המלצה למצלמת SLR לטיול בתקציב של עד 3000 שח. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמת SLR לטיול בתקציב של עד 3000 שח.

Access Denied

Recommended Posts

חבר טוב טס להודו נפאל וסין (בסדר הזה) לשנה, וביקש המלצה למצלמת SLR ראשונה.

אין לו ניסיון, והוא מתכנן ללמוד ולשחק עם המצלמה בארץ מספר חודשים לפני הטיול.

התקציב לכל הציוד הוא כ-3200 שח, והוא צריך לכלול עדשה או מספר עם טווח מוקד מ-28 עד 200 לפחות.

לא מדובר בתקציב גבוה מאוד, ואם זאת הבחור לא רוצה להתפשר על מצלמת פוקט.

מצלמה יד שניה או מחודשת עדיין לא נפסלה לגמרי - אבל הסיכוי שהוא יקנה אחת מזערי.

האופציות שמצאתי עבורו עד עכשיו הן הזמנה מחול של אחד המקיטים הבאים:

- Pentax - K-r Digital SLR Camera With DA 18-55mm & 55-300mm Dual Lens Kit שעולה עם משלוח לארץ ומיסים כ-900 דולר

- Canon REBEL T3 (1100D) + 18-55mm IS II & 55-250mm IS שעולה עם מיסים ומשלוח לארץ כ-800 דולר

אשמח לשמוע את דעתכם על הבחירה העדיפה או המלצות לציוד אחר. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכללת את ניקון ברשימה הזו. (D5100, D3100, D90)ודווקא רק בניקון יש את ה 18-200 , שקלאסית למצב הזה.

one lens to fit it all.

אבל - לא בתקציב אם כוללים גוף.

טוב, מה התקציב הזה משאיר לנו ? חדש - דרג פתיחה + 2 עדשות קיט.

תכלס, זה לא שדגמי הפתיחה היום שונים שנות אור אחד מהשני.

זה מסתכם בארגונומיה שונה, ליין עדשות שונה מעט (פחות רלוונטי אם הוא הולך לקנות את 2 הקיט), ויכולות שונות מעט. (אוטופוקוס בניקון)

השאר זה בקטנות.

להיסחב בטיול עם זה תיק לסדר גודל כזה. שיהיה מוכן לזה נפשית.

פחד מגניבות, סוללות ספייר, אין ביציאות... דברים שראוי לשקול.

מהניסיון שלי - DSLR קטנה (לרוב פחות נוח) היא כאן ייתרון.

גודל ומשקלי העדשות שמביאים איתנו זה גם משהו לחשוב עליו.

הייתי גם בטיולים של חודש רק עם פריים אחת, ויש לזה ייתרונות...

ואם זאת הבחור לא רוצה להתפשר על מצלמת פוקט.

אם החבר שלך קונה DSLR רק כי נדמה לו שהתמונות יצאו ככה "איכותיות" יותר, שירד מזה ויקנה דמוי.

קשה יותר ומסורבל יותר לצלם בDSLR. זו לא קניה הגיונית למי שלא אוהב צילום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שלא כללתי מצלמות נוספות הן בגלל חוסר בתקציב של הבחור.

האם הייתי ממליץ להגיד לו לוותר וללכת על משהו כמו ה-p7100 של ניקון?

נ.ב.

אופציה כמו ה-g3 של פנסוניק ועדשת 14-140 יוצאת יקרה ולא קטנה בצורה משמעותית מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הייתי ממליץ להגיד לו לוותר וללכת על משהו כמו ה-p7100 של ניקון?

לא בהכרח, אבל בהחלט לא הייתי פוסל זאת.

תכלס אם הייתי עומד לצאת לטיול לשנה, והייתה לי בבית איזה אחת כזו לצד הDSLR, הייתי מתלבט.

כי בטיול של שנה העיקר הוא הטיול, לא הצילום. (אני מניח שאנחנו מדברים על טיול תרמילאי... כן ?)

השאלה מסתכמת בסופו של דבר - בהאם הוא תכנן לקנות DSLR בלי קשר לטיול, ועד כמה DSLR מושך אותו.

יתרונות הDSLR מסתכמים בגדול בשליטה נוחה, איכות חיישן, והיכולת להחליף עדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך על הסט הבא:

http://www.adorama.com/IPCDMCG3BK2.html?utm_term=Other&utm_medium=Shopping%20Site&utm_campaign=Other&utm_source=gbase

חבל שאני לא מצליח למצוא מקום שנותן הערכת גודל למצלמה עם עדשת 14-42 כדי להשוות למצלמת ברידג' רגילה.

נ.ב.

אפשר למצוא אותו קצת פחות

http://www.kenmorecamera.com/p-14842-panasonic-lumix-g3-w14-4245-200-black-kit.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שקראתי איכות התמונה שלה סבירה ולא יותר מזה.

במחיר זול יותר יש את ה-Fujifilm FinePix HS20 שאולי עדיפה עליה (??)

ההפרש בגודל שווה את הירידה באיכות התמונה?

הבריג' האלו כבר לא קטנות בהרבה מה-G3

נ.ב.

ל-HS20 יש יתרון לטיול, מאחר והיא משתמשת בסוללות אצבע רגילות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-FUJI יש יתרונות, אבל אם החבר מוכן לעוד קפיצה קטנה במחיר, אז מול ה-SX40 כבר התחרות מאוד קטנה (את ה-SX40 אפשר למצוא סביב 2,000 שקל ואפילו פחות). בכל מקרה, לטיול ארוך שיש בו בוודאי הרבה הליכה ושלמשקל יש חשיבות גבוהה, מצלמה קומפקטית עם עדשה קבועה עדיפה על DSLR - זו הסיבה שאני חושב שה-G3 היא OVERKILL.

ועוד מילה מכיוון אחר - למרות הפיתוי ללכת על מצלמה "גדולה", כמו ה-550D עם עדשת 18-200 שאני מחזיק, דווקא לטיולים רגליים אני מעדיף לקחת את ה-SX120 שלי (היום יש כבר SX130). זו מצלמה קומפקטית עם תכונות מתקדמות שיש לה איכות צילום נהדרת, צילום והכי חשוב - משתמשת בסוללות אצבע שאפשר למצוא בכל חור בעולם.

סדרת ה-SX היא אכן פשרה בין שני הקצוות הללו, אבל בסופו של דבר פרט לזום מטורף וקצת יותר תכונות מתקדמות, סדרת ה-SX אכן רק נותנת תחושה של DSLR. אישית, אני מעדיף להשאר בקצוות ולקחת את מה שמתאים לי למצב הנדרש. לטיול כמו שהחבר שלך מתכנן, הייתי לוקח קומפקטית משוכללת. לטיול 4X4 בארץ שרובו רכוב, או לאירוע שמתרחש במקום סגור הייתי לוקח את ה-D550.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב זה חוזר בסופו של דבר לאותו מקום - מה חשיבות החלק של הצילום בטיול עבור החבר שלך.

פרקטית - קומפקטית היא בחירת הנוחות האולטימטיבית.

עבור אנשים שצילום עבורם הוא בעל משמעות מעבר לתיעוד, אתה מוכן להתחיל לעשות ויתורים בנוחות הטיול לטובת התחביב האחר שלך...

כמה ויתורים ? מתרמיל יעודי לשמונה עדשות ועד למערכת 4/3 עם עדשה בודדת... זו כבר תשובה שהחבר שלך צריך לעשות לעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אין הבעיה הזו. בשבילי הסיפור נגמר עם D90 שסחבתי חצי עולם והסתדרתי עם הגודל והמשקל.

במקרה הזה, כנראה שעדיף יהיה לתת קפיצה לחנות צילום ולראות מה הוא חושב על הגודל של כל מצלמה

תודה על העזרה.

נ.ב. דבר אחרון, צ'יף איך ה-FZ150 של פנסוניק מול הקנון שדברת עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפנטקס K-R מצלמה מצויינת הבעיה שלה היא לא ברמה של הקאנון וגם לא של הניקון ץאבל אם זה לא ממש חשוב לך

המצלמה כמצלמת SLR מצויינת. קח את 550D עם עדשת 50 מ"מ זולה וקלה ועוד עדשת 55-250 זולה ואתה מסודר-גם פנטסטי וגם

סטילס נוחה וקלה לשימוש.

האופציה מנגד D31000 של ניקון.כל מה שמעבר יקר יותר.ולגבי המצלמות דמוי למיניהן-הם לא ברמה וגם לא מתקרבות(יש לי גם כאלו וגם SLR) עולם אחר לגמרי.היתרון שלהן הוא שאין צורך להחליף עדשות כל הזמן

בכל מיקרה אם אתה מתכוון להמשיך לצלם גם אחרי הטיול ההשקעה והסירבול הנוסף של SLR ישתלם.לך לחנות תחזיק ביד למי שתתחבר תיקח-הן כולן טובות ועם בחירה נכונה של עדשות גם לא יצא מסורל מידי או יקר מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...