תקלה - המחשב עושה ריסטרט בצורה אקראית כשמפעילים משחק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה - המחשב עושה ריסטרט בצורה אקראית כשמפעילים משחק

zanza

Recommended Posts

שלום לכולם, לפני כמה חודשים בניתי לעצמי מחשב אם המפרט הבא:

לוח אם:ASUS Z68 DELUXE

מעבד: I7 2600K

זכרונות: GSKILL 8GB RIPJAW X

ספק כוח: ANTEC HCP 750W

מארז: ANTEC P193

כטיס מסך: 6850

המערכת עבדה יפה מהיום שקניתי אותה, אבל לפני כמה שבועות התחילה לי בעיה (התחיל פעם ראשונה במשחק CALL OD DUTY MW3 דרך STEAM) שכשאני מפעיל משחק, ברגע שהתפריט עולה, או ברגע שהמשחק עצמו עולה (לאחר סיום הטעינה) המחשב פשוט עושה ריסטרט, בלי מסך כחול, ובלי דוח שגיאה אחרי שהמחשב עולה שוב פעם.

אם המחשק לא קורס באחת מ2 הנקודות האלה, הוא יעבוד חלק כל עוד אני לא סוגר אותו.

הדברים שניסיתי לעשות בשביל לסדר את זה הם:

-בדקתי טמפרטורות, המחשב נשאר קריר, בין 20 ל30 מעלות רוב הזמן. וגם הכרטיס מסך נשאר בטווח תקין.

-עדכנתי BIOS

-עדכנתי לכרטיס מסך

-עדכנתי DIRECT X

-ניסיתי לבטל את הTURBO BOOST

-ניסיתי לשים את המעבד בתדר קבוע

-ניסיתי למחוק את האנטי וירוס

-הכנסתי והוצאתי את הכרטיס מסך, למקרה שהוא לא ישב טוב.

אני כבר לא יודע מה לעשות אם זה, החשד שלי שלמרות שזה נראה כמו תקלה בספק כוח, שזה משהו תוכנתי ולא קורה ממאמץ, כי זה קורה רק במשחקים, ולא בישומים אחרים שמאמצים את המחשב (תוכנות לעריכת ומוסיקה, סינטיסייזרים ופלאגינים שונים), ואם המשחק לא קורס בהתחלה, הוא עובד יציב.

אני ישמח אם מישהו כאן בפורום יוכל לעזור לי, תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי את אותה בעיה בדיוק לפני כמה שנים טובות. לקחתי את המחשב לטכנאי שם הוא גילה

שהבעיה נובעת כתוצאה מהתחממות של המחשב. גם אני חשבתי שזו בעיית תוכנה ולאחר שפירמוט לא הועיל הבנתי שזה עניין של חומרה.

כאשר ישנה עליית טמפרטורות המחשב מאתחל את עצמו כדי לא לפגוע ברכיבים.

אצלי זו הייתה בעייה באחד המאווררים שלא עבד כראוי.

גם אני בדקתי טמפ' בזמן עבודה רגילה והן היו נורמאליות לחלוטין.

במידה ובדקת וכל המאווררים עובדים כראוי תנסה גם לשאוב אבק (בזהירות רבה כאשר אתה עושה זאת ) .

זה שהמחשב עובד ללא כל בעיות ביישומים שונים לא מעיד על כך שאין לך בעיית טמפ' לכן שווה לבדוק את העניין לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה, כבר ניקיתי את המעט אבק שהיה בתוך המארז (המארז כולו אם פילטרים, שעובדים נפלא, היה לי במחשב הקודם ANTEC 900 וזה פשוט שואב אבק!). על המעבד יש קירור NOCTUA, ובמארז עצמו יש מספיק אוורור (כולל מאוורר ענקי בצד), גם אם אני נוגע בקירור אחרי שהמחשב התאמץ, הוא דיי קריר.

שמתי לב שהבעיה מתרחשת רק במשחקים עובדים אם STEAM, אבל אני עדיין לא סגור על מה בדיוק גורם לזה, ביינתיים ביטלתי את רוב התוכנות שהיו עולות בסטארט אפ (כולל CCC), לא יצא לי לשחק במשחקים שזה היה קורה לי בהם (MW 3, SKYRIM) אז אני לא יודע אם זה סידר את זה לביינתיים.

אני ישמח לעוד חוות דעת, תודה רבה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון קטן: ניסיתי לשחק סטארקראפט, המחשב איתחל את עצמו ברגע שהתפריט הראשי עלה. (אז כנראה שזה לא משהו שקשור לSTEAM)

מיד אחרי זה עשיתי בדיקת מאמץ למעבד, לזכרונות, ולכרטיס מסך דרך DIAGNOSTICS, המחשב לא קרס.

השאלה שלי היא כזאת, האם בדיקת מאמץ אם התוכנה הזאת היא מספיקה בשביל לפסול בעיה בחומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון/הקפצה

עשיתי עוד בדיקת מאמץ אם התוכנה OCCT, עשיתי בדיקה של מעבד, כרטיס גרפי, וספק כוח, כולם רצים על מקסימום, והמחשב לא קרס.

ניסיתי לעדכן , לחבר את הכרטיס מסך ליציאה אחרת מהספק, להוציא - להכניס , לבטל את המצב טורבו של המעבד.

לא עזר, המחשב עדיין מפעיל את עצמו מחדש ברגע שאני מעלה משחק כל שהוא.

אני יודע שקצת חפרתי אם זה, אבל יש למישהו הצעה/כיוון? או שלפרמט זו האופציה היחידה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון: טוב, אז התקלה נפתרה, ובגלל שהבעיה הייתה כל כך לא שגרתית חשבתי שעדיף שאני יפרסם את זה, זה יכול חסוך לאנשים כאב ראש בעתיד.

בסופו של דבר, לא משנה מה ניסיתי, שמתי לב שהפעמים היחידות שהמחשב עבד יציב זה שהדלת של המארז הייתה פתוחה, ו2 הסיבות ההגיוניות שעלו לראש הם:

1)או שהמאוורר שעל הדלת של המארז מקצר

2)או שהדלת נוגעת בקירור של המעבד וזה מקצר/מפעיל עליו לחץ רב מידי

בדקתי אם המחשב יציב אם הדלת פתוחה, עבר חלק.

בדקתי אם המחשב יציב ברגע שאני מחבר את המאוורר, אבל לא סוגר את הדלת, עבר חלק.

בדקתי אם אני סוגר את הדלת עד הסוף, אבל לא מחשבר את המאוורר, המחשב קרס.

אז עכשיו המחשב עובד חלק, אני פשוט לא סוגר את הדלת עד הסוף, עד שאני יקנה נמוך יותר.

תודה רבה לכל מי שניסה לעזור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע על הפתרון לבעיה \ מציאת הבעיה .

אבל תגיד לי , איך בנית ככה מחשב בלי להתחשב במידות של החומרה שלא יתנגשו האחת בשניה ? (במקרה שלך זה הקירור שגדול מידי עבור המארז שלך) . לא חבל , עכשיו אתה צריך לבזבז כסף על אחק חדש , ומה עם הישן (הנוקטואה) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, מודה שלא בדקתי, זה היה המחשב הראשון שבניתי אם כזה גדול, ומארז שהוא בעייתי מהבחינה הזאת (בגלל המאוורר שבדלת).

מתנחם בזה שקירור זה הדבר הכי זול מבין שאר האופציות. (רק חסר לי שאני יחליף , ועדיין זה יקרוס לי שאני סוגר את הדלת! אם המזל שלי זה עוד יקרה לי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...