בעיית מאוורר (ומעבד עם סימנים של התחממות?) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית מאוורר (ומעבד עם סימנים של התחממות?)

new1

Recommended Posts

שלום רב,

באפריל 2011 רכשתי מחשב חדש עם מעבד: intel i5 2300 2.8 ghz 6mb l3 cache a1155

מיזה מספר שבועות, בעת הדלקת המחשב, מופיעה לי הודעת שגיאה "CPU FAN ERROR".

המאוורר המקרר את המעבד הוא מסוג: scythe katana 3 cpu cooler scktn-3000.

תמיד נכנסתי לBIOS, התעלמתי מהודעת השגיאה והמשכתי הלאה.

היום החלטתי לבדוק יותר לעומק על מה מדובר ושמתי לב שמהירות המאוורר מאוד איטית והיא זו שגורמת להודעה.

פירקתי את גוף הקירור (והמאוורר שעליו) מעל המעבד ונחרדתי לגלות במשטח שמעל המעבד, חומר אפור דביק.

שאלותיי:

1) האם החומר הזה הוא החלק העליון של המעבד - שהתחמם ?

2) האם המעבד נהרס בשל כך?

3) מה המלצתכם לתיקון? (האם לקחת למעבדה שתגיד לי שאין אחריות למאוורר? לרכוש מאוורר חדש ולהתקין לבד?)

תודה מראש!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת התגובות המשעשעות יותר שקראתי לאחרונה (סלח לי...).

1. החומר שמצאת על המעבד נקרא משחה תרמית, מיועדת דווקא לקירור המעבד.

2. המעבד עלול להיהרס אם תחבר מחדש את הגוף מבלי לשים משחה תרמית חדשה.

3. תצטרף לקנות משחה תרמית, לנקות את הקודמת ולשים חדשה (יש מדריכים קלים ביוטיוב, תחפש "thermal paste tutorial" או משהו בסגנון).

בקשר למהירות המאוורר והודעת השגיאה, תחזור לפורום אחרי שביצעת את מה שכתבתי לך וננסה לראות אם הייתה בכלל בעיה.

סופ"ש נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

לא רק שאני סולח לך, אני מודה לך על תגובתך המהירה!

יש לי ידע רב בנושאים רבים ... אך לא ברכיבי מחשבים ולכן אני לא מתבייש לשאול גם אם השאלה מטופשת :)

לענייננו:

אכן חיברתי בחזרה את גוף הקירור למעבד, בלי להחליף את המשחה (עכשיו אני יודע שהיא קיימת :) )

איפה קונים משחה כזאת? מה עלותה?

למה אתה חושב שדווקא החלפתה תפתור את בעיית מהירות המאוורר? לא כדאי לרכוש כבר מאוורר חדש וזהו ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא טענתי שהחלפת המשחה תפתור את בעיית מהירות המווארר... הכוונה שבגלל שפתחת את הגוף קירור, המשחה כבר לא כמו קודם, לכן כדאי להחליף.

אתה יכול לקנות אותה בחנויות מחשבים הגדולות, ממליץ על Arctic silver 5, לא מהיקרות אבל ממש טובה, זה מגיע בצורת מזרק קטן של 35 5 גרם ועולה 30-40 ש"ח (יש גדול של 35 אבל יקר בהרבה).

אם אתה מעדיף כמה שפחות להתעסק בזה (ולחסוך את הכמה עשרות שקלים), תבדוק טמפרטורות עם תוכנה כגון HWMonitor, כי מלכתחילה יכול להיות שהטמפרטורות טובות ואין לך מה לדאוג (גם לא בגלל המשחה וגם לא בגלל המאוורר).

עריכה:

התבלבלתי, המזרק הגדול זה 35 גרם, הקטן זה 5. מצאתי גם את הסוג היותר חדש של המשחה (זו אותה חברה) ב-35 באייבורי:

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=8060&CatCode=555

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

25 מעלות זה טוב, תעלה בבקשה צילום מסך... (או תוודא שאתה מסתכל על הטמפרטורה של המעבד ולא משהו אחר).

יש מצב שבגלל שהחום של המעבד נמוך מאוד, המאוורר מסתובב ממש לאט או אפילו עוצר, זה גורם ללוח לחשוב שיש תקלה.

בקשר למאוורר, יש אפשרות לכבות התראות מה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסתי לBIOS ומצאתי שאני מקבל התראה על מהירות מאוורר-המעבד, כל עוד הוא פחות מ600RPM.

שיניתי את זה ל500 ובאיתחול, ההודעה כבר לא מופיעה.

יש מהירות מינימלית שהוא צריך להיות בה?

בכל אופן, תודה רבה על כל העזרה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות תלויה במאוורר, יש כאלה שיכולים להסתובב ממש לאט (600 זה איטי) או אפילו לעצור (אצלי יש כזה).

כל עוד אתה עכשיו יודע שב-600 זה נורמלי (הרי המעבד לא מתחמם), לשים 500 זה תחום התראה די טוב, אפילו אפשר להוריד למשהו נמוך יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...