזניות במשך חודשיים לפחות, שימוש בנגנים cowon c2 ו- sansa fuze+, מגבר fiio e6.

אין בכוונתי להשתמש בסקירה במושגים שאיני מבין, והסקירה תעשה במילים פשוטות.

בוצע burn in של 200 שעות, ונעשה שימוש בווליום לא גבוה (שלא יוצר נזקים לשמיעה).

Brainwavz M1

קישור למפרט טכני: http://www.yourbrainwavz.com/m1.htm

p1020672d.jpg

p1020848p.jpg

p1020855s.jpg

p1020845q.jpg

אריזה:

מהדואר התקבלה אריזת משלוח בקרטון לא קשיח, בתוכו קופסת המוצר ובתוכה האוזניות.

תכולת הקפוסה: , 5 זוגות אטמים (זוג אחד עם פלאנג' כפול, 3 רגילים ו-זוג מספוג), קליפס לחולצה, ונרתיק קטן,עגול וקשיח.

איכות השמע:

איכות השמע של האוזניות טובה מאוד, שיפור משמעותי לעומת ה-K324P.

ניתן להבחין בקלילות ללא ריכוז בין כלי המוזיקה השונים.

הסאונד אינו מרגיש 3D / Live , עם זאת יש שיפור ואין ההרגשה שמקשיבים למקור מוקלט מראש. ה-M1 נמצאות איפה שהוא באמצע הדרך.

ללא שימוש במגבר האוזניות הללו מתחילות לשעמם אחרי זמן מה.

מגבר מחזיר את תחושבת ההנאה בעת האזנה למוסיקה.

גבוהים:

הגבוהים ברורים, אם כי חלשים מעט ביחס ל-K324P - שימוש במגבר במוד של גבוהים מחזיר עטרה ליושנה.

מידים:

המידים דומים מאוד ל-K324P ולא מרגישים בהבדל, תחום ההמיד הינו הדומיננדי באונזיות אלו לעומת הגבוהים והבאסים.

באסים:

במילה אחת לטעמי: אכזבה.

הבאסים נמצאים בכל מקום והרבה. עם זאת הם לא דומיננטים, מרוסנים מאוד ולמעשה צריך להשקיע מאמץ רב על מנת להנות מהם.

בנוסף ה-M1 חסרות אימפקט/בומים - חלשים מאוד אם קיימים בכלל.

שימוש במגבר משפר את ביצועי הבאסים, אך גם אז הינם מרוסנים. השיפור מורגש, אך לא משמעותי.

נוחות ואטימה:

אוזניות נוחות מאוד, גם כאשר משתמשים בהם מעל האוזן.

מאוד קל להתאים את האטמים לאוזן. האטם הכפול והאטם מספוג מספקים את רמת האטימה הטובה ביותר מתוך האטמים המסופקים.

עדיין האטימה לא מושלמת וניתן להבחין ברעשי רקע. כאשר מאזינים למוזיקה כמעט ולא מבחינים ברעשי הרקע.

עם האטמים בעלי פלאנג יחד ניתן להאזין טעות ברצף אך האטימה נמוכה משמעותית.

עם הפלאנג' הכפול האטימה משתפרת פלאים, אך חשתי בכאבים באוזן ימין לאחר כשעתיים ברצף (כנראה תעלת האוזן הימנית שלי קטנה יחסית).

חסרון של האוזניות הינו רעש כבל דומננטי, כל תזוזה תפריע להאזנה, שימוש בקליפס פותר בעיה זו.

איכות בניה:

האוזניות משלבות פלסטיק ומתכת. איכות בניה טובה מאוד.

בלי לשים לב דרכתי בטעות על האוזניות ולא קרה להן דבר.

נעשה שימוש בכבל עם ואקום שבין היתר מפחית את היווצרות הקשרים של הכבל.

מחבר 3.5 מ"מ מוזהב בזוית 45 מעלות נוח מאוד לשימוש. מפצל שטוח שנראה איכותי.

הנרתיק עגול וקטן ונראה קשיח.

מחיר רגיל: 45 דולר. רכשתי אותן במבצע לרגל יום שישי השחור ב-29$ (110 שח) בלבד.

סיכום:

אוזניות מעולות ביחס למחיר.

איכות טובה מאוד, מתקרב להרגשה של צליל תלת מימדי אך עדיין לא שם.

מומלצות בעיקר לאוהבי המידים, לא לחובבי הבאסים.

איכות בניה טובה מאוד.

מבחינתי אלו ישמשו כאוזניות המשניות שלי.

Xears Turbo Devices TD4 Black Ebony Wood Edition

קישור למפרט טכני: כבר לא מופיע באתר היצרן, אך עדיין נמצא בחנות שלו:

http://www.ebay.com/itm/Xears-Turbo-Devices-TD4-Black-Ebony-Wood-Edition-Highend-Ear-Kopfhorer-/290651731250?pt=Kopfh%C3%B6rer&hash=item43ac317532

עדכון: חזר לאתר היצרן:

http://www.xears.com/produkte/xearsr-turbo-devices-td4-black-ebony-wood-edition

p1020876n.jpg

p1020777r.jpg

p1020764lt.jpg

אריזה:

מהדואר מקבלים אריזת משלוח לא קשיחה, אך עם פאצאפים בתוכה. בתוך האריזה האוזניות ללא קופסה כלל.

תכולת האריזה: , 6 סוגי אטמים: 5 מסיליקון (1 עם פלאנג' משולש, 1 עם פלאנג' כפול ו-3 עם פלאנג' יחיד) וזוג אטמים מספוג.

בנוסף מגיע נרתיק שטוח לא קשיח.

איכות השמע:

איכות השמע של האוזניות הללו טובה אף יותר מאיכות השמע של ה-M1.

האוזניות מהנות מאוד לשמיעה ומרגישות יותר קרובות לצליל 3D ואמיתי מאשר ה-M1.

גבוהים:

גם כאן, הגבוהים ברורים מאוד. ניתן להבחין בצלילים שלא קיימים ב-M1. אך ההבדל זניח לטעמי.

מידים:

המידים דומים מאוד ל-M1, אך במידה מועטה פחות ברורים ואינם הדומיננטים באוזניה זו.

באסים:

באסים הינם הדומיננטים באוזניה זו - מורגשים היטב ואף האוזניה מצליחה ליצור אימפקט מרשים מאוד לאוזניה בגודל זה.

שימוש במגבר מביא לשיפור מורגש. כתלות באיכות המקור לעיתים שימוש במגבר אף מביא לזיוף ובאסים צורמים.

נוחות ואטימה:

אחד החסרונות של אוזניה זו הינו עניין הנוחות והאטימה.

האוזניות נוחות מאוד עם אטמים בעלי פלאנג' יחיד , אך שם האטימה כמעט ולא קיימת והאטימה כאמור חשובה לבאסים.

כאשר משתמשים באטם הכפול או המשולש מגיעים לרמת אטימה טובה מאוד (עם המשולש הכי טובה שהצלחתי להשיג אי פעם).

עם זאת שוב עכב האכילס הינו באוזניה הימנית שמכאיבה לאחר שימוש של כשעה וחצי (שוב ככ"ל הנראה הבעיה הינה בי ולא באוזניה).

רעש כבל זניח כאשר משתמשים באוזניה עם כבל כלפי מטה, לא מורגש כאשר משתמשים מאחורי האוזן.

החלפתי בין האטמים של ה-M1 וה-TD4 וגיליתי שהקוטר של הנחיר טיפה גדול יותר (קליבר מאשש).

אלו אינן לבעלי תעלות אוזניים קטנות.

איכות בניה:

האוזניות משלבות פלסטיק מתכת ועץ. איכות בניה שנראית טובה מאוד.

עם זאת חוויתי כי האוזניות שבקו חיים לאחר שימוש של כחודש תוך כדי האזנה למוזיקה (לדעתי נהרסו מהוואקום שנוצר תוך שימוש באטם המשולש).

מימשתי את האחריות, ותוך שבוע וחצי הגיע זוג חדש באותה אריזה כמו המקור. בינתיים עברו 6 שבועות ללא תקלות טפו טפו טפו.

הכבל עבה ביחס לM1.

מחבר 3.5 מ"מ מוזהב שטוח - פחות נוח טעמי. המפצל עגול.

נרתיק שטוח לא קשיח- לא טרחתי לבדוק אותו אפילו. הזמנתי מאיביי נרתיק קשיח ב-5 דולר, נרתיק מעט גדול יותר מהנרתיק של ה-M1 אשר אפשר

להכניס אליו גם את המגבר.

קשה להבחין בסימון בין צד ימין לצד שמאל

p1020937.jpg

p1020868b.jpg

מחיר רגיל: 109 יורו. רכשתי אותן בכ-40 יורו בלבד.

סיכום:

איכות שמע מעולה, מתעלה על ה-M1 לטעמי. הרגשה קרובה יותר לתחושה של live.

מומלצות בעיקר לחובבי הבאסים.

חששות לגבי איכות הבניה.

לא מומלצות לבעלי אוזניים קטנות.

מבחינתי אלו ישמשו כאוזניות העיקריות, עד לקניה של Future Sonics Atrio מארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש לי את ה-ViSang R02 והזמנתי גם Xears XE200PRO שאמורות להגיע בקרוב, ה-M1 דומות ל-R02 למרות שחלק אומרים שה-M1 פחות איכותיות מבחינת מיד ובאס מהן.

אני לא יודע מה לא אהבת ב-M1 מבחינת באס, לדעתי יש מספיק. כמובן שלוקח זמן לעבור מאוזניות כמו ה-K324P\CX300 שחוץ מבאס וגבוהים אין להן שום כלום - אבל לאמר לך את האמת, אני מעדיף את ה-R02 שלי בהרבה מאוד על פני ה-CX300 שהיו בבעלותי לפני 3 שנים באותו המחיר (35$~).

ה-XEARS אכן ידועות כאוזניות עם אורך חיים נמוך למדי, אני מקווה שהזוג החדש שקיבלת יחזיק יותר זמן מהקודם.

בכל אופן תתחדש, ואחלה ביקורות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התרגלתי לסאב וופר רצפתי מהמשרד - משהו גדול מימדים עם 5 אלמנטים (התאמה אישית) - לכן ככ"ל הM1 לא השביעו את רצוני.

אשמח אם תוכל להעלות בעתיד סקירה קצרה על ה-XE200PRO (או אפילו בפרטי).

בינתיים ה-TD4 לא עושות בעיות טפו טפו טפו.

לטענת החנות מדובר בגרסה משופרת של ה-TD4 שהחליפה את המקורית ושאמורה לפתור את הבעיות:

(יש לציין שחבל שאין בארץ שירות לקוחות כמו שקיבלתי מתומס)

its the new Version, extra with 2mm Cable (befre was 1,5mm from L R to the Middlepart) from middle to plug was 2mm.

Now complete 2mm...(it was my big hope! ) i am really pissed because that.. more than you maybe... i am very angry with my factory when more problems with TD4 coming. Last versionas was with much defective rate... :-( So nice Earphones...

i hope really this time they are perfect...

Sorry sorry...

Greetings from berlin

Thomas Sommer

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיעו אלי הxe200, האיכות שמע טובה באופן כללי ואף טובה יותר מהr02 אם כי היא יותר ״in your face" ככה שהבמה די צרה וההאזנה קצת מעייפת. אחרי יום איתם, לחזור לr02 היה ממש הקלה (כמו אישה שמורידה נעלי עקב). האוזניה עצמה גדולה מאוד ומכאיבה לאוזן, זה חבל. אבל !!! הן לא שוות אפילו התייחסות כיוון שהן הגיעו עם צד אחד דפוק.

זה לא הסט הדפוק הראשון שאני מקבל מתומאס, ועם כל הכבוד לשירות הלקוחות- אין לי זמן לרוץ כל שבועיים לדואר ולאסוף זוג חדש. איכות ההרכבה על הפנים.

ביקשתי ממנו החזר כספי והוא בינתיים מתמהמה. נחכה לתגובה של פייפל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...