Crucial SSD M4 128GB Sata III , ביצועים נמוכים ? , פתרון בעיות + מדריכים לשיפור - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Crucial SSD M4 128GB Sata III , ביצועים נמוכים ? , פתרון בעיות + מדריכים לשיפור

JentuS

Recommended Posts

שלום לכולם.

אז אחרי חפירות באינטרנט והתייעצויות פה ושם קניתי בשבוע שעבר את ה- שבכותרת .

עכשיו אני אפרט מה עשיתי איתו ומה הבעיה איתו :

אז ככה , חיברתי אותו לבקר SATA 3 של אינטל בלוח אם (Asus P8Z68 DELUXE/GEN3) , פירמטתי אותו בעזרת התוכנה Partition Wizard (לא זוכר איזו גירסא) ויצרתי מחיצה אחת בלבד (רק C) בשביל להתקין עליו מערכת הפעלה , התקנתי עליו מע' הפעלה נקייה וטריה Win7 Ultimate x64 , התקנתי את כל הדרייברים של המחשב (אם צריך המפרט בצד) , התקנתי כמה תוכנות שהכי חשובות לי ומשחק אחד ב- הזה , וכמובן שכמו כל אחד שקונה היום אני גם רציתי לראות ולהשוות את הביצועים שלו מול אנשים אחרים בעלי אותו כמו שלי ועשיתי זאת בעזרת התוכנה AS SSD שהבנתי שהיא הכי טובה למטרה זו.

כאשר פתחתי את התוכנה על ההתחלה ראיתי שמתחת לשם של ה-SSD באחת השורות רשום 31K - BAD , לא התייחסתי לזה , לחצתי על START והתוכנה התחילה בבדיקה , קיבלתי תוצאה וישר רצתי לגוגל להשוות , והופתעתי לראות שהתוצאה שלי נמוכה בכ-פי 2 מהתוצאות של אנשים עם אותו סוג SSD .

הנה התמונה בכדי שתראו במה מדובר ואיזו תוצאה קיבלתי :

asssdbenchm4ct128m4ssd2.png

אני את האמת כבר לא יודע מה לעשות ואני מקווה שהמומחים פה בפורום אשר מבינים בתחום ה-SSD יעזרו לי למצוא את הבעיה האמיתית שיש לי ולפתור אותה , כי אני כבר מיואש ומתוסכל מהעניין שהשקעתי כזה סכום כסף ב-SSD הזה ופתאום מגלה שהוא לא עובד במלוא הפוטנציאל שלו , תעזרו לי בבקשה :'(

אני יודע שיש פה בפורום אנשים עם אותו SSD כמו שלי והייתי שמח אם תעזרו לי ותשתפו אותי בכדי להגדיר את ה-SSD שלי כמו שצריך , שהוא יעבוד במלוא הביצועים שלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-TRIM מופעל , בדקתי את זה כבר , בקשר ליישור נתנו לי הצעה לנסות להשתמש עם תוכנה שנקראת Paragon Alignment Tool , אני רק צריך למצוא איפה להוריד אותה ואני אנסה , נראה אם זה יעזור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש מוזר שהתקנת WIN7 חדשה ונקייה.

לפי מה שקראתי בפורומים השונים על ה SSD הוא ש WIN7 מותקנת מיושרת.

הבעיה עם הביצועים הנמוכים הם בסבירות גבוהה מאוד הוא רק ה Alignment

המפחית את ביצועי ה SSD ב !50%!.

שוב, אני מציין שהמידע הוא על סמך מה שקראתי בפורומים וביקורות שונות.

שווה לנסות את PARAGON ALIGNMENT TOOL שיישר לך את ה SSD

ואז תמדוד ביצועים (ה SSD שלך לא הגיע עם כלי ליישור במקרה ?)...

אני מצרף כמה קבצי PDF שליקטתי בפורומים ממשתמשים שחוו ביצועים חלשים ב SSD בדומה לך.

אני מקווה שהם יעזרו לך...

לאחר שתעיין במדריכים פרמו והתקן מחדש WIN7

האתר של התוכנה (לא חופשית)

http://www.paragon-software.com/home/partition-alignment/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצה אבל יש לי חומר טרי בנוגע לבעיית הביצועים הנמוכים של ה- שלי .

אז ככה , באתר של עצמו יש פורום משלהם שנוגע בכל דבר הקשור לכונני ה- למיניהם.

אז כמובן אני פתחתי גם אצליהם נושא הנוגע לבעיית הביצועים הנמכים של ה- שלי ופירטתי להם הכל בנושא הזה והוספתי תמונה מה-AS עם התוצאות המאוד נמוכות של ה-SSD שלי וביקשתי מהם לעזור לי.

יום למחרת שני אנשים נענו לבקשה שלי ונתנו לי שתי הצעות , האחת היא להשתמש עם תוכנה מיוחדת ליישור וההצעה השניה הייתה פשוט להתקין את מע' ההפעלה מחדש , אז כמובן הלכתי על ההצעה הראשונה קודם.

מצאתי את התוכנה המיוחדת הזאת שנקראת Paragon Alignment Tool גירסא 3.0 , הורדתי , התקנתי אותה , קראתי טוב טוב את ההוראות של התוכנה הזאת וניגשתי לעבודה איתה.

התוכנה התחילה לרוץ ולעשות כל מיני קסמים ל-SSD שלי ואפילו גם לשני הדיסקים הקשיחים שלי , לקח לה דיי הרבה זמן (הכל תלוי בגודל של הדיסקים וכו') , ולבסוף התוכנה עשתה ריסטארט למחשב , נכנסתי למערכת ההפעלה וכמובן ישר פתחתי את AS SSD בכדי לראות האם ישתנה משהו (את האמת לא האמנתי שזה יעזור לבעיית ה-SSD שלי) , ואחרי שעשיתי טסט עם ה-AS SSD ל-SSD שלי הייתי מופתע לטובה , אז הנה אני מציג לכם שתי מהתוכנה (AS SSD) , הראשונה היא לפני היישור והשנייה היא לאחר היישור בעזרת התוכנה Paragon Alignment Tool 3.0 :

* נו , אז מה אתם חושבים , יש הבדל ? ;D (אני כל כך שמח שיצא לי לסדר את הבעיה הזאת והכל תודות לכם ולאנשים שבפורום של קרושיאל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכשתי גם את אותו הSSD עם התקנה חדשה של WIN7 64BIT ללא מחיצת ה100MB כמו שממליצים, והביצועים כמו בתמונה הראשונה :-\

הקושחה כבר 0009

פורט של SATA 6Gbs במצב AHCI

יש משהו מיוחד שצריך לעשות לפני שאני מנסה להתקין את הWIN מחדש שוב פעם?

*עריכה*

הלכתי לפי אחד המדריכים ברשת, עם DISKPART(לא לגעת בדבר הזה אם לא יודעים מה בדיוק אתם עושים :nono: )

ועכשיו הכל תקין :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שזה הסתדר לך גם כן .

אז עכשיו כמו שאנו רואים יש שתי דרכים וודאיות לסדר את המחלה הזאת בכונני ה-SSD

1. מה שאתה עשית עם ה-DiskPart

2. מה שאני עשיתי עם ה-Paragon Alignment Tool

מצויין :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעשיתי עם הDISKPART היה יחסית קליל, אבל ידעתי מה למחוק כדי לא להעיף מחיצה של מידע על דיסק אחר.

אחרי זה התחלתי התקנה רגילה של 7, בחרתי בSSD שהוא היה ריק, ביטלתי את ההתקנה, וחזרתי לחלון של המחיצות בהתקנת הWIN.

עכשיו היו לי 2 מחיצות שתחילת ההתקנה יצרה - אחת 100 מגה והשניה השאר הנפח 119 ג'יגה.

מחקתי את המחיצה הגדולה, והרחבתי רת המחיצה הקטנה למקסימום, והפעם נתתי לתהליך ההתקנה לסיים את עצמו.

אחרי שהWIN עלה סופסוף, נכנסתי ישר לAS , ונדהמתי לראות שיפור זהה לשלך :yelclap:

בתפריט ה"חויית השימוש" של הWIN, נותן לי ציון 7.9 8) לעומת 5.9 בWIN7 המותקן במכאני

ואחלה מדריך צירפת :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה , גם אצלי הציון קפץ מ-5.9 במכאני ל-7.9 ב- , אבל עזוב את הציון , העיקר שמרגישים הבדל ענק בביצועים של המערכת :):xyxthumbs: .

ובקשר למדריך , חח זה לא אני צירפתי אותו , זה צריך להגיד תודה ל-Cahiml , הוא צירף אותו .

אבל אם מישהו רוצה , אני גם אצרף פה מדריך של SeanWebster מהפורום של קרושיאל , מדריך שהוא נתן לי אליו קישור הוא מדריך מצויין באנגלית לכונני ה-SSD , לשיפורי עבודה וטוויקים עם ה-SSD במערכת ההפעלה Win7 , אז הנה הקישור למי שמעוניין - http://www.overclock.net/t/1156654/seans-windows-7-install-guide-optimization-for-ssds-hdds

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...