Router/AP של TP-LINK (תמונות בפנים) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Router/AP של TP-LINK (תמונות בפנים)

ksn1981

Recommended Posts

שלום,

בהתייחס לתמונה המצורפת "אופציות#":

1. האם אלה האופציות לשימוש ב-AP? י

2. האם השמות הם #1_wiredBridge ו- #2_client ו- #3_repeater/rangeExtender ?

קראתי איך יכול (ואף מומלץ) לשמש בתור AccessPoint..

אני מסתכל על WR1043ND ושואל:

3. האם יוכל לשמש כ-AP בשלושת האופציות שתיארתי מקודם?

4. האם ישלו את האפשרות לזהות כבל מוצלב/רגיל אוטומטית (Aotu Uplink או Auto MDI/MDI-X)? י

5. מה קורה מבחינת אפשרות זיהוי זו, כששני נתבים כאלה מחוברים ביחד?

6. מעבר להגדרות הראשוניות, במה זה יהיה שונה מ-AP אמיתי (נגיד WA901ND)?

אני מעוניין להקים שני מערכים שיכללו APs (אם תרצו, נתבים כ-APs)..

בהתייחס לתמונות המצורפות "מערך1#" ו- "מערך2#" (עם שתי אפשרויות):

7. האם זה אפשרי?

8. האם הנתב WR1043ND שהזכרתי מקודם מתאים כ-AP שם?

9. האם אוכל לנתק (פיזית!) אחד או יותר מה-AP/s מתי שבא לי מבלי "להרוס" משהו במערכים?

גם תשובות חלקיות יתקבלו בשמחה..

תודה :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cheif.. חיכיתי לתגובתך ;)

ברור שנעזרתי באתר שלך.. בפרט במדריך שקישרת אליו..

השאלות 1-2 הן לידע הכללי.. כרגע אני הולך להשתמש רק באופציה הראשונה.

השאלות 3-6 מתייחסות לנתב WR1043ND שקניתי שניים (כנתבים) בעקבות הביקורת שלך, ואני חושב לקנות עוד כמה (כ-APs) אם הם עונים על הצרכים שלי..

שאלות 7-9 מתייחסות לשני המערכים המתוארים בתמונות.. להלן הסבר:

מערך1# יכלול מודם שמחובר לנתב קווי (אלחוט מכובה!) אליו יתחברו (באופן קווי) מחשב מקומי ושני APs מרוחקים עד כ-30 מ' (כל אחד בכיוון אחר)..APs אלה יישרתו מחשבים (כל אחד בשטחו) בצורה אלחוטית.

לא צריך אלחוט בקרבת המחשב המקומי וגם לא רוצה מתג במקום הנתב שם כיוון שהמחשב המקומי לא יעבוד כל הזמן על מנת לספק חיבור למחשבים האחרים (שמתחברים דרך ה-APs).. מאידך, אם ארצה אוכל לנתק את הכבל של אחד ה-APs ובכך את המחשבים המחוברים אלחוטית אליו!

מערך2# כולל מודם עם נתב (של בזק) ללא אנטנות נתיקות וללא כיסוי מספיק! אך משרת קווית שני מחשבים ומדפסת בקרבת מקום.. חשבתי על שתי אפשרויות:

הראשונה: לחבר אליו קווית AP בקרבת מקום רק שיכסה אלחוטית את השטח הרצוי (אפילו דרך החלפת האנטנה)..

השניה: "לעקוף" את הנתב שב- "מודם-נתב" של כך שיתפקד רק כמודם אליו אחבר שגם ישרת קווית את שני המחשבים והמדפסת שלידו וגם יכסה את שטח האלחוט הדרוש (גם אם דרך החלפת אנטנה!).

אשמח נורא לעזרה ממך :)

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, שתי האפשרויות יעבדו. ההחלטה בין השניים תלויה יותר בתקציב שיש לך וביכולת להגדיר את הנתב ואת ה-AP. האפשרות הראשונה נראית יותר "נקייה" אבל היא יותר יקרה כי אתה מסתמך על 3 נתבים שאתה רוכש.

האופציה השניה בה המודם/נתב של "בזק" משמש גם כנתב פחות עדיפה, כי ה-1043 הוא יותר רציני. אם תוסיף בשרטוט שלך שמות של מוצרים אפשר יהיה לתת חוות דעת יותר מדוויקת. בכל מקרה, חבל לרכוש AP יעודי -- ה-1043 יכול לשמש אותך בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה :)

תראה, שתי האפשרויות יעבדו. ההחלטה בין השניים תלויה יותר בתקציב שיש לך וביכולת להגדיר את הנתב ואת ה-AP.

יש לי שני מערכים, הראשון עם אפשרות אחת (ההיא עם 3 הנתבים) והשני עם שתי אפשרויות (עם או בלי שה-"מודם/נתב" של יישמש כנתב).. אז למה התכוונת?

האפשרות הראשונה נראית יותר "נקייה" אבל היא יותר יקרה כי אתה מסתמך על 3 נתבים שאתה רוכש.

אני מניח שהתכוונת למערך הראשון.. זה יותר יקר ממה? יש לי אפשרות אחרת?

האופציה השניה בה המודם/נתב של "בזק" משמש גם כנתב פחות עדיפה, כי ה-1043 הוא יותר רציני.

אז האם אפשר להבין שניתן לגרום ל-"מודם/נתב" של לתפקד רק כמודם? איך? (מבטלים DHCP ו/או..)

אם תוסיף בשרטוט שלך שמות של מוצרים אפשר יהיה לתת חוות דעת יותר מדוויקת. בכל מקרה, חבל לרכוש AP יעודי -- ה-1043 יכול לשמש אותך בלי שום בעיה.

שמח לשמוע שאני לא צריך AP ייעודי..

ה-"מודם/נתב" של הוא D-Link_2650U, לגבי השאר (נתב או כ-AP) אני "הצעתי" את ה-WR1043ND.. מציע משהו אחר?

ועוד שאלה ברשותך: שמתי לב בת'רדים סמוכים שמדברים על נתבים שמגבילים מהירות דרך החייגן.. אני כרגע על 12Mb אבל אם אני כבר קונה, אז לא רוצה להיות מוגבל כשאשדרג מהירות (בעתיד הלא רחוק!).. בנוסף האם אני צריך יותר רציני מה-WR1043ND על מנת לנהל את המערך הראשון (הכוונה לראשי ללא הצורך באלחוט - זה שמחוברים אליו שני נתבי ה-AP)?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בשתי האפשרויות התכוונתי לשני השרטוטים. אם אתה רוצה שאני אהיה מדוייק, כל אחת מ-3 האפשרויות תעבוד.

2. צודק. זה יותר יקר כי אתה צריך לרכוש שלושה נתבים במקום שניים בשתי האפשרויות של האופציה השניה.

3. אפשרי. צריך לבטל את ה-NAT וה-DHCP ולהגדיר את המודם/נתב לעבוד כמו BRIDGE.

4. ההגבלה קיימת רק בחייגנים של הכבלים (HOT) - אין כזו מגבלה בבזק ובכל המקרה ה-1043 יכול להגיע למהירות של כמה עשרות מגה כך שלא צפוייה לך בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה Cheif :xyxthumbs:

ברשותך:

1. בקשר ל-1043 שמשמש כ-AP, האם מחשבים יוכלו להתחבר אליו גם קווית (כבל רשת)?

2. אז מה זה שרשור נתבים?

3. בקשר למתאם הרשת האלחוטי עבור מחשב נייח שיתחבר אלחוטית ל-1043 (בין אם או כ-AP), מה להעדיף יותר, PCI של אותה חברה (חשבתי על WN951N) או PCIe של חברה אחרת (זקוק להמלצה לדגם)?

שוב, תודה רבה לך על העזרה הגדולה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה..

1. הפרק האחרון זה שימוש בנתב כ-AP המחובר קווית לנתב הראשי, וזה בדיוק מה שאני מתכנן לעשות במערך הראשון (קראתי לזה WIRED_BRIDGE_AP בתמונה הראשונה "אופציות# " שצירפתי).. האם זה אותו דבר "שרשור נתבים"?

2. במדריך המלצת על PCI והוספת עדכון להמלצה על PCIe.. האם אפשר לדעת למה עכשיו דווקא USB? י

3. אורים שלא עובד עם Win7x64 מה אתה אומר על זה: http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=791343

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, נראה לי שהשאלות שלך די חוזרות על עצמן. לדעתי מיצינו את הנושא וקבלת תשובות מפורטות לכל השאלות.

אני חושב שהתבלבלת כיוון שאין בשאלות האחרונות (או הקודמות) שום חזרה, ובטח שלא על עצמן:

1. הפרק האחרון זה שימוש בנתב כ-AP המחובר קווית לנתב הראשי, וזה בדיוק מה שאני מתכנן לעשות במערך הראשון (קראתי לזה WIRED_BRIDGE_AP בתמונה הראשונה "אופציות# " שצירפתי).. האם זה אותו דבר "שרשור נתבים"?

2. במדריך המלצת על PCI והוספת עדכון להמלצה על PCIe.. האם אפשר לדעת למה עכשיו דווקא USB? י

3. אומרים שלא עובד עם Win7x64 מה אתה אומר על זה: http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=791343

אם אתה בעל שליטה, ניסיון או דעה, בחומר או מוצר כזה או אחר.. ודברים נראים לך ברורים מאליהם, או חוזרים על עצמם.. אז אני חושב שפספסת את המהות של הפורום, ואת זה שבחרת, מטוב לבך ומרצונך החופשי, לעזור!

בכל אופן, בשאלות שלפני, נורא עזרת לי.. ותודה רבה לך (לא בציניות!)..

בקשר לשאלות (שלי) שציטטתי לעיל, חיכיתי בסבלנות בתקווה להיות (או לפחות שארגיש) בטוח שסגרתי אותן לפני הרכישה..

אני עדיין מחכה עם אותה תקווה..

עזרתכם בבקשה..

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...