MULTIPLIER תקוע על X6. מבקש עזרה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MULTIPLIER תקוע על X6. מבקש עזרה

spike_staff

Recommended Posts

שלום אנשים,

אני כבר כמעט חודש נלחם בתופעה מאוד מוזרה שהביוס לא שומר את הגדרות המכפיל ומשתמש במינימום X6.

קודם כל הסיפור התחיל מזה שלוח אם שלי שהיה ב OC של 4GHZ במשך שנתיים, מת באמצע משחק ASSASSINS CREED האחרון, ומאז לא חזר לחיים. הלוח המדובר זה GA EP 45UD3P, (בעצם זה המפרט שמופיע בצד). לשמחתי הרבה מצאתי פה באתר מישהו שמכר לוח בדיוק כזה רק שאצלי היה REV 1.6 ואצל הבחור זה היה REV 1.0. הבחור טען שהלוח חדש ולא משומש, קניתי אותו, אחרי שפתחתי אותו בבית גיליתי שהוא לא היה כל כך חדש , כי היה אבק של איזה חודשיים לפחות על המוספטים. ולא היה לו בכלל ריח של מוצר חדש. אבל לא זה הבעיה. הרכבתי את הלוח, והרצתי לו בדיקת יציבות על STOCK עם LINX. בLINX שמתי לב שכל לופ שהוא עושה נמשך יותר מדי זמן. בדקתי CPU Z וגיליתי שהמכפיל לא עולה עם עליית העומס ויושב על מינימום X6. נכנסתי לביוס ושמתי X8.5. שמרתי הגדרות ובPOST ראיתי שזה שוב על X6.ביטלתי את SPEED TEST, TM2, EIST, VIRTUALIZATION. עשיתי ריסטרט, המחשב עלה עם מכפיל X8.5, אבל הפעם המחשב זז עוד יותר לעט. בדקתי עם AIDA 64 וגיליתי שזכרונות נותנות בערך 3000-4000 MB\S במקום 7000-8000MB\S ובנצ'מרק של מעבד נמוך מהרגיל. בנוסף MEMORY LATENCY עמד על 137NS במקום 55-60 NS.

חזרתי לביוס והתחלתי לשחק עם הגדרות ב ADVANCED SETTINGS ואחרי כמה שעות גיליתי שאם אני משאיר את THERMAL MONITOR 2 על ENABLED, זה בולם את המכפיל, אם זה על DISABLED אז הזכרונות עובדות חצי כוח. שני הקונפיגורציות נותנות תוצאות כמעט זהות בבנצ'מרקים.

יום אחד זה פתאום הסתדר, בלי שום הודעה מוקדמת. פשוט בדקתי AIDA וקיבלתי תוצאה נורמלית. אחרי כמה שעות התקלה חזרה לעצמה בלי שאני נגעתי בהגדרות. מצאתי EVEREST ישן חשבתי אולי בעיה בתוכנה, אבל לא. המחשב גם לפעמים עושה רעש מוזר שמזכיר לי רעש של לחץ אוויר אבל ממש חלש.

עכשיו יש לי שני אופציות: או שהמעבד שלי נדפק חלקית עם הלוח הקודם, ואז יש לי מזל כי יש לי עליו אחריות לכל החיים.

או שהבן אדם שיקר לי ודחף לי לוח תקול.

אני רוצה לפרט את מה שעשיתי עד עכשיו כדי לפתור את הבעיה:

1. עדכנתי ביוס. ניסיתי את כווולם שיש ללוח הזה מF4 עד F10 ואפילו מצאתי באיזה פורום גם ביוס לא מקורי F11D, שעבד בדיוק כמו השאר, אז חזרתי למקורי F10 אחרון.

2. השגתי כמה חלקי מחשב מחברים לורך בדיקה. הבאתי כרטיס מסך זכרון ומעבד. עם מעבד לא הצלחתי לעשות יותר מדי כי זה היה איזה דואל קור ישן וזה לא תומך ב THERMAL MONITOR 2 כך שזה לא רלוונתי. זכרון CEON פשוט, התנהג בדיוק כמו שלי, כרטיס מסך גם לא מהווה בעיה. ספק כוח נבדק בKSP ואמרו לי שהוא תקין לגמרי.

3. פירמטתי את המחשב.

4. דיסק קשיח תקין לפי בדיקה של תוכנה של WD.

5. כתבתי לתמיכה טכנית של אבל אלו אומרים שהם בסדר ושאני אפנה לאינטל לקורסייר ולנוידיה.

מאוד מבקש את עזרתכם!!!

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שכן אבל את זה תדע אם תצליח להשיג מעבד דומה ולבדוק .

אם זה עדיין יהיה תקוע על X6 זאת אומרת שהלוח דפוק אם לא אז המעבד.

ואם אני לא טועה אז לא נותנים אחריות על ביצוע אוברקלוק

ועוד משהו הלוח שהיה לך והלוח הזה הוא 2 גרסאות שונות אני מציע לך לבדוק באתר של ג'יגה בייט אם יש תמיכה למעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתי היום את המעבד לחנות.... מקווה לטוב.

כששואלים אותי בחנות אם עשית פעם , אני עונה בשאלה "מה זה אוברקלוק?" ;D

בינתיים שמתי D :lol: . אין לו TM, והמכפיל עומד על מקסימום מהתחלה. אבל איזה מעבד חלשששששששש זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...