שחזור מידע מדיסק קשיח שפורמט בGHOST - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שחזור מידע מדיסק קשיח שפורמט בGHOST

eliaz_b

Recommended Posts

יש לי דיסק קשיח 160 גיגה.

תקין ב 100%

חיבור SATA אם זה רלוונטי.

עכשיו הוא מחולק ל 2 מחיצות

מחיצה ראשית C

35 גיגה

מחיצה שנייה D

כול השאר

מלפני שלוש שנים עשיתי התקנה בעסק למחשב וכאשר סיימתי ההתקנה על שלל התוכנות של העסק וכו עשיתי גואוסט לכונן C

שיושב על כונן D

השבוע הייתי צריך לשחזר את כונן C על ידי הגואוסט שישב בכונן D מליפני שלוש שנים (כי לא רציתי להתקין מחדש הכול ולקרוא לכול בעלי התוכנות מחדש שיבואו להתקין) אז ליפני שעשיתי את השחזור עשיתי גואוסט לכונן C כדי לישמור על החומר במידה ויהיה איזה קובץ ששכחתי לשמור.

עשיתי גיבוי כפול של כונן C (פעמיים עשיתי לו גואוסט על 2 הרדיסקים שונים) כדי להיות סגור שבמידת הצורך יהיה לי החומר ולא יהיו בעיות!

בגלל שעשיתי לו גיבוי (GHOST) פעמיים לשני כוננים שונים אז לא טרחתי לבדוק עם באמת הגואוסטים הם בסדר כי הם הושלמו בהצלחה וכבר עשיתי את זה מיליון פעם ליפני והכול היה בסדר.

אחרי זה שחזרתי את כונן C מהגואוסט הישן שהיה לי בכונן D ואז עלתה המערכת!

כאשר הכנסתי את הדיסק און קי שלי להחזיר החומר (סה"כ קובץ אחד של נתונים של 80 מגה לערך) חשכו עיניי והגיבוי שהיה שם הוא מלפני 5 חודשים!

הטכנאי האחרון שהיה אצלי בעסק להתקין תוסף בתוכנה שינה את יעד הגיבוי מהכונן של הדיסק און קי למחיצה בכונן C!!

לא שמתי לב לדבר ולכן כול פעם שגבתי למעשה לא גבתי לדיסק און קי אילה לכונן C!

אמרתי לעצמי אל תיבהל עשתה גואוסט לכונן ליפני המחיקה אז תחלץ מהגואוסט!

ואז הקובץ של הגואוסט היה פגום!

אמרתי שוב אל תיבהל יש לך עוד קובץ (עשיתי 2 שמירות של גואוסט לשני הרד דיסקים שונים)! וגם שם הגואוסט היה תקול!!!

הקיצר "אכלתי" אותה!!!

הכונן C פורמט כבר וניכתב מחדש בגואוסט הישן שהרצתי!

לכן שום תוכנה כמו GO DATA BACK (המצוינת) או דומות לה לא יעזרו כי זה ימצא את כול הקבצים על המחיצה רק שאילה הקבצים החדשים שהותקנו כרגע!!!

למרות הכול הרצתי כמה תוכנות כאילה וידעתי שאין שום סיכוי!

עכשיו למה שרציתי לשאול....

למיטב הבנתי רוב השחזורים נעשים בצורה די פשוטה של אנשים מחקו כונן או הכונן לא עובד וכו (אבל לא נירשם על המחיצה כלום עדיין) ולכן אין "כמעט" בעיה לשחזר!

האם יש לחברות הללו כמו טיק טאק ודומות ברמה כזאת שהם יכולים "לרדת" שיכבה אחת למטה?

דהיינו למרות שבמיקום מסוים ישב הקובץ שאני צריך והוא נידרס על ידי אחר עדיין אפשר לשחזר אותו?

כן אני יודע שאין לי הרבה מה להפסיד ואפשר לשלוח הכונן לחברה ומקסימום לשלם עלות בדיקה של מאה חמישים שקל והם יגידו לי מה המצב אבל בכול זאת מישהו יודע לענות לי טכנית על מה ששאלתי?

מישהו עם ניסיון בתחום?

תודה מראש לעונים וסליחה מקרב לב על החפירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...