האם כיום יש צורך ביותר מ4GB זיכרון? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כיום יש צורך ביותר מ4GB זיכרון?

FastJack

Recommended Posts

מה שלא יעבוד במערכות 64BIT אלה תוכנות ישנות שנכתבו ב-16BIT (ל-32BIT יש תמיכה מובנית).

רק מי שיודע בודאות שהוא עובד עם תוכנה כזאת צריך להשתמש במערכת 64BIT היום.

כמה הערות - סטיק של 4GB עולה היום 100 ש"ח. אם רוצים מחשב למשחקים זה בזבוז לקחת 2600K ולא 2500K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שלא יעבוד במערכות 64BIT אלה תוכנות ישנות שנכתבו ב-16BIT (ל-32BIT יש תמיכה מובנית).

רק מי שיודע בודאות שהוא עובד עם תוכנה כזאת צריך להשתמש במערכת 64BIT היום.

כמה הערות - סטיק של 4GB עולה היום 100 ש"ח. אם רוצים מחשב למשחקים זה בזבוז לקחת 2600K ולא 2500K.

ל-32 אין תמיכה מובנית ל-64 וזה לא מובן מאליו, תנסה להתקין של 32 ואיך שתלחץ על הקובץ setup/exe תקבל הודעה נחמדה שאומרת

"not a valid 32 application". ואני לא נתקלתי בסטיק של 4GB שעולה 100, הכי זול שראיתי היה 190/200 - באיזה חנות ראית ב-100?? (אני מדבר על 1600MHZ) לפי דעתי אתה מתבלבל עם סטיק של 2 GB ולא 4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוצה הוכחה שלמשתמש הביתי זה לא ממש משנה (בד"כ) - אלא בעיקר למי שיש ועובד עם שרתים או תוכנות גראפיות/עיבוד וידאו תובעניות מאוד/ משתמשים עם צרכים מיוחדים או גבוהים יותר מהמשתמש הממוצע:

כי עוד זיכרון לא "מאיץ" ביצועים, בדיוק כמו שSSD לא "מאיץ" ביצועים.

זיכרון "עודף" נותן פחות טעינות באופן כללי במערכת בעקבות CACHING גדול יותר, ולא ספציפית באפליקציה שאינה זקוקה להרבה.

מישהו בדק למשל במערכת עם 4GB זיכרון בה יש באופן קבוע FF פתוח עם המון טאבים, מגוון כלים קטנים, וOFFICE עם עבודה חצי גמורה, מה הביצועים כשמפעילים עם תוספים (שמגדילים את צריכת הזיכרון) ועושים ALT TAB מדי פעם לDESKTOP כדי לעשות דברים, הלוך וחזור ?

מישהו השווה את זה ל8GB ?

ומה עם תוכנות נחמדות כמו FANCYCACHE שלאחרונה גיליתי ועובדת אצלי, שמרחיבות את יכולות הCACHING שיש בוינדוס עצמו ומספקות שיפור בביצועים ? (וזקוקות לזיכרון יעודי בשביל זה)

השכל הישר אומר שאם התעשיה התחילה להתייחס ל4GB כסטנדרט הנפוץ ולבנות תוכנות בהתאם, ומתוך הבנה שבתעשית התוכנה כולם רואים את התוכנה שלהם כפוקוס הבלעדי, 8GB יתן מרחב נשימה שימנע מצבי חנק במערכת בהפעלה שחורגת מבלעדיות.

מי שיש לו מערכת HIGH END ורוצה SMOOOTH SAILING שיקנה 8GB.

אתה חושב שזה לא מוסיף כלום ? אני חושב שאתה טועה מחוסר הבנה של המערכת ושלל מצבי העבודה הנפוצים איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עוד זיכרון לא "מאיץ" ביצועים, בדיוק כמו שSSD לא "מאיץ" ביצועים.

זיכרון "עודף" נותן פחות טעינות באופן כללי במערכת בעקבות CACHING גדול יותר, ולא ספציפית באפליקציה שאינה זקוקה להרבה.

מישהו בדק למשל במערכת עם 4GB זיכרון בה יש באופן קבוע FF פתוח עם המון טאבים, מגוון כלים קטנים, וOFFICE עם עבודה חצי גמורה, מה הביצועים כשמפעילים ועושים ALT TAB מדי פעם לDESKTOP כדי לעשות דברים, הלוך וחזור ?

מישהו השווה את זה ל8GB ?

ומה עם תוכנות נחמדות כמו FANCYCACHE שלאחרונה גיליתי ועובדת אצלי, שמרחיבות את יכולות הCACHING שיש בוינדוס עצמו ומספקות שיפור בביצועים ? (וזקוקות לזיכרון יעודי בשביל זה)

השכל הישר אומר שאם התעשיה התחילה להתייחס ל4GB כסטנדרט הנפוץ ולבנות תוכנות בהתאם, ומתוך הבנה שבתעשית התוכנה כולם רואים את התוכנה שלהם כפוקוס הבלעדי, 8GB יתן מרחב נשימה שימנע מצבי חנק במערכת בהפעלה שחורגת מבלעדיות.

מי שיש לו מערכת HIGH END ורוצה SMOOOTH SAILING שיקנה 8GB.

אתה חושב שזה לא מוסיף כלום ? אני חושב שאתה טועה מחוסר הבנה של המערכת ושלל מצבי העבודה הנפוצים איתה.

אם היית קורא את כל התגובות שלי מההתחלה היית רואה שלא אמרתי שזה לא מוסיף "שום דבר" אלא אני מדבר פה על המשתמש הממוצע ולא על יוזר שרוצה מערכת high end. כן אמרתי שזה מוסיף אבל לא כולם באמת צריכים 8GB , הכל תלוי בשימושים של המשתמש. והסטנדט הוא 4 כי הדרישות והטכנולוגיה כל הזמן עולות. כמו שרוב התוכנות והמשחקים לא מנצלים את 4 הליבות (שלא לדבר על ניצול יעיל) ככה גם בעניין הזכרון- מוכרים GB4 כי הטכנולוגיה מתקדמת. לך אולי זה לא מתאים אבל למישהו אחר דווקא כן. אני לא נגד הוספת אבל לא כולם יכולים או רוצים להוציא עוד כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו בדק למשל במערכת עם 4GB זיכרון בה יש באופן קבוע FF פתוח עם המון טאבים, מגוון כלים קטנים, וOFFICE עם עבודה חצי גמורה, מה הביצועים כשמפעילים עם תוספים (שמגדילים את צריכת הזיכרון) ועושים ALT TAB מדי פעם לDESKTOP כדי לעשות דברים, הלוך וחזור ?

מישהו השווה את זה ל8GB ?

לזה בידיוק התכוונתי אבל לא היה לי כוח להתחיל לחפור...אנשים לא מבינים עיניין או שהם עם המחשב ליופי...

4 גיגה זה גבולי מינוס למשתמש נורמאלי שרוצה לעשות עוד דבר או חצי דבר ברקע חוץ מהמשחק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך "לשכנע" את המשוכנעים -כל אחד שיעשה מה שהוא רואה לנכון. אני מנסה לגרום לאנשים להיות צרכנים יותר נבונים ולראות מה השימושים שהם צריכים לחשוב ולפי זה לעשות את החישוב ולא לזרוק סתם כסף. תמיד אפשר להוסיף וכל אחד יעשה את השיקולים שלו.ברור שתמיד עדיף להוסיף עוד אבל אם למישהו אין כסף או שאין רצון או שהוא לא באמת צריך - את כל אלה צריך לקחת בחשבון כשקונים מחשב ולא לרוץ ולזרוק כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משתמש ממוצע ?

דווקא כאן בפורום המשתמש הממוצע כנראה שכן יהנה מ8GB .

ומה עם מחשבים "ממוצעים" של משפחות "ממוצעות" שבהם לכולם יש דברים פתוחים ומערכת ההפעלה כמו תחנה מרכזית שמשמת את כולם כל היום ?

גם שם אולי דברים היו זורמים יותר חלק עם תוספת .

אין לי בעיה עם הטענה שלמשתמש הממוצע אין צורך ביותר מ4GB .

כן יש לי בעיה עם הקביעה שהמשתמש הממוצע לא ירגיש ביתרונות עם 8GB .

לפי נסיוני "המשתמש הממוצע" מכיל טווח רחב מאוד של מצבים שבחלק לא קטן מהם ל8GB יהיה אפקט משמן על המערכת.

אם היתה שורה עלי המוזה הייתי ממציא את הסיפור "מעשה בדלת חורקת", ומשלב דלת קלה, בינונית, וכבדה, שלא נפתחת, כן נפתחת, ונפתחת וחורקת.

ומסיים - בשביל שקלים מעטים שווה לשמן את הצירים של הדלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קודם כל תקח אוויר........... לקחת??? יופי....

המשתמש הממוצע זה מי שצריך מחשב לאופיס,גלישה באינטרנט כמה משחקים לשחק מדי פעם מוסיקה וסרטים - בשביל צרכים "סטנדרטיים" 4 ג'יגה זה מספיק. בשביל גיימר זה לא מספיק. ל-8 יש יתרונות כפי שציינתי אבל מי שבמיוחד מרגיש אותם זה משתמשים כבדים יותר. ברור שיותר זכרון עדיף ואתה מדבר על משתמשים כבדים יותר ולא משתמש סטנדרטי שאולי גם לא רוצה להוציא הרבה כסף. משתמש סטנדרטי משתמש בתוכנות ושימושים שנחשבים "בסיסיים" כמו גלישה באינטרנט,,כמה משחקים ולא משאיר משחקים כבדים פתוחים,במקביל מריץ 100 חלונות דפדפן פתוחות,אנטיוירוס שרץ על סריקה אוטומטית 24/7, שמונה מכונות וירטואליות בVMWARE ,עורך וידאו ומריץ תוכנות גרפיקה.לא כולם - לא לכולם יש דרישות הרצה חלקה מושלמת ועל ההגדרות הכי גבוהות וגם לא כולם צריכים את זה.

כמו שאמרתי שכל אחד יעשה את השיקול שלו לפי הצרכים, לך פשוט קשה לקבל דעה שונה משלך מללכת בליינד על 8 ג'יגה. לא כולם מריצים אלף יישומים במקביל ולכן אמרתי מקודם שכל אחד יש את השיקולים שלו והשימושים שלו. לכן מה שנכון לאדם אחד לא מתאים לאדם אחר.

אבל פה אני מסיים את הדיון כי אתה לוקח את זה קשה מדי ולפי דעתי את קצת מגזים ולוקח את זה אישית, וזכותך לחשוב איך שאתה חושב לגבי איך שכל אחד צריך לנהוג כשהוא בוחר מחשב בדיוק כמו שלי הזכות לחשוב איך שאני חושב.

לילה טוב- ושכל מי שמתלבט וקורא את הדיון הזה יבין ויעשה מה שהוא רואה לנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיכיתי שדיון כזה יעלה...

גם אני התלבטתי בין 4GB ל 8GB

ידעתי שמספיק לי 4GB, אפילו שמערכת 64Bbit דורשת יותר זכרון, עדיין 4GB זה מספיק

למרות הכל הכל, מכיוון שהמחירים כרגע של הזכרונות מאוד זולים, ואני לא יודע מה צפוי לי בעתיד

לקחתי לי 8GB

אני דוקא כן רואה את זה כשיקול כלכלי נכון

בזכרונות כל הזמן ראיתי את התופעה הזאת של חדש שיוצא - מחירים בהתחלה יקרים וכמובן אחרי זה זולים

ואז אתה קונה לך סטיק ואומר לעצמך שאם תצטרך תוסיף יותר מאוחר

אבל אז המחיר עולה בהדרגתיות עד יוקר ממש, ופתאום שחשבת שתוסיף לך סטיק זה כבר הרבה יותר יקר ממה שהיה אז כשקנית

ואז אתה מצטער למה לא קנית לפני כן

גם לפעמים כבר לא מוצאים בדיוק בדיוק את אותו הדגם עם אותם התזמונים (אם אתה פרפקסיוניסט או שסתם זה חשוב לך)

לכן המלצתי כרגע היא: לקחת 8GB כל עוד המחיר 100+ לסטיק של 4GB (אלא אם כן תהיה עליית מחירים של כמעט פי שניים)

שימו לב עליית המחירים בDDR3 כבר החלה...

לפני חודשיים וחצי קניתי שני סטיקים של 4GB במחיר 103 לכל סטיק (כמובן כולל משלוח)

עכשיו זה עולה קצת יותר, המתלבטים זמן רב פשוט ישלמו יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני לא נתקלתי בסטיק של 4GB שעולה 100, הכי זול שראיתי היה 190/200 - באיזה חנות ראית ב-100?? (אני מדבר על 1600MHZ) לפי דעתי אתה מתבלבל עם סטיק של 2 GB ולא 4.

רוצה זיכרון 4GB 1600MHZ בפחות מ-100 ש"ח? קנה את זה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=8829

ותמהיר אותו בקלות ל-1600 ואף 1800. אם אתה רוצה סטיק 1600 מהמפעל, זה לא עולה יותר מ-135 ש"ח:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=7374

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות הכל הכל, מכיוון שהמחירים כרגע של הזכרונות מאוד זולים, ואני לא יודע מה צפוי לי בעתיד

לקחתי לי 8GB

בסופו של דבר זה השיקול שלי, מכיוון שסטיק של 4GB עולה 115 ש"ח החלטתי לקנות ולסיים עם זה.

תודה רבה לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי למה אתם מתכוונים שאתם אומרים משתמשים כבדים לא יסתפקו ב4, אבל מה אם החברה של המשחקי המוניים או משחקים כמו Skyrim?

האם ה4 ג׳יגה יספק חווית משחק מלאה כאשר המשחק פלוס כמה אתרים פתוחים או שנרגיש את המחשב מתחיל לגמגם?

אני בטוח ש8 ג׳יגה לא ישאירו מקום לספק אבל האם יש סיבה לקנות חוץ מפשוט להיות בטוח שלא יהיו בעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: גד צודק ואני יתן דעה נוסיפת מהצד שלי למה צריך לפחות 6GB מינימום מערכת ההפעלה 32BIT64 צרכים בשביל לעבוד חלק לפחות2GB תחשבו יש הרבה דברים במערכת שעובדים ברקע סרברים שונים שרותים של מערכת ההפעלה דפי מטמון נקודת שיחזור מערכת מצב שנה מי שצריך ועוד כל מני דברים שלקחים מיותר בזבוז ועוד לא דיברנו על החלקים של המחשב שיש להם דרייבר וגם תוכנה שלוקחים גם מיהמחשב המצב היום שכול דבר במחשב רוצא יותר וכול גירסה חדשה עדכון של המערכת או של תוכנה לוקח יותר ולכן עוד לא הישתמשנו במחשב כבר הרבה זיכרון היתבזביז לנו אני שומעה יותר פעמים שאנשים מיתלוננים שהמחשב שלהם איטי ואין להם מספיק זיכרון פנויי ואז אומרים להם תבטלו חצי מהדברים שיש במחשב הכול הייה בסדר בשביל מה קנתי מחשב בשביל לבטל 60% מהדברים כמו מימשק הארו הפקטים ושרותים של המערכת ועוד לא בשביל זה שלמתי הרבה כסף וגם הבג הכי גדול זה שמערכת הפעלה לא יודעת לישחריר זיכרון שתפוס במערכת ואין בו צורך גם מהמערכת וגם מישער התוכנות גנבי הזיכרון וכחול שהמחשב יותר חזק הוא דורש יותר זיכרון לעבודה קנל גם תוכנות ומישחקים ובמיוחד שמוש במולטי טאסקינג כמה תכניות עבדות בוא זמנית
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MnM צודק ואני אתן את ההסבר שלי למה צריך להשתמש בסימני פיסוק כשכותבים בעברית ויש הרבה משפטים מחוברים ביניהם ולא מבינים מה כתוב בלי להוסיף סימני פיסוק ואז המון זמן מתבזבז על חיפוש סימני הפיסוק במקלדת וגם המקום שהם תופסים בטקסט ואז אומרים לי תוריד את הפיסוק כי לא צריך אותו והוא סתם תופס מקום וזמן אבל בשביל מה למדתי עברית בשביל לבטל את סימני הפיסוק ולא יבינו מה אני כותב ולא יוכלו לענות לי כמו שצריך וגם אם כן זה יקח להם המון זמן סתם וחבל

בחזרה לנושא הדיון:

הצצתי ב"נושאים דומים" למטה (שמשום מה מעלה באוב נושאים עתיקים) וראיתי שאלות דומות (עם תגובות דומות): מ2003 (האם צריך יותר מ512MB) ומ2006 (האם צריך יותר מ1GB). בחישוב פשוט, ב2009 כנראה נשאלה השאלה אם צריך יותר מ2GB, וב2012.. (נחשו או הסתכלו בכותרת).

יוצא שבערך כל 3 שנים מוכפלת כמות הזיכרון המומלצת למערכות מחשב חדשות, ובעוד 3 שנים בערך יהיה ברור לכולם שזה אבסורד לקנות מחשב עם פחות מ8GB (אבל אז תעלה השאלה אם יש שימוש ב16GB).

הנקודה שלי מכל זה היא שבהנחה שלא קונים מחשב לפי הדרישות של היום בצהריים, יש היגיון בלקנות יותר מ4GB זיכרון כיום (וזה לא מיותר, אבסורדי או בזבוז כסף) כי אין ספק שיהיה לזה שימוש בתקופת החיים של המחשב (רובם מחזיקים לפחות 3 שנים). כמובן שיש גם מקום להסתפק ב4GB ולבנות על זה שתוסיף כשיהיה צורך, אבל יש סיכוי סביר שסוג הזכרון יהיה כבר ישן ואולי גם יקר יותר, ותהיה הרבה יותר הרגשה של בזבוז כסף (כך למשל כשהוספתי זיכרון למערכת הנוכחית שלי, הרגיזה אותי הרגשת הבזבוז שבלקנות 2GB 'מיושן' כשבאותו מחיר אפשר להשיג 4GB DDR3).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...