איפה ניתן להשיג צלעות קירור לזכרונות כרטיס מסך? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפה ניתן להשיג צלעות קירור לזכרונות כרטיס מסך?

pooowa

Recommended Posts

היי

אני מנסה להגיע עם הכרטיס לאוברקלוק כמה שיותר גבוה, רק שכשאני עובר 290\445 (סטוק 250\405) הכרטיס נתקע, וחוץ מזה כבר ב- 285\ 440 הכרטיס ממש רותח (הצ'יפים של הזכרונות, על הליבה יש מאוורר בלבד).

חוץ מזה שיש פה כמה FXים שעברו OC ממש גבוה, אז גם אני רוצה להשתתף בחגיגה ;)

.

ככה הכרטיס נראה:

http://www.asus.com/products/vga/v9520td/enlarge.htm

הבנתי מהמאמר פה באתר שהדרך לקרר צ'יפים היא באמצעות צלעות לזכרונות, רק שאני לא מוצא באף חנות ברשת כאלה צלעות, רק לזכרונות של המחשב.

מישהו שקנה יודע איפה?

ובכלל, מי שעשה לכרטיס הזה , יש לו איזשהי המלצה לאיך לקרר? כדאי להוסיף גם מאוורר חדש?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח סינק קטן כלשהו (אפילו של P1) תנסר אותו למספר סינקים (כמספר הזכרונות) ותדביק עם דבק תרמי.

לליבה עדיף סינק עם שטח פיזור חום גדול (כמו של מעבדים), וכאלו בדר"כ לא מוכרים אלא צעצועים קטנים שלא יתנו לך יתרון על הקירור המקורי.. (יש כאלו באמת עם שטח פיזור חום גדול כמו של זלמן/Tt , אך הם יקרים מאוד ואפשר למצוא במקומם תחליפים אחרים כמו HSF של מעבד מסוקט 370/A ולחבר אותו לליבה של הכרטיס.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

בלנסר אתה מתכוון לנסר בדיוק בגודל של הצ'יפים? שכל סינק יתאים לצ'יפ אחד או לשניים?

ובקשר לליבה, על הסינק לשים את המאוורר המקורי או שיהיה רק הסינק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות מפזר חום לזכרונות

שטוח כזה שמתחבר לכל הזכרונות כמו רגיל

ועליו לשים סינק (ואגב עם מאוורר הו יהיה כבד ויסכן את שלמות הכרטיס-תלוי בסוג)

עם יש לך מפוזרים על כל הכרטיס אז אני עם SUB X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הסינקים האלה? (ותודה ל THE BYTER)

http://www.pch.co.il/docs/pd-405981180.htm

אני מקבל איתם דבק תרמי?

ויש לי משני הצדדים של הכרטיס , בכל צד 4 (כמו בתמונה) ככה שסה"כ שמונה (הנה, עשיתי לכם שיעור במתמטיקה ;) ), אז אני מדביק על כולם נכון?

בקשר לליבה- אני באמת מפחד שהכרטיס יהיה כבד מדי, אולי כדאי לשים איזה מאורר 60 מ"מ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הסינקים האלה? (ותודה ל THE BYTER)

http://www.pch.co.il/docs/pd-405981180.htm

אני מקבל איתם דבק תרמי?

ויש לי משני הצדדים של הכרטיס , בכל צד 4 (כמו בתמונה) ככה שסה"כ שמונה (הנה, עשיתי לכם שיור במתמטיקה ;) ), אז אני מדביק על כולם נכון?

בקשר לליבה- אני באמת מפחד שהכרטיס יהיה כבד מדי, אולי כדאי לשים איזה מאורר 60 מ"מ?

שיעור,

הינה עשיתי לך שיעור בלשון ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הליבה של הכרטיס מסך שלי יש גוף קירור כבד ( וולקנו6CU), אתה יכול לשים את הסינק המקורי שבא עם מעבדי P3 (כמובן סוקט370) או המקורי של (סוקט A).. או כל גוף אחר.. כמובן תרכיב אותו חזק וצמוד לליבה כדיי שלא יהיה רווח בינהם (זה יכול לגרום לשריפת הליבה) ואז אתה מסודר.

חריץ הAGP ומפרץ הAGP (איפה שמבריגים את הבורג של הכרטיס לתפיסתו במקום) יחזיקו לך אותו דיי חזק ולא יעונה לו כל רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי חבל לך על המאמץ - נראה לך שחברה כמו היתה מוציאה כרטיס מסך עם לא מתאים?

א. איך אתה יודע מה הטמפרטורה של הזכרונות (איך מדדת?) ובאילו טמפרטורות הם מיועדים לעבוד?

ב. אם תסתכל על עיצוב הצלעות של ההיטסינק שעל הכרטיס (ומדובר בהיטסינק + מאורר ולא רק מאורר בלבד) תגלה שהן מעוצבות כך שהן מפנות את זרימת האויר כלפי הזכרונות, כך שיש לזכרונות .

ג. הוספת גופי תוריד מעט את הטמפרטורה שלהם אבל לא תשפר לך את יכולתם בכלל. אם אתה מתכנןן אובר קלוקינג לזכרונות אזי יעזור אבל בצורה שולית בלבד, כלומר מקבל עוד שניים שלושה מגהרץ ולא יותר (וזה מנסיון עם דיי הרבה כרטיסים).

מצד שני הוספת הקירור תבטל לך את האחריות על הכרטיס.

בקיצור אתה מחפש פתרון לבעיה שלא קימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי חבל לך על המאמץ - נראה לך שחברה כמו היתה מוציאה כרטיס מסך עם לא מתאים?

א. איך אתה יודע מה הטמפרטורה של הזכרונות (איך מדדת?) ובאילו טמפרטורות הם מיועדים לעבוד?

ב. אם תסתכל על עיצוב הצלעות של ההיטסינק שעל הכרטיס (ומדובר בהיטסינק + מאורר ולא רק מאורר בלבד) תגלה שהן מעוצבות כך שהן מפנות את זרימת האויר כלפי הזכרונות, כך שיש לזכרונות .

ג. הוספת גופי תוריד מעט את הטמפרטורה שלהם אבל לא תשפר לך את יכולתם בכלל. אם אתה מתכנןן אובר קלוקינג לזכרונות אזי יעזור אבל בצורה שולית בלבד, כלומר מקבל עוד שניים שלושה מגהרץ ולא יותר (וזה מנסיון עם דיי הרבה כרטיסים).

מצד שני הוספת הקירור תבטל לך את האחריות על הכרטיס.

בקיצור אתה מחפש פתרון לבעיה שלא קימת.

1) לא מדדתי. עשיתי בשיטה הבטוחה ביותר- אצבע על הצ'יפ, ואמרתי כבר , כשעברתי את ה- 445 במהירות , הם היו מאוד חמים.

אני חושב שהזכורנות מגבילים אותי בהמשך, כי אחרי 445 המחשב גם נתקע.

באילו טמפ' הם מיועדים לעבוד? האמת? אין לי מושג. אולי אתה תאמר לי.

2) לדבר הפיצי (והמעוצב בהחלט) הזה אתה קורא היטסינק? גם אם הוא מעביר אויר כמו שאתה אומר, זה כמו לאוורר עם מאוורר 6 אינץ' את אבי ביטר ביום חם ביולי. לאיוורור הקל הזה אני לא קורא קירור.

3) גם OC במקרה שהכרטיס (טפוטפוטפוחמסהחמסהחמסה ;) ) ישרף מוריד לי אחריות.

אם הבעיה לא קיימת, אז אני מאודדדדדד מאוכזב.

ציפיתי לעבור (בהרבה) את הגבול של ה- 450 מה"צ.

לליבה אני מאמין שיש קירור מתאים עד ל- 300 +-, את זה אני אנסה אחרי שיפורמט המחשב היום. תוצאות מובטחות ;)

אגב, את החום של הליבה, איך למדוד? אני לא אוריד את המאוורר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אם לא היתי מובן מספיק קודם אני יסביר את עצמי טוב יותר - במרבית המקרים גופי הקירור על הזכרונות קיימים ליופי בלבד ולא תורמים כמעט כלום לאובר קלוקינג.

הקירור לא מגביל אותך באובר קלוקינג אילה טיב הזכרונות - ככל שזמני הגישה שלהם טובים יותר כך תוכל להגיע למהירות גבוהה יותר מבלי לראות ארטיפקטס (קוביות מריחות וכ"ו).

דרך אגב 445 מגהרץ למהירות זה יפה מאוד.

בדיקת טמפרטורה באצבע היא לא שיטה לדעת מה טמפרטורת הזכרונות - גם אם תוריד את מהירות הזכרונות מתחת למהירות הדיפולט שלהם הם עדיין יהיו חמים למגע.

לגבי מדידת טמפרטורה של ליבת הכרטיס - רק חלק מהכרטיסים כוללים סנסור מובנה למדידת טמפרטורה.

לגבי אחריות - אף אחד לא יכול לדעת אם הכרטיס נשרף לך כתוצאה מאובר קלוקינג, לעומת זאת כל שינוי חיצוני ניתן לראות בקלות והא יבטל לך את האחריות גם אם זה נועד לשפר את הקירור של הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אם לא היתי מובן מספיק קודם אני יסביר את עצמי טוב יותר - במרבית המקרים גופי הקירור על הזכרונות קיימים ליופי בלבד ולא תורמים כמעט כלום לאובר קלוקינג.

הקירור לא מגביל אותך באובר קלוקינג אילה טיב הזכרונות - ככל שזמני הגישה שלהם טובים יותר כך תוכל להגיע למהירות גבוהה יותר מבלי לראות ארטיפקטס (קוביות מריחות וכ"ו).

דרך אגב 445 מגהרץ למהירות זה יפה מאוד.

בדיקת טמפרטורה באצבע היא לא שיטה לדעת מה טמפרטורת הזכרונות - גם אם תוריד את מהירות הזכרונות מתחת למהירות הדיפולט שלהם הם עדיין יהיו חמים למגע.

לגבי מדידת טמפרטורה של ליבת הכרטיס - רק חלק מהכרטיסים כוללים סנסור מובנה למדידת טמפרטורה.

לגבי אחריות - אף אחד לא יכול לדעת אם הכרטיס נשרף לך כתוצאה מאובר קלוקינג, לעומת זאת כל שינוי חיצוני ניתן לראות בקלות והא יבטל לך את האחריות גם אם זה נועד לשפר את הקירור של הכרטיס.

קודם כל תודה :)

איך אני יודע מה זמני הגישה של הכרטיס שלי?

ואולי 445 זה יפה מאוד, אבל האמת שאין שום שיפור במשחקים. גם בבנצ'ים השיפור לא מזהיר (זה כשאני ממהיר גם את הליבה).

בגלל זה, חשבתי שאולי יש לו פוטנציאל... ::) אני לא מבין איך יש פה בחורים שהמהירו את ה- FXים שלהם למהירויות כמו 340 ליבה ויותר מ- 600 . התזמונים שלהם יותר טובים? זה הרי אותו כרטיס, ואסוס נחשבת לחברה טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...