איזה לפטופ סטודנט לתכנות צריך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה לפטופ סטודנט לתכנות צריך

Zinger777

Recommended Posts

שלום,

כמו שאתם יודעים יש לפטופים מ2K עד 12K (כמובן שיש מעבר אבל לא נהיה קטנוניים).

באוק' 2012 אני מתכנן להתחיל ללמוד באב"ג ואני אהיה הראשון בבית שלא לומד קל"ב אז אני לא יודע בדיוק מה אצטרך מהלפטופ שלי.

נניח ואין גבול לתקציב - מה אצטרך לתת לו דגש בלפטופ? יש גדלי מסך מומלצים יותר ללימודים? (אני מניח ש10" לא יהיה נוח מדיי).

בתור סטודנט לתכנות - צריך לשים דגש על רכיב מסויים? מעבד חזק? הרבה RAM?

מאיזה משקל המחשב נהיה מעמסה מדיי ולא נוח להסתובב איתו?

מעבר לזה יש חברות שההרכבה שלהם גרועה או איכות החומרים נמוכה?

תודה מראש,

Zinger777.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אתה מתכוון להסתובב איתו הרבה? אם כן אז לך על 13" בערך. מדובר על 1.5-1.8 ק"ג, תלוי גם כמה כסף אתה משקיע.

אם זה הולך להיות המחשב הראשי שלך, היתי חושב על יותר גדול, אולי 14", אבל אז הניידות נפגעת (לחלופין, בתוספת מחיר אפשר לרדת במשקל).

רכיבים- לא צריך שום דבר מיוחד. I3 או I5 בסיסי ו4 ג'יגה יספיקו.

הרכבה- תסתכל על הסדרות החצי עסקיות (לפחות), כדי לקבל איכות הרכבה טובה. בגדול זה תלוי במחשב ולא רק בחברה.

יש לך עוד יותר מחצי שנה לתחילת הלימודים, אם אין לך צורך במחשב כרגע תחזור עם אותה השאלה בתחילת אוקטובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משיטוט מהיר בזאפ עליתי על זה:

http://www.pccenter.co.il/Product.asp?productid=12350

זה הולך להיות סוג של מחשב ראשי כשאני לא בבית (אחזור רק בסופ"שים הביתה) והמסקנה היא שזה מחשב מתאים למה שאמרת.

מפה אני מגיע למסקנה שהלפטופ שאני אצטרך לא יעלה מעל 3500 ש"ח.

יש משהו נוסף שאני צריך להסתכל עליו? משהו שכדאי להשקיע בו יותר?

עריכה - אני לא חובב מחשבים איטיים/נתקעים אז אני מעדיף להוסיף כסף כדי לקבל משהו מהיר. מעבר לזה, 13" נשמע קטן מדיי אז אני חושב על 14" למרות החסרון של הגודל/תוספת משקל קטנה (הוא שוקל 2 ק"ג)

ואת הלפטופ אני אכן אצטרך לאוק' אבל רציתי להתחיל לעקוב אחרי השוק ולכן שאלתי מה אני אמור לחפש כדי שלא אעשה עבודת מחקר שלא תבייש פרופסור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, שוב, למה שלא תחזור על השאלה באוקטובר? סביר שדברים ישתנו.

וקיימות אופציות נוספות שלדעתי עדיפות. לדוג' vostro 3450 או הdell e5450, e6450. או הלנובו t420, t420s, l420, או דברים אחרים שמוגדרים כחצי עיסקיים כדי לקבל כמה תכונות ואיכות בניה. ב13.3" יש לך את הvostro v131, בעל פלוסים רבים ומחיר טוב, רק שאתה צריך לחשוב האם 13.3" לא יהיה קטן כמחשב ראשי (לדעתי כן, אני כמוך עם 14.1)

בנוסף אתה צריך לעשות את השיקול של הגודל\מחשבה מה אתה מחפש. לי אישית אין כוח ללכת ללימודים עם מחשב במשקל כזה.

בשיעורים אין מה לעשות עם המחשב, וכשאין שיעור יש מספיק עמדות מחשב נוחות, וככה אני הולך עם תיק צד שכולל דפדפת קצת ניירת כלי כתיבה וזהו, בטח איזה חצי קילו סה"כ.

דברים להשקיע- אמ... איכות בניה, משקל, זמן , מסך מט, מקלדת נוחה,תכונות אחרות שאתה מוצא לחשוב (דיסק קשיח מהיר, כרטיס מסך וכו'), רזולוציה גבוהה יכולה להיות מאוד נוחה בשבילך לתואר אבל מדובר בתוספת תקציב יחסית רצינית

תקרא ביקורות בnotebookcheck.net כדי לקבל תמונה קצת על המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פותח עכשיו את הדיון כדי לקבל תמונת מצב ולהתחיל לעקוב באופן רציני על שוק הניידים.

רזולוציה מעל 768*1366 תתן תוצאת PPI גבוהה יותר מ - 111.94 (במסך 14") כשהמסך הנוכחי, 23" 1080*1920 נותן PPI של 95.78 אז אני לא חושב שהרזולוציה תפריע לי.

חובה מבחינתי:

מסך מט

שלא ימות אחרי שנתיים

בונוסים:

תאורה אחורית למקלדת (כולל האותיות בעברית)

פאנל IPS

נכון לעכשיו אני בונה לי טבלה עם הדגמים שציינת ואני אעקוב אחריהם + דגמים אחרים שיורד להם המחיר לכיוון הזה + דגמים חדשים שיוצאים.

אם ישנם דגמים מומלצים שכדאי כבר לעקוב אחריהם ולקרוא עליהם ביקורות, אני אשמח להצעות נוספות.

תודה שוב (:

עריכה -

אני לא מוצא קשר בין E5450 ללפטופ. האזכור היחיד שיש זה לגבי המעבדי . הם אולי חזקים אבל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לרזולוציה- אולי מבחינת PPI זה נשמע לך שזה מספיק, ולרוב השימושים זה כן. אבל תכלס לשימוש יותר מקצועי\תכנות עוד קצת רזולוציה תמיד עוזרת. כשאני כותב קוד על ה14.1" שהוא 1280X800 (או משהו כזה), אני מרגיש שחסר לי מקום לפתוח עוד דברים במקביל. (ולכן בסופו של דבר אני יושב על הFULL HD באונ', עם עדיפות ל2 מסכים). לידידה שלי יש FULL HD עם 15.6", בהתחלה נראה קצת קטן, אבל בסופו של דבר מתרגלים ונוח.

זאת תוספת שהיא נחשבת "עסקית" ויקרה, לא בטוח כמה שווה להשקיע בשבילה.

פאנל - אל תבנה על זה, אבל יש מסכים שנראים טוב.

התכוונתי הdell e5420, לא יודע איך יצא לי 5450. זאת גרסה שמנסה להיות עסקית כמו ה6420, אבל עברה קיצוצים פה ושם כדי לרדת במחיר.

לעקוב אחרי מחשבים, אמ... תקרא קצת על המחשבים השונים, במיוחד סדרות חצי עסקיות (שילוב של כמה תכונות טובות של העסקיות, ומחיר יותר עממי), ותחזור לפי באוקטובר ונמשיך לדבר על זה.

אני מניח שדל ולנובו יחדשו את הסדרות שלהם, לא יודע מה לא ראיתי שום הכרזה במקומות הפפולארים

אה ועוד משו- בקשר לגודל, אמרתי שאני מתעצל לסחוב את ה2.1KG שלי לאונ' (היתה תקופה שהיה לי כוח, בתחילת הלימודים במיוחד), אבל יש אנשים שכמו גדולים הולכים עם ה15.6" שלהם, 2.7KG, וכמעט תמיד סוחבים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלך, למרות הדיון שהתפתח עליה, כללית מדי.

אתה צריך למקד את הדרישות שלך (יש שאלון שנועד לעזור לזה)

גם אם אתה מחליט שמשקל וגודל הנייד הם המאפיינים החשובים לך, רצוי לפרט על דרישות התוכנה של הנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בלפטופ 13" עם רזולוצייה 1280X800 ב-90% מהזמן שלי עם מחשב. נוח לי מאוד ולא הייתי רוצה מסך גדול יותר.

מה שכן, לתכנות ללא ספק יהיה נוח מסך גדול יותר עם שטח עבודה גדול יותר ואת זה אני עושה ע"י חיבור למסך חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוקו:

בשיעור לא כותבים בו ואח"כ אפשר להשתמש במחשבים של האוני' עצמה. הלפטופ נועד יותר כדי שאני אוכל ללמוד עם חברים/נוחות להתניידות מהמרכז לדרום וחזרה. המחשב הראשי שלי תמיד יהיה הנייח שבבית במרכז כי לפטופ לא נועד להיות נוח כמו הנייח ולכן אני לא מוצא טעם לשלם על FHD "15.6 עוד כסף.

Access denied:

ברור לי שהדגמים האלו זה לא מה שאני אקנה בסוף, פתחתי את הדיון כדי לדעת מה אני אמור לחפש כי אני לא הייתי סטודנט באוני' רחוק מהבית ככה. על המחשב תותקן מ"ה WIN 7 64 ביט / כלשהו / שניהם. בחודשים הקרובים אעקוב על הלפטופים שאני עכשיו מבין שאני אמור להסתכל עליהם ובאוק' אני אפתח דיון לגבי איזה לפטופ בסופו של דבר הכי מומלץ למרות שאני חושב שאני כבר אדע להחליט לבד.

Gil28:

אני חושש ש13" זה קטן מדיי אבל אני אחפש אצל חברים כדי לראות בעיניים. וכמו שאמרתי - הלפטופ לא נועד לשימוש כמחשב ראשי, אלא יותר ליכולת התניידות נוחה מבלי לפגוע יותר מדיי בשימוש (ועל כך לקחת מעבד I5 ולא I3)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שהדגמים האלו זה לא מה שאני אקנה בסוף,

ובאוק' אני אפתח דיון לגבי איזה לפטופ בסופו של דבר הכי מומלץ

נפגש באוקטובר... עד אז כל דגם שנדבר עליו עכשיו כבר לא יהיה רלבנטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות היה לי קריטי הדגמים. יותר היה חשוב לי לדעת איך השוק מתפתח ולאיזה כיוונים ומעבר לזה - לדעת מה אני אמור לחפש כי אני חדש בעולם הניידים.

כמו שאמרתי כבר, שוקו עזר לי המון וכיוון אותי לדעת מה לחפש.

תודה לכולם!

ניפגש באוק' (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...