קריאה\כתיבה איטית של קבציים RAID 5 בין שרתיים.***עדכון**** - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריאה\כתיבה איטית של קבציים RAID 5 בין שרתיים.***עדכון****

ag80

Recommended Posts

היי,

יש לי את הדילמה הבאה:

יש לי 2 שרתיים שמחובריים בכבל רשת 1 גיגה בינהם.

שרת א: נמצא ברייד 5 עם וינדוס סרבר 2008 בעל נפח כולל של 8 טרה בייט,(דסקיים SATA 7.2K , SATA 2, 3GPS

שרת ב:נמצא ברייד 5 עם וינדוס סרבר 2008 בעל נפח כולל של 8 טרה בייט (דסקיים ׁׂSATA 7.2K , SATA 2, 3GPS

כאשר אני מעביר קובץ 1 גדול בניהם 5-6 גיגה אני מקבל קצב העברה מקסימלי של 100 \mbs

מקבל ניצול מקסימלי של 1 גיגה קצב העברה.

הבעיה מתחילה היא כאשר אני מעביר מאות\ אלפי קבציים ביום בין שרת א-ל ב בנפח כולל ממוצע של 100 גיגה ביום.

מאחר וכמות הקבצים גדולה מאוד והמבנה המיוחד שלהם(תקיות בתוך תקיות שמכווצות) קצב העברה של הקבציים אינו מספק ויוצא מצב ששרת ב תמיד נמצא בפיגור של כמה ימים מהמידע שבשרת א. קצב ההעברה לפעמים יכול להיות להגיע ל 1-5MBS

מאחר והמידע שבשרתיים הוא בעל חשיבות גבוהה והיתירות היא בעל משקל כבד,הוחלט ללכת על מערך רייד 5.(גם מבחינת מינימום איבוד מקום של אחסון)

**שני השרתיים חייבים להיות בעלי מערכת הפעלה או וינדוס או .

האם המגבלה שלי היא :תוכנתית\חומרתית,

האם יש לשקול לעבור לשיטות של ב SNAPSHOT

האם יצירת פרטשנים מרוביים במערך האחסון של שני השרתיים ,ישפרו את קצב ההעברה בין השרתיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוטוקול TCP

כמן בדקתי ב FTP אם יש שינוי,אותו קצב מתקבל.(נמוך)

ניסיתי מספר תוכנות בשוק גם חנמיות וגם כאלה שעולות כסף,שהמטרה העקריית שלהן לבצע רפלקצייה,קצב ההעברה נשאר נמוך כאשר מדובר במאות אלפי קבציים ביום.

, backupassist, delta copy,rsync,robocopy

שוםדבר לא עוזר,עדיין מקבל קצב איטי..

האם פתרון כלשהו של snapshot יביא לשיפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בכמות גדולה של קבצים וההירכיה מורכבת של מבנה ספריות זה ה overhead שנוצר בערוץ התקשורת.

במקרה של שימוש ב SMB/CIFS באמת ישנן הגבלות שקשורות לפרוטוקול התקשורת (בלי קשר ל TCP או UDP) שמגבלות את היכולת של העברת תוכן בינארי.

תבדוק שהפעלת jumbo frames וגם TOE בNICים של שני השרתים וגם אם יש לך אפשרות לקבוע MTU מספיק גבוהה (מעל 9000) זה בכלל יהיה מצויין.

השינוי אצלך בקבצים הוא אינקרמנטלי או מלא כל פעם?

Rsync אגב, תומך ב multi-threading די לא רע. יחד עם זאת הוא עובד בצורה שדומה לSCP ולכן גם אצלו יהיו הגבלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 גיגה תעבורה יומי הוא אינקרמנטלי.

כפי שציינת המורכבות של מבנה הקבציים והתקיות ומספרם הגדול, מעצימה את הבעיה של הקריאה כתיבה בין השרתיים( overhead)

הבעייה היא שגם תוכנות שתומכות ב multi-threading לא מספקות את הסחורה.

בהנחה ו ה MTU מספיק גבוהה- 9000 זה המקסימלי שיש לי ,ועדיין המהירות היא נמוכה,איזה פתרון קיים בשוק לזה אם בכלל- ההצעות שקבלתי מכמה חברות בתחום זה לעשות סוג של DRP חומרתי עם SNAPSHOT בעלות של 40-60 אלף שקל ציוד.

או לבצע קומפרס למידע לקובץ אחד להעתיק אותו ואז לפתוח אותו בצד השני, באמצעות סקירפט כלשהו .

מה שלא עומד מבחינתי על הפרק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב RAID5 יש מה נקרא "עונש בכתיבה" WRITE PENALTY שעושה כתיבה איטית מאד.

לכל כתיבה צריך לקרוא הסטריפים אחרים ולכתוב PARITY מחדש.

תלוי בקבצים, במספר של כוננים, בגודל של סטריפים, ובקומטרולר של רייד.

בגדול לכתוב יהיה 4 פעמים לאט יותר.

משתמשים בו רק בשביל זמינות ולא בשביל מהירות. .

תכנון של רייד 5 זה מדע שלם בשביל להקטין העונש מה שיותר. אבל עונש תמיד יהיה,

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=141&pgno=5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז נניח שכרגע אין לי הרבה מה לעשות,

הפתרון הזול:

בדיעבד ,היה נכון יותר לעשות:(במידה והייתי צריך 2שרתיים 2 זהיים שאחד מרפלק ל 2 ומספקים שירות במקרה שאחד מהם נופל)

לטובת מערכת ההפעלה,לשים דסקים- או 1*SSD או 1* 500GB SAS 15K

דסקים לטובת שטח : ברייד 10 4*3TB מנימום נפח של 6 TB,

האם כך הייתי מקבל גם שיפור בכתיבה קריאה וגם עדיין שומר על יתירות של האחסון.?

כמובן שאעשה שימוש בבקרים מבוססים על רייד חומרה,

Hardware Stripe 512-1024

כמו כן בקשר לפתרונות יקרים יותר שקבלתי אחד מהם היה:

Failover Clustering in Server 2008

מצורפת תמונה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...