מחשב לא נדלק למרות החלפת ספק כוח - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא נדלק למרות החלפת ספק כוח

FalseStart

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש ברשותי מחשב ישן (בן 6 לדעתי) שאופסן בארון ועכשיו החלטתי לנסות להחזירו לשימוש.

הפעלתי אותו ללא הצלחה (רבע סיבוב של המאווררים וזהו) ונהניתי מטיפה ריח שרוף.

הייתי בטוח שספק הכוח הלך, לאחר שקניתי חדש והתקנתי אותו - שוב אותו סיפור. לא נדלק, הפעם הריח השרוף לא הופיע.

אגב, מדובר בספקי כוח/לוח אם של 20 פינים.

התופעה הנ"ל מתרחשת בשניהם. אני מחבר את 20 הפינים ואז את 4 הנוספים למקום המתאים הנוסף (עבור מתח נדמה לי, לא?) - המחשב לא נדלק.

ברגע שאני מוציא את 4 הפינים ורק ה20 מחוברים, המחשב נדלק אבל נראה שלא בוט (אין צפצוף מהלוח אם), המסך חשוך אבל נראה שהHD עובד.

יש רעיונות?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנתק את הכל (כוננים, HDD, כרטיס מסך וכו') חוץ מהספק ולוח האם ותפעיל. אם לא עובד אז בעיה באחד מהם, ובגלל שהספק חדש אז זה כנראה הלוח אם.

אם עובד אז תתחיל לחבר דברים ולהדליק עד שהמחשב לא יעבוד ואז תראה מה החלק הדפוק ותחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ להחליף לוח יש לי שאלה קטנה.

בכבל שיוצא מהספק ללוח מחובר קונקטור של 20 פין + 4 פין ללוחות חדשים יותר אתה כמובן מחבר רק את ה20 וה4 פין לא מתחבר לכלום.

חוץ מזה יש עוד כבל עם 4 פינים מרובע שהוא צריך להתחבר לקונקטור של 4 פין על הלוח.

האם זה מצב החיבורים ?

עם כן והלוח לא עובד אז הלך הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יסביר לך משהוא שלמדתי לפני שקיבלתי את תעודת ה IT שלי ללוחות אם ישנים יש קונקטור של 20 פינים המחשבים החדשים יותר, חזקים יותר, מהירים יותר לא רק הלוחות גם המעבדים ו..... ולכן הוסיפו עוד קונקטור של 4 פינים כדיי לספק את החשמל הנוסף ובלעדיו המלשב ידלק אבל לא יעבוד כלום אתה מבין אז ברגע שנדפק החיבור הזה אין טעם חוץ מלקנות לוח חדש אני יכול להציע לך לוח זול ודיי חזק אם אתה רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...