לאן הגענו? - הצבא מגביל את הנסיעות באוטובוס לחיילים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאן הגענו? - הצבא מגביל את הנסיעות באוטובוס לחיילים

liran2003

Recommended Posts

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חיילים לא אמורים לשמוע מוזיקת פופ נלוזה. בשביל בידור יש להקות צבאיות!

חייל בשבתו בבית אמור לקרוא פון-קלאוזביץ' ושאר דברי הגות צבאית. חיי החברה הם בצבא - שהרי יחידתו של החייל היא חבריו ומשפחתו!

חייל לא אמור לשתות אלכוהול! ובוודאי גם לא לתת טיפ לברמנית נפקנית! הברים הם מדגרה של שיכרות ומחלות מין. חייל ציוני גאה ירחק מכל זאת!

השימוש ברדיו-טלפון לא מוצפן אינו מומלץ, האויב מאזין!

השירות בצבא ההגנה לישראל הוא זכות. תמורת זכות לא משלמים משכורת. החייל צריך דמי כיס לסבון, תער וקצף גילוח ולמשחת נעליים (צנחנים יקבלו עוד 30 גרוש למשחה חומה).

חבורת בכיינים.

גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאן בדיוק נכנסת הבעיה: חוק "חוקי" אבל שאינו מוסרי (לדעת רוב האוכלוסיה) משמש כזרז עבור אנשים לנסות ולעבור על החוק, כך ששאלתך "מי שואל אותם בכלל" אינה במקום - בעיקר כי שנינו יודעים שלא כזה מסובך לקבל 21 נפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל חייב התייעלות, כי בזבנות חוגגת, אבל אסור לפגוע בחיילים.

הייתי מתחיל דווקא מהגבלת נסיעות של קצינים שמבזבזים דלק על שמאל וימין ברכבי ליסינג שלהם.

לכל מי שטוען שהבזבזנות בצבא "חוגגת" - באמת שאין לכם מושג מהחיים שלכם.

אין לכם יכולת לדעת מה התקציב הראוי לשימושי הצבא. וההיכרות שלכם מהצבא מוגבלת ליחידה הקטנה בה שירתם - ואם הכרתם 2 נגדים וקצין שביזבזו - אז לדעתכם יש בזבוז. זה במקרה שבכלל הייתם בצבא. אם עוד לא התגייסתם אז אין לכם זכות דיבור, כי אתם מושפעים רק מעיתונים ומדעות של אחרים.

גם אם הצבא מתייעל - ברוב המקרים אין לכם דרך לדעת את זה. גם אם שירתתם בצבא.

בנוגע לדוגמה הטיפשית של הליסינג, 2 דברים:

1) חשוב לתת תנאים טובים לקצינים בצבא. למה? כי קצינים בדרגות בכירות יכולים למצוא אלטרנטיבות בחוץ, וברמת הכישורים שלהם לקבל שכר גבוה ותנאים טובים. אם לא רוצים שהקצינים הפחות טובים ישארו בצבא, צריך לתת לקצינים תנאים שהם לפחות סבירים. ורוב הקצינים בדרגות רס"ן ומעלה הם לא אנשי שטח, הם אנשי מטה שעוסקים בתחומי מקצועיים שיש להם ביקוש באזרחות, ונשארו בצבא *לא* בגלל הכסף.

2) הקצינים צריכים לנסוע לדיונים במקומות שונים בארץ וגם צריכים לבקר את החיילים שלהם במידה והם חולים או נפקדים. בתפקידים המקבילים לרס"ן ומעלה בחוץ - החברות האזרחיות מעניקות צמוד. שוב - אם לא ינתנו התנאים האלו בצבא לאנשי הקבע, הם לא יישארו בצבא. וצאו מהר מהסרט שאנשי הקבע בצבא לא חכמים - הנגד באפנסאות שהיה לכם ביחידה הוא לא מייצג.

בקיצור - צאו מהסרט שאתם חיים בו. הצבא הוא ממש לא גוף בזבזני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יופי שהתקציבן הראשי בצהל כתב פה תגובה

מה שבאתי לשאול..

guy king - מאיפה אתה יודע את כל זה? אתה הראש מחלקת כספים בצה"ל? רנ"ג תקציבים כללי?

כשכל אחד רואה במקום שבו הוא נמצא שיש בזבוז - אפשר להסיק מהפרט(ים) אל הכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לכם יכולת לדעת מה התקציב הראוי לשימושי הצבא. וההיכרות שלכם מהצבא מוגבלת ליחידה הקטנה בה שירתם - ואם הכרתם 2 נגדים וקצין שביזבזו - אז לדעתכם יש בזבוז. זה במקרה שבכלל הייתם בצבא. אם עוד לא התגייסתם אז אין לכם זכות דיבור, כי אתם מושפעים רק מעיתונים ומדעות של אחרים.

1) חשוב לתת תנאים טובים לקצינים בצבא. למה? כי קצינים בדרגות בכירות יכולים למצוא אלטרנטיבות בחוץ, וברמת הכישורים שלהם לקבל שכר גבוה ותנאים טובים. אם לא רוצים שהקצינים הפחות טובים ישארו בצבא, צריך לתת לקצינים תנאים שהם לפחות סבירים. ורוב הקצינים בדרגות רס"ן ומעלה הם לא אנשי שטח, הם אנשי מטה שעוסקים בתחומי מקצועיים שיש להם ביקוש באזרחות, ונשארו בצבא *לא* בגלל הכסף.

2) הקצינים צריכים לנסוע לדיונים במקומות שונים בארץ וגם צריכים לבקר את החיילים שלהם במידה והם חולים או נפקדים. בתפקידים המקבילים לרס"ן ומעלה בחוץ - החברות האזרחיות מעניקות רכב צמוד. שוב - אם לא ינתנו התנאים האלו בצבא לאנשי הקבע, הם לא יישארו בצבא. וצאו מהר מהסרט שאנשי הקבע בצבא לא חכמים - הנגד באפנסאות שהיה לכם ביחידה הוא לא מייצג.

https://masterofself.wordpress.com/2011/09/02/%D7%AA%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%91-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%98%D7%97%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%A9-%D7%A7%D7%A6%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%93%D7%9C%D7%A7/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה - אני מסכים שצריך יותר שקיפות ברמת המאקרו.

מצד שני - להגיד ששקיפות תביא לחיסכון, לדעתי, זה ממש לא נכון. הצבא בודק את עצמו כל הזמן ומתייעל. לצבא יש מנגוני בקרה פנימיים, ואם ליועכ"ל (היועץ הכספי לרמטכ"ל - יחידת התקציבים והכספים של צה"ל ומשהב"ט), אג"ת (אגף התכנון) ולשאר גופי הצבא יש סכום מסוים - המטרה תהיה לחסוך כמה שניתן בהוצאות הלא הכרחיות (לוגיסטיקה - אבל אולי לא להגזים ולבטל תחבורה ציבורית לחיילי חובה, שכר - אבל בלי להבריח יותר מדי אנשים טובים לאזרחות) ולהשקיע במוכנות למלחמה ולהגנה על המדינה (תרגילים צבאיים, רכש תחמושת, פיתוח צבאי מתקדם, השקעה במודיעין, השקעה בטכנולוגיות תקשוב וכד').

צה"ל עכשיו לא במצב שיש לו נגיד 10 מיליארד שקל מיותרים והוא לא יודע מה לעשות איתם. להפך. ויש קשר ישיר בין תקציב הצבא לרמת הביטחון של מדינת ישראל. מה לעשות - תחמושת עדיין קונים בכסף, גם טנקים, רובים ומטוסים, גם אמצעי קשר, מודיעין, תקשוב וכד'..

לא בידיים שלי להחליט אם לתת עוד 5 מיליארד לחינוך, , ביטחון או תשתיות (רכבת, כבישים). הכנסת צריכה לקבוע סדרי עדיפויות לאומיים. אבל צה"ל במצב הנוכחי לא חי חיים קלים וטובים.

בכל גוף גדול יש בזבוז - צה"ל לא יכול לשלוט על כל נגד לוגיסטיקה ולוודא שהוא לא מזמין יותר מדי אוכל וזורק כל יום 10% מהכמות. בשביל זה יש מפקדי משנה (רס"ן-סא"ל-אל"מ), ובגוף כ"כ גדול (למשל - יש מאות אל"מים בצבא), תמיד יהיו אנשים שלא יעשו את העבודה שלהם מספיק טוב וידאגו לחיסכון. אבל זה לא בהיקפים משמעותיים.

האינטרס הפנימי של צה"ל זה לייצר מקסימום ביטחון בתקציב הנתון שיש לו. אנחנו רחוקים מאוד ממצב שבו התועלת השולית מתוספת של 1 מיליארד שקל לתקציב הביטחון לא תהיה משמעותית בהערכות למלחמה הבאה ולקיום רמת ביטחון באופן שוטף. אפשר לבצע שינויים ברמה המדינית שיאפשרו לצה"ל להתייעל - כגון ביטול חוק גיוס חובה או יציאה מהשטחים - אבל זה לא ברמה של הרמטכ"ל ושר הביטחון, אלא ברמה של ראש הממשלה והכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה - אני מסכים שצריך יותר שקיפות ברמת המאקרו.

מצד שני - להגיד ששקיפות תביא לחיסכון, לדעתי, זה ממש לא נכון. הצבא בודק את עצמו כל הזמן ומתייעל. לצבא יש מנגוני בקרה פנימיים, ואם ליועכ"ל (היועץ הכספי לרמטכ"ל - יחידת התקציבים והכספים של צה"ל ומשהב"ט), אג"ת (אגף התכנון) ולשאר גופי הצבא יש סכום מסוים - המטרה תהיה לחסוך כמה שניתן בהוצאות הלא הכרחיות (לוגיסטיקה - אבל אולי לא להגזים ולבטל תחבורה ציבורית לחיילי חובה, שכר - אבל בלי להבריח יותר מדי אנשים טובים לאזרחות) ולהשקיע במוכנות למלחמה ולהגנה על המדינה (תרגילים צבאיים, רכש תחמושת, פיתוח צבאי מתקדם, השקעה במודיעין, השקעה בטכנולוגיות תקשוב וכד').

צה"ל עכשיו לא במצב שיש לו נגיד 10 מיליארד שקל מיותרים והוא לא יודע מה לעשות איתם. להפך. ויש קשר ישיר בין תקציב הצבא לרמת הביטחון של מדינת ישראל. מה לעשות - תחמושת עדיין קונים בכסף, גם טנקים, רובים ומטוסים, גם אמצעי קשר, מודיעין, תקשוב וכד'..

לא בידיים שלי להחליט אם לתת עוד 5 מיליארד לחינוך, , ביטחון או תשתיות (רכבת, כבישים). הכנסת צריכה לקבוע סדרי עדיפויות לאומיים. אבל צה"ל במצב הנוכחי לא חי חיים קלים וטובים.

בכל גוף גדול יש בזבוז - צה"ל לא יכול לשלוט על כל נגד לוגיסטיקה ולוודא שהוא לא מזמין יותר מדי אוכל וזורק כל יום 10% מהכמות. בשביל זה יש מפקדי משנה (רס"ן-סא"ל-אל"מ), ובגוף כ"כ גדול (למשל - יש מאות אל"מים בצבא), תמיד יהיו אנשים שלא יעשו את העבודה שלהם מספיק טוב וידאגו לחיסכון. אבל זה לא בהיקפים משמעותיים.

האינטרס הפנימי של צה"ל זה לייצר מקסימום ביטחון בתקציב הנתון שיש לו. אנחנו רחוקים מאוד ממצב שבו התועלת השולית מתוספת של 1 מיליארד שקל לתקציב הביטחון לא תהיה משמעותית בהערכות למלחמה הבאה ולקיום רמת ביטחון באופן שוטף. אפשר לבצע שינויים ברמה המדינית שיאפשרו לצה"ל להתייעל - כגון ביטול חוק גיוס חובה או יציאה מהשטחים - אבל זה לא ברמה של הרמטכ"ל ושר הביטחון, אלא ברמה של ראש הממשלה והכנסת.

לצה"ל אין שקל על התחת והוא בחובות אז הוא מזמין מילואמינים שהם מנהלי חברות בגלל שפעם הם היו נהגים. שיא החיסכון.

וכמובן כל מה שרשמתי בהודעה ש*נמחקה* לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבאתי לשאול..

guy king - מאיפה אתה יודע את כל זה? אתה הראש מחלקת כספים בצה"ל? רנ"ג תקציבים כללי?

כשכל אחד רואה במקום שבו הוא נמצא שיש בזבוז - אפשר להסיק מהפרט(ים) אל הכלל.

אני לא היועכ"ל, ואין כזה דבר "רנ"ג תקציבים".

אני עתודאי לכלכלה, וקצין תקציבים בצה"ל בדרגת סרן.

רוב העבודה שלי מוקדשת להשגת המקסימום האפשרי מהמשאבים הכספיים שיש לצבא בתחום בו אני עוסק.

אני יכול לומר חד משמעתיתף שבתחום שבו אני נמצא, הצבא נאלץ לא לקיים דברים חשובים בגלל חוסר בתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) הקצינים צריכים לנסוע לדיונים במקומות שונים בארץ וגם צריכים לבקר את החיילים שלהם במידה והם חולים או נפקדים. בתפקידים המקבילים לרס"ן ומעלה בחוץ - החברות האזרחיות מעניקות צמוד. שוב - אם לא ינתנו התנאים האלו בצבא לאנשי הקבע, הם לא יישארו בצבא. וצאו מהר מהסרט שאנשי הקבע בצבא לא חכמים - הנגד באפנסאות שהיה לכם ביחידה הוא לא מייצג.

אני אמרתי מה שאמרתי על בסיס ניסיון של שירות הצבאי של 9 שנים.

ואני חוזר שוב שבזבנות בצבא חוגגת. הייתי ב 3 יחידות שונות ובכל מקום אותו דבר. לא סוגרים מזגנים 24 שעות ביממה, לא מכבים עור (זה בקטנה, אבל ואפשר להמשיך רשימה.

עם כניסתו של ליסינג נגדים זה לא בזבנים העיקריים כי אין להם צמוד, אלא קצינים. ראיתי דיונים ברמת הגולן שדרשו נסיעה לשם רק לכמה שעות, אחר כך מרמת הגולן נסיעה לדרום. מדובר על התנהלות קלוקלת, כי אין צורך לחסוך.

אני זוכר שב2009 היה פילוט באט"ל שמטרתו הייתה הגבלת של כמות הדלק לכל קצין לחודש, אבל נראה שהמיטו את הרעיון הזה בהצלחה כמו רוב הדברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא היועכ"ל, ואין כזה דבר "רנ"ג תקציבים".

אני עתודאי לכלכלה, וקצין תקציבים בצה"ל בדרגת סרן.

רוב העבודה שלי מוקדשת להשגת המקסימום האפשרי מהמשאבים הכספיים שיש לצבא בתחום בו אני עוסק.

אני יכול לומר חד משמעתיתף שבתחום שבו אני נמצא, הצבא נאלץ לא לקיים דברים חשובים בגלל חוסר בתקציב.

אני בטוח שבמידה וכך לך יש ניסיון רב יותר בתחום בתקצוב והכספים בצה"ל אבל אני, סדירניק בממר"ם (עד השחרור לפחות), ראיתי בזבוז של כסף. כשקוראים על הרבה מקרים כאלו אפשר להסיק שזה ככה קורה ברוב צה"ל ושמי שאחראי על עניין התקציב בצה"ל (לא אישי נגדך) לא עושה את העבודה שלו כמו שצריך. כמובן שעשיתי הכללה ואני בטוח שיש יחידות/קציני תקצוב שעושים את העבודה בצורה מעולה. חבל שיש מעטים כאלו ולא שומעים על מקרים כאלו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי מה שאמרתי על בסיס ניסיון של שירות הצבאי של 9 שנים.

ואני חוזר שוב שבזבנות בצבא חוגגת. הייתי ב 3 יחידות שונות ובכל מקום אותו דבר. לא סוגרים מזגנים 24 שעות ביממה, לא מכבים עור (זה בקטנה, אבל ואפשר להמשיך רשימה.

עם כניסתו של ליסינג נגדים זה לא בזבנים העיקריים כי אין להם צמוד, אלא קצינים. ראיתי דיונים ברמת הגולן שדרשו נסיעה לשם רק לכמה שעות, אחר כך מרמת הגולן נסיעה לדרום. מדובר על התנהלות קלוקלת, כי אין צורך לחסוך.

אני זוכר שב2009 היה פילוט באט"ל שמטרתו הייתה הגבלת של כמות הדלק לכל קצין לחודש, אבל נראה שהמיטו את הרעיון הזה בהצלחה כמו רוב הדברים אחרים.

הנוהל הזה קיים.

ואני מסכים שבמשרדים בהם לא סוגרים את המזגנים והאור - זה חמור.

יש קצינים בצבא ונגדים בצבא שמחפשים לעקוץ את המערכת ולהוציא ממנה כמה שיותר לטובתם האישית.

אחריות של המפקדים הבכירים לדאוג ולהטמיע חיסכון, ולבצע מעקב שאנשי הקבע לא יבזבזו סתם. ולדעתי רובם עושים זאת.

יחד עם זאת, גם באזרחות וגם בשאר משרדי הממשלה האחרים יש אנשים שמבזבזים תקציב סתם או מחפשים לדפוק את המערכת -

אם למשל בבתי ספר המורים לא סוגרים את המזגנים בסוף היום, עלות החשמל יורדת ישירות מתקציב משרד החינוך, ויש פחות תקציב כדי להשקיע בחינוך. כנ"ל בכל גוף ממשלתי אחר. כנ"ל גם בגופים אזרחיים. זה טבעם של האנשים - לבזבז ולדאוג לטובתם האישית, והתפקיד של המפקדים/בוסים שלהם זה לבצע חינוך לחיסכון והתייעלות ובקרה שאין שחיתויות.

הצבא לא שונה במקרה הזה מכל גוף אחר. פשוט כולם היו בצבא, אז הם מרגישים שהם יודעים דברים "ממקור ראשון".

ברמת התכנון של מטה הצבא - יש כל הזמן חתירה להתייעלות ולחיסכון, ודואגים לייצר כלים - הן חינוכיים והן דרך סנקציות והגבלות- כדי שהחיסכון יחלחל למטה. זה עובד די טוב. אבל לא 100%. שוב - כמו בכל מקום עבודה אחר במדינה - מוסדי או אזרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...