דרושה חוות דעת על מפרט מחשב למשחקים + יכולת OC טובה - 6300 ש"ח כולל הכל. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה חוות דעת על מפרט מחשב למשחקים + יכולת OC טובה - 6300 ש"ח כולל הכל.

nissim1984

Recommended Posts

דרישות:

לכל הגולשים שלום רב...

דרושה חוות דעת על מפרט מחשב שבניתי ב 6300 ש"ח הכולל מסך ומקלדת -ללא רמקולים

בתור חבר חדש בפורום זה כל דעה תעזור ובכל נושא..

מטרת המחשב הינה משחקים, תוכנות עריכה בסיסיות (פוטושופ, אוטוקאד), יכולת טובה לאוברקלוק ואפשרות שדרוג עתידית ככל האפשר (כרטיס מסך נוסף וכ"ו).

אשמח לדעתכם המקצועית בכל פרט - החל מרכיב מסוים הדורש שדרוג/שנמוך, בעיית צוואר-בקבוק במידה ויש ועד מקום מומלץ לקנייה.

את המחשב אני מתכנן לקנות ב 10 לינואר ואולי יש דברים שאמורים להשתנות עד אז ואינני מודע אליהם..

המפרט:

מעבד-

Intel i7 2600K 3.4Ghz, s1155, 8MB, GPU , Tray

מאוורר למעבד-

Scythe Katana 3 CPU Cooler

לוח אם-

GIGABYTE Z68X-UD3P-B3 s1155 i3/i5/i7, Intel Z68, 2133, 2xPCI-E

זיכרונות-

G.Skill SNIPER Edition Dual Channel 1600Mhz 2x4GB CL7-8-7-24

SSD-

Corsair Force Series 3 120GB SSD Sata III MLC 2.5'' Retail

כרטיס מסך-

GIGABYTE - nVidia GTX560 Ti OC 1GB DX11 2xDVI Mini PCI-E

מארז-

Thermaltake V3 BlacX Edition Middle Tower Series Black Case

ספק כוח-

Antec Neo Eco 620 620W Active PFC 12cm PSU

סט -

Logitech Wireless Desktop Set MK260

מסך-

AOC E2450SWDA LED 23.6'' 5ms VGA DVI WideScreen Black

התלבטויות:

האם עדיף את כרטיס המסך HD6950 2GB והאם יש חברה מועדפת (Gigabyte, Asus וכ"ו)?

האם המארז איכותי מספיק - חשוב USB3 מקדימה וזרימת אויר טובה (אין לי עניין ביופי ואני מוסיף לו 4 מאווררים)?

הספק כוח גבולי מאוד להוספת כרטיס מסך נוסף בעתיד- האם לקחת אחד של 700W או שאין צורך כי גם ככה אני יצטרך להחליף עד אז?

מסך פחות חשוב לי אך האם שווה להוסיף עוד קצת ולקחת משהו שיותר טוב משמעותית, ואם כן מה?

האם המאוורר למעבד טוב מספיק כדי לאפשר OC ממוצע?

האם לוח האם יוכל לעמוד גם הוא ב OC ואם כן אולי יש משהו זול יותר שגם יספיק כגון Z68P-DS3 או עדיף משהו טוב יותר כמו ASUS P8Z68-V?

האם נחוץ לי SSD למערכת ההפעלה או שתוספת הביצועים איננה משמעותיים (60GB לא יספיק) והאם כדי לקחת עם SSD קטן מובנה שמשמש רק לדברים זמניים במקום?

ולבסוף בנוגע לזיכרונות- נושא מבלבל מאוד מבחינתי, האם כדי לקחת את הזיכרונות האלו עם תזמון של CL7 או עדיף 12-16GB עם תזמון CL9 ומה בנוגע OC אני יודע שזיכרונות אלו לא הכי מתאימים אז האם יש משהו עדיף יותר?

חשוב לציין שאני לא מתכנן לקנות HDD כרגע מפאת המחירים המופקעים אלא להשתמש ב 1T שיש לי אך בעתיד האם יש טעם ללכת על ה Black לעומת Green/Blue ?

כמו כן יש לי כבר.

לסיכום:

אשמח לכל עצה והערה גם בנושאים שציינתי וגם בנושאים אחרים ועצות כלליות..

נ.ב - אשמח לחסוך כ 500 ש"ח על המחשב אם יש מקום לכך.

תודה מראש לכל העוזרים ושבוע טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך במעבד I7 לשימושי גיימינג , ה-I7 יהיה הכרחי רק בעבודה מול תוכנות עריכה מקצועיות וקידוד וידאו,קח I5.

GTX 560 TI ו-HD 6950 משתווים בכוחם,אמנם HD 6950 מהיר יותר אך GTX 560 TI הוא יציב יותר,קריר יותר,בעל פוטנציאל OC גבוהה יותר,יש לו פיסיקה טובה יותר (למרות שפיסיקה נחשב לשטויות ולא יהיה הבדל משמעותי בגיימינג) וגם יכול להיות זול יותר בחנויות מסויימות.

הייתי ממליץ לך להחליף למארז טוב יותר,המארז הזה לא מתאים למערך כרטיסים ולOC.

במידה ואתה מעוניין במערך כרטיסים בעתיד אני ממליץ לך לקחת ספק כוח איכותי יותר כמו ססוניק(למרות שרצוי לקנות כרטיס מסך כרגע ולא בעתיד),ספק כוח ססוניק 620 ווט יחזיק מערך כרטיסים של GTX 560 TI.

בעניין המאוורר מה שעשית לא כזה משתלם,שמת מעבד בעל מכפלה פתוחה אך מאוורר שאפשר להגיע איתו לOC נמוך-בינוני,במידה ואתה רוצה לעשות אוברקלוק כבד למעבד תקח מאוורר של מוגן 3,במידה ואתה עושה אוברקלוק נמוך או בינוני או לא עושה בכלל אז תשאיר את המאוורר ותקח את המעבד ללא אות K.

הלוח אם טוב לOC(למרות שיכול להיות שכדאי לך לקחת לוח אם מחברה אחרת כמו או ASUS במידה ואתה רוצה לעשות אוברקלוק כבד למעבד,ASUS ו- טובים יותר לOC).

כונן משפר את ביצועי המחשב בצורה משמעותית אך לא חייב לקחת, 120GB זה די מוגזם,אני מציע לך לא לקחת כונן ולהשקיע יותר ברכיבים אחרים.

לא בהכרח צריך CL7,משחקים לא מנצלים יותר מ-2 ג'יגה מהזכרון כך ש-4 ג'יגה ראם זה מספיק לגיימינג,אפשר לקחת 8 ג'יגה אך יותר מזה נחשב לביזבוז.

אני מציע לך לא לקחת דיסקים קשיחים של גרין,הם איטיים ולא טובים,במידה ותוכל קח בלאק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+ תוספת לגבי הספק כוח

א) זה הדגם הישן

ב) אם אתה מתכנן SLI עם הכרטיס שנבחר בעתיד קח בחשבון שאין על הספק יותר משני חיבורי 6Pin שכבר יהיה תפוסים ותאלץ לשמור 4 חיבורי מולקס 4. בגדול לא הייתי הולך עם הNEO ECO ודומיהם למערכות מרובות כרטיסים גרפיים.

תיקון טעויות של הבחור למעלה -

לגבי הקשיחים הירוקים - בתור כונן גיבוי הם מעולים, לא הכי חכם להריץ מהם תוכנות אומנם עצם העובדה שהם עובדים 'לאט וחסכוני יותר'

משחקים יכולים לנצל בכיף יותר מ2GB, הבעיה היא שרוב המשחקים הם פורטים מהקוסנולות ככה שהם קצת תקועים בגלל מפתחים שלא מיישמים גישה מירבית לזכרון, הדור הבא של הקונסולות כבר ידע לנצל הרבה יותר זכרון - חתום. עם המחרים של היום והתקציב שהצבת לעצמך פלוס רצון לערכיה גרפית (בסיסית) זה יהיה פשע לא לקחת 8GB.

ממתי יותר מ8GB נחשב לביזבוז? באמת שזה תלוי צורך יותר ממה שאומרים לך....

CL = CAS LATENCY - קראו תלמדו http://en.wikipedia.org/wiki/CAS_latency

בגדול, ככול שהCL נמוך יותר הזכרונות יעבוד מהר יותר, נכון להיום בעולם של מכפלות פתוחות כמעט שאין רלוונטיות אם לא מתעסקים עם שינוי מתחים. כל זכרון פשוט 1333 יהיה מעולה - אם אתה מתעקש על צלעות בשביל היופי, בשביל עוד כמה שקלים - קיבלת.

בכלל לגבי מחשבה קדימה, לא בהכרח נכון להתבסס על מערך כפול כרגע שיכול לחסוך לך כסף, בעתיד שדרג לעצמך את הכרטיס למשהו מתאים טכנולוגית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות והעזרה..

בקשר ל i5 אני יחשוב על זה ואולי באמת אין לי צורך ב i7.

לגבי הספק אני יודע שסיסוניק מעולים אך לא הבנתי מה עדיף.. את ה neo eco 620 של אנטק כמו שבמפרט או M12II של סיסוניק או אפילו HEC win+ 700 או Cougar A660 80+ Bronze, נראה לי אני יוותר על מערך כרטיסים עתידי כמו שהמלצתם (אלא אם כן ממש ישתלם) אבל עדיין עדיף ספק חזק וטוב לא?! (אוברקלוק/ אורך חיים).

אני כן מעוניין לעשות אוברקלוק בעתיד אפילו סתם בגלל שאפשר ולכן אני כן יעדיף מאוורר למעבד חזק יותר.. אז מה עדיף Thermaltake SpinQ VT CLP0554 או Scythe Mugen 3 For Intel SCMG3000 או משהו אחר (אני מתכנן אוברקלוק בינוני+).

לגבי לוח אם אז מה עדיף על הגיגבייט שציינתי? אולי ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 Z68 Chipset או ASUS P8Z68-V LE Z68 Chipset Socket 1155 (או הדגם בלי ה LE)?

איך המארז Enermax Volcanusואיך ה Six Hundred 600 Gaming או כל מארז אחר שתוכלו להמליץ לי עליו בתקציב של 300-350 ש"ח עם זרימת אוויר טובה ורצוי USB3 מקדימה (מעדיף להשקיע כמה שפחות על מארז מתאים).

אני כנראה יישאר עם ה GTX560 TI הכי זול שאני ימצא - לא משנה חברה (אלא אם כן תמליצו אחרת, והאם עדיף את דגם ה OC או לעשות לבד?).

אז איזה זיכרון בכל זאת כדאי לאוברקלוק (ללא שינוי מתחים) מה לדעתכם מומלץ בתקציב של בערך 600-650 ש"ח?

האם כדאי להשקיע עוד כ 400 ש"ח על מסך עם פנל או אפילו עוד קצת על HDMI? (ואני כבר חשבתי לקנות מסך טוב ב 700 ש"ח!!).

ושוב תודה על העזרה חבר'ה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיימינג לא צריך יותר מ-8 ג'יגה ראם,גם לא כרגע גם לא בעתיד,הוא לא ינצל חצי מהזכרון,הוא יוכל להפעיל כמה משחקים בו זמנית כך שזה מיותר ומבוזבז לקחת יותר,אני לא מאמין שבעתיד משחקים ינצלו יותר מ-8 ג'יגה מהזכרון.

ניסים,אני אבדוק את העניין יותר לעומק ובבירור ואני אערוך ואענה לשאלותיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אי דיוקים:

1. משחקים מנצלים / לא מנצלים בלי שום קשר להיותם פורטים מגרסאות של קונסולות, זה קשור בעיקר לאופן בו תוכנתו, ואם הם יישומי 64BIT או 32BIT.

2. לא נכון לומר שמשחקים לא יצטרכו 8GB בעתיד, כן סביר להניח שעד שהם כן יצטרכו את זה, המחשב הנוכחי לא יהיה רלבנטי.

3. לגבי בחירת הספק, היו פה מספר אמירות לא מושכלות לגבי ספקים. בכל מקרה, בויתור על מערך כרטיסים עתידי - שזה ויתור חכם, כי SLI/CF בתור אמצעי שדרוג הם ב99% מהמקרים רעיון טיפשי, אתה יכול לרדת לספקי 550W בכיף ולא חייב להתפרע למעלה מכך.

4. מבחינת צג, לא הייתי עושה את הפשרה, לא מדובר ברכיב שמתחלף לעיתים תכופות, וזה הממשק שלך עם המערכת בסופו של יום.

5. ההפרש בין I5 לI7 בביצועי גיימינג, מכתיב שI5 נותן תמורה עדיפה לכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי..תודה רבה.

אבל בכל זאת בשאר הנושאים - בהתייחסות לתגובה האחרונה שלי (תגובה #5) אשמח להמלצות (מתוך מה שרשמתי או משהו אחר) לגבי:

ספק, מאוורר למעבד, מארז, לוח אם ומסך.

שוב תודה מראש ואחלה יום.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הספקים מעולים,גם neo eco 620 של אנטק וגם של ססוניק,זה לא כזה משנה מה תקח.

מוגן 3 טוב לOC,במידה ותעשה OC בינוני יכול להיות שגם יספיק לך Scythe KATANA 3.

אפשר לקחת לוח אם של ג'יגבייט רק זול יותר ממה שציינת באשכול.

כעיקרון Antec Six Hundred 600 זה מארז טוב אך יכול להיות גם יותר טובים.

בקשר לכרטיס מסך,לכל חברה יש מאווררים שונים כך שזה כן משנה מה אתה קונה,לדעתי אתה לא צריך לקחת עם הOC ועדיף שתעשה לבד,ימהירו לך את זה טיפה וזה לא יהיה חזק בהרבה מהרגיל,אם תקנה מהחנות את הכרטיס מסך שהומהר אז הוא יהיה חזק בערך ב-7 אחוז מהרגיל וזה לא הבדל משמעותי.

אם אתה עושה לכרטיס מסך OC לבד אני ממליץ לך לקחת את הכרטיס מסך מחברה של ג'יגבייט בגרסא של ULTRA DURABLE שהוא בא עם מאווררים קרירים יותר וכך תוכל להגיע לאחוז גבוהה יותר.

אתה רוצה גם לעשות לזכרון?כעיקרון לא חייב,תוכל להסתפק בזכרון זול יותר,1333 מגה הרץ יספיק,לא יהיה הבדל משמעותי בינו לבין 1600.

אם אתה לא עושה מערך כרטיסים כרגע או בעתיד אז לא נראה לי שצריך תקציב כזה,מאיזה חנות אתה קונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...