SB: התלבטות בין I3 2100 לפנטיום G850 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SB: התלבטות בין I3 2100 לפנטיום G850

YINON110

Recommended Posts

Pentium G6xx יהיה ככל הנראה משתלם משניהם.

ה- i3 מעבד לא משתלם, אתה משלם כמעט פי 2 בהשוואה ל-Pentium G6xx עבור תמיכה ב-Hyper Threading שלשימושים כמו שלך (ובכלל) אין לה משמעות ולא מצדיקה את הפרש המחיר הזה.

מידת ההשתלמות של ה-Pentium G8xx גם תלוי במחיר שאתה יכול להשיג אותו. בדרך כלל הוא לא הרבה יותר זול מה- i3-2xxx מה שהופך גם אותו לפחות משתלם בהשוואה ל- G6xx.

עבור משחקים, הרכיב החשוב ביותר הוא הכרטיס הגרפי ולמעבד חשיבות משנית. כך שאתה בעיקר זקוק לכרטיס גרפי שמתאים לדרישות (רזולוציה והגדרות) שלך. באיזה סוג משחקיםאתה מתכוון לשחק? במשחקים ישנים יחסית? משחקים חדשים אבל לא תובעניים יחסית כגון כותרי משחקי ספורט?

בשימושים כלליים אתה מתכוו לעבודה משרדית (גלישה ברשת, מסמכים, מדיה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב,

אני מתכוון למשחקים לא תובעניים, כפי שציינת בעיקר כותרי , לעיתים קרובות ARMA, אבל בהחלט לא קרייסיס וMETRO :)

בשימוש כללי כוונתי הייתה לעבודה משרדית שציינת.

הרזולוציה כרגע הינה 1680X1050 אולי בעתיד 1920X1080

אני מתכוון לקנות מKSP:

i3 2120 יעלה 560 ש''ח

PENTITUM 850 יעלה 380 ש''ח

PENTIUM 630 יעלה 325 ש''ח

כפי שאתה רואה ההבדל בין 850 ל630 הוא זניח לכן 850 כבר יותר רלוונטי, אולם כפי שאתה רואה המחיר עד לi3 הינו יחסית משמעותי

ההבדל הגדול שראיתי בין הפנטיום לI3 הוא במספר הthreads - השאלה שלי היא עד כמה זה יכול להשפיע על הביצועים ? האם קנייה של i3 תהיה מורגשת יותר בעת הפעלת תוכנות/משחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאתה רואה ההבדל בין 850 ל630 הוא זניח לכן 850 כבר יותר רלוונטי

ההבדל המשמעותי היחיד ביניהם הוא 300Mhz לטובת ה-G850. האם זה הופך אותו ליותר רלוונטי או לא זה תלוי משתמש והגדרה. אפשר להסתכל על זה כתדר הגבוה בכ-10 אחוזים שעבורו אתה משלם כ-15 אחוז יותר, ואפשר להסתכל על זה מבחינה אבסולוטית כ-55 ש"ח הפרש שהם אולי לא סיפור גדול. כאן אתה צריך לעשות את השיקולים שלך.

ההבדל הגדול שראיתי בין הפנטיום לI3 הוא במספר הthreads - השאלה שלי היא עד כמה זה יכול להשפיע על הביצועים ? האם קנייה של i3 תהיה מורגשת יותר בעת הפעלת תוכנות/משחקים?

עניתי על זה (עודכן בהתייחס ל-G850):

ה-Core i3 מעבד לא משתלם, אתה משלם כ-40% יותר בהשוואה ל-Pentium G850 עבור תמיכה ב-Hyper Threading שלשימושים כמו שלך (ובכלל) אין לה משמעות, בטח לא כזאת שעומדת ביחס ישר להפרש המחיר ולכן לדעתי לא מצדיקה אותו.

אם אתה באמת זקוק לתמיכה ב-4 נימים (ובשימושים שלך אתה לא) כבר עדיף לך לקנות את ה-Core i5-2300 שלא עולה הרבה יותר מה-Core i3-2xxx אך ייתן לך תמורה גדולה יותר לכסף.

אם אתה מעוניין בכל זאת בריבוי ליבות (יותר מ-2) יש גם מקום לשקול את פלטפורמת FM1 של , אם כי בחנות שציינת זה קצת בעייתי (בעיקר לאור היצע לוחות האם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות חבר ! אני חושב שעפ''י המלצתך ובחינת השיקולים שלי אני ככל הנראה אלך על הG850

הייתי שמח בהזדמנות זו לקבל ממך המלצה לגבי הולמים. כמו כן אם תוכל לפרט על פרמטרים שקצת לא מובנים לי כגון

LATECY [table] [tr] [td][/td][td][/td][/tr] [tr] [td]‎ Heatspreader‎[/td] [td]‎ w/o‎[/td][/tr] [tr] [td][/td][td][/td][/tr] [tr] [td]‎ CAS Latency (CL)‎[/td] [td]‎ 9‎[/td][/tr] [tr] [td][/td][td][/td][/tr] [tr] [td]‎ RAS-to-CAS-Delay (tRCD)‎[/td] [td]‎ 9‎[/td][/tr] [tr] [td][/td][td][/td][/tr] [tr] [td]‎ RAS-Precharge-Time (tRP)‎[/td] [td]‎ 9‎[/td][/tr] [tr] [td][/td][td][/td][/tr] [tr] [td]

שוב תודה ולילה טוב[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על המשמעות של תזמונים תוכל ללמוד בסטיקי שאלות נפוצות מעבדים, לוחות-אם וזכרונות בפרק שעוסק בזכרונות.

בפועל אין שום משמעות לתדר ולתזמונים בשימושים כמו שלך (וגם בשימושים שיש להם משמעות כלשהי היא זניחה).

קנה את הזכרון בתדר 1333 הזול ביותר מיצרן מוכר שאתה מוצא בנפח הרצוי לך שלא עובד במתח הגבוה מ-1.5V.

כמו כן אל תייחס חשיבות לעבודה בערוץ כפול, בייחוד אם בלוח שאתה מתכוון לקנות יש רק שני חריצי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...