אופציות לקניית HDD-2TB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אופציות לקניית HDD-2TB

ksn1981

Recommended Posts

שלום,

למרות המחירים של הדיסקים הקשיחים, אני מעוניין לקנות דיסק פנימי של 2TB.. ישר חשבתי על HD204UI של המומלץ בפורום ושכבר יש לי אחד כזה.. אבל אני נתקל בשאלות הבאות:

1. האם (על פי הערכות כמובן) המצב בשוק אמור להשתנות בקרוב או שזה עדיין בגדר השנה עד שהמחירים ירדו?

2. האם העובדה שחטיבת הדיסקים הקשיחים של סמסונג נרכשה על ידי אמורה להוריד אותי מהבחירה הנ"ל?

3. אולי יהיה כדאי לי ללכת על דיסק חיצוני של WD..

- איך אפשר לדעת איזה דיסק יש בפנים ואם הוא מומלץ?

- האם אוכל להשתמש בו כפנימי מבלי לפגוע באחריות?

- האם אוכל להשתמש במארז עם ה-USB3.0 לדיסק אחר?

גם תשובות חלקיות יתקבלו בשמחה..

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך ולידיעת כולם - סמסונג כבר לא מייצרת (פרט ל-SSD). חטיבת הכוננים הקשיחים המגנטיים של סמסונג אוחדה עם . כל דיסק שתקנה של הוא מייצור ישן קח את זה בחשבון.

דבר שני - גם אני מחפש דיסק קשיח בנפח 2TB אבל עם נתונים קצת שונים מזה שהצגת, לכן אציג את השאלה בת'רד נפרד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) יורדים בהדרגה.

2) לא בשלב זה, אבל במחירים של היום אם אתה רוצה ביצועים יש HITACHI 2TB 7200RPM כמעט באותו מחיר.

3) רק אם זה שימושי בשבילך.

א) לא תמיד אפשר.

ב) לא.

ג) בעיקרון כן. לא תמיד.

ד) אם אתה רוצה חיצוני בלי לאבד את (א) (ב) ו(ג) קנה פנימי עם מארז חיצוני להרדסיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :xyxthumbs:

אני צריך אותו רק כפנימי (חשבתי שה-1TB החיצוני שכבר יש לי, יוכל ליהנות ממארז של USB3.0 במקום USB2.0!).. בכל אופן, בעקבות מה שאמרת, אני מוריד את החיצוני מהאופציות..

הדיסק לא יישמש למערכת הפעלה ולא להתקנות תוכנות, אלא לגיבויים וקבצי מדיה (גם ב-FHD!)..

אתה חושב שאני צריך "ביצועים"? ההיטאצ'י הזה מומלץ? יותר מהסמסונג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד לקדם את רף המהירות.

אולי כשתעתיק בין ההרדיסק הזה להרדיסק ישן יותר בכל מקרה תהיה מוגבל למהירות ההרדיסק הישן.

אבל מה עם ההרדיסק הבא ?

וזה שאחריו ?

גם בפעולות מקומיות מההרדיסק אל עצמו הוא יהיה יותר מהיר(כמו פריסת קבצים).

אם לא תקדם את הרף, מה יהיה בסף ?

גילוי נאות: אני בעצמי קניתי 2TB ירוק.

כהרדיסק רביעי! לאותו מחשב.

להרדיסק שני ? לא הייתי חושב פעמיים והולך על ההיטאצ'י.

בעצם הלכתי עליו אפילו כהרדיסק שלישי.

אחלה הרדיסק.

מחזיק בשיא המהירות הרציפה, ונותן תוצאות נחמדות כשמעתיקים ממנו לשני הרדיסקים פחות מהירים. (יותר מהר מלהעתיק לאחד כל פעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה Art Tatum :xyxthumbs:

אני מודה שהשם "היטאצ'י" קצת מרתיע אותי.. אבל זה כמו שהשם "סמסונג" הרתיע אותי אז כשקניתי (בהמלצת הפורום) את ה- HD204UI וה- HD103SJ..

עד עכשיו, אין לי מושג אם הדיסקים של סמסונג באמת טובים (אולי בכלל הם מקור הבעיות המשונות שאני חווה במחשב!), אבל היות והם עדיין "ה" מומלצים בסטיקי, אמרתי לעצמי שאקרא קצת על דגם ההיטאצ'י ב-.. הרבה אומרים שאחרי כמה חודשים מתחילות הבעיות..

אתה מדבר על Deskstar P7K3000 / HDS723020BLA642 ?

כמה זמן יש לך אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על Deskstar P7K3000 / HDS723020BLA642 ?

כמה זמן יש לך אותו?

יש לי HDS723020BLA642 קרוב לשנה.

הוא פועל כמעט 24/7 ומשמש להורדות איחסון קבצי מדיה וIMAGES של VMWARE.

אם תחפש באינטרנט תמצא שהיו הרבה תלונות של לקוחות שקנו אותו בNEWEGG בתקופה מאוד ספציפית, והסתבר שהבעיה היתה באריזה/משלוח והרבה מהם הגיעו תקולים לאנשים.

הסיפור הזה גרם לגל של שמועות ונכנס לכמה אנשים לראש אולי אפילו עד היום.

לפני שקניתי שאלתי, ומקור אמין אמר לי שלדגם הזה יש אחוז החזרות נמוך מאוד לחנות, והוא לא פחות אמין מדגמים אחרים, אם כבר אז יותר.

כמובן שאני לא אחראי לשום דבר, ואל תאשים אותי אם יפול עליך ביש מזל או אסון כזה או אחר.

אני דובר אמת כפי שאני מכיר אותה מבעד למציאות המבלבלת.

עד עכשיו ובשלב זה אני מאוד מרוצה מקניית ההיטאצ'י.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג.. אני יודע שבסה"כ אתה עוזר לי.. תודה רבה :xyxthumbs:

אני מחכה לכמה תשובות בשביל לקנות כמה חלקים ביחד.. אם לא אקבל המלצות אחרות עד אז (גג מספר ימים), אני אלך הולך על ההיטאצ'י.. ושוב, תודה רבה לך :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 4 הרדיסקים של חברות שונות.

כרגע הWD 28 מעלות, הSEAGATE 27 מעלות, ההיטאצ'י 26 מעלות, והסמסונג הירוק 20 מעלות בלבד.

בדרך כלל ההפרש לא כל כך גדול, אולי זה בגלל שהמחשב היה מכובה ורק עכשיו הדלקתי אותו ועוד לא ממש ניגשתי לסמסונג.

כנראה שגם המיקום שלהם במארז משפיע קצת על הטמפרטורה במעלה או שתיים.

בכל מקרה אתה יכול להבין שאף אחד מהם לא מתחמם משמעותית מהאחרים, והירוקים מייצרים פחות חום(על חשבון ביצועים כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התשובות :xyxthumbs:

אצלי, 3 HDDs (כולל המדובר כאן) + 1/2 SSD/s (עתידיים), כולם במקום אחד!

למרות שיש שם מאוורר, ולמרות שלא כולם עובדים במקביל ובטח שלא כל הזמן, ולמרות ש-SSDs לא נכנסים למשואה, אולי אני כן צריך להתחשב בעניין החום!

אשמח מאוד אם תוכל לבדוק לי בבקשה אם הסמסונג ממשיך לשמור על פער זה במהלך השימושים השונים שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במארזים רגילים הדיסקים הקשיחים לא יסבלו מייתר חום, גם 10,000rpm ובטח 7200rpm.

ע"פ נתוני היצרנים, דיסקים 7200rpm עובדים כשורה בטמפרטורות של עד 60 מעלות.

הנושא משנה במארזים זעירים מסוג שגם כך הכל מאוד צפוף בהם, והאיוורור מוגבל. ולמרות זאת, בלא מעט ממארזי ה , ניתן לשים 7200rpm ללא כל דאגה.

למארז רגיל תמיד הייתי לוקח 7200rpm, כשההבדל במחיר זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...