מאבטח מתקנים בקריה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאבטח מתקנים בקריה

Oven

Recommended Posts

5-9 יומיות (5 ימים בצבא יומיות , 9 ימים בבית) משמרת 6-7 שעות (מ7 עד 2 )

קיצור שירות לשנתיים .

בזמן הזה אני אעשה קורס 4יח' מתמטיקה + פסיכומטרי , + עבודה

אחסוך כסף ואשפר בגרויות ואלך לאוניברסיטה בגיל 20/21 , לא שווה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצד אחד:

ואו התרומה שלך לצבא... פשוט...

באת לכאן להיתלהב בפני לוחמים שנלחמים בשטים?

אתה מעוניין בשקל?

מצד שני:

כל הכבוד.. יצאת תותח

תעשה .. יחשב כצבא כמו כל חייל אחר.

תעשה משהו עם החיים שלך ולא תיתן לצבא לעצור את העתיד שלך. או לדחות אותו

סחטיין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מאבטח מתקנים (בלי להחשיב את ענין הקיצור שירות והימים) הוא תפקיד תומך מאוד חשוב

תחשוב שתוריד את כל מאבטחי המתקנים להשתמטות/תפקיד אחר שלא עושה שמירות כל יום ואז תתחיל להשלים מכסות מכל הצבא עד שתגיע ללוחמים וחייל בגולני יתחיל לעשות אבט"שים בקריה מחוסר כח אדם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתנצל ששחכתי לרשום יש לי פרופיל רפואי שלא מאפשר לי שירות קרבי , אז אני מחפש תפקיד כמה שיותר להתחפשן .

עדיין לא הגעתי לזה אבל הקציון מיון הציע לי קריה 5-9 יומיות אני שואל אותכם אם זה שווה ? המשמרת היא בין 6-8 שעות הבנתי תלוי כמה אתה יודע לריב ולסדר את עצמך .

הנתונים שלי לא טובים ולא הציעו לי תפקידים מעניינים אז אני מאמין שהתפקיד הזה עדיף על טבח נהג ושאר התפקידים .

בזמן הזה אני אעשה דברים שיקדמו אותי . אבל כול מי שאני מכיר אומר לי ש.ג זה נוראי , השאלה אם זה גם תופס לאנשים שגרים חצי שעה נסיעה מהקריה ויכולים לשרת בקריה.מה אתם חושבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה מאוד פשוט

בסופו של דבר לשמור זה דבר סלקטיבי, חלק יכולים לשמור בכיף,חלק שוברים בכיף וחלק שונאים כל שניה מזה ומשתגעים

ובכלל ש.ג זה עוד איכשהו סביר כי אתה לא לבד שם תמיד יש עוד אנשים (סמל תורן וכו')

מבחינת התנאים זה נראה סבבה- המשמרות סטנדרט ו5-9 זה יותר טוב משבוע-שבוע

אם באמת באמת אתה לא יכול לעשות תפקיד כלשהו חשוב אחר אז כנראה שתפקיד של מאבטח מתאים לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאבטח מתקנים זה בסופו של דבר פשוט "שומר".

להיות בעמדת שמירה או בש.ג. כל השירות ללא יוצא מהכלל - יש אנשים שזה יכול להטריף להם את השכל.

לכן גם התנאים המאוד מקלים: גם 5-9, גם יומיות ב-5, וגם אפילו קיצור שירות לשנתיים - כל זה לא בא סתם. זה לא בונוס סתם כי בא להם, זה נועד למנוע מאנשים לברוח/לשבור שמירה למוות/להתאבד... חח

מצד שני, יש לא מעט לוחמים שהיו שמחים להתחלף איתך. כאלה שבמילא רוב השירות שלהם מסתכם בשמירות/מארבים, מלבד החצי שנה הראשונה של הטירונות, אימונים פה ושם, קורסים ומידי פעם כל מיני פעולות "מעניינות" שקצת שוברות את השיגרה.. עדיין בשבילם הרוב המהותי של השירות מסתכם בעמדות שמירה וכל מיני 2-2 או 2-4 או 2-6 או 8-8 וכל מיני כאלה... והם יוצאים הביתה במקרה הטוב למשהו בסגנון 16-5 או 17-4. במשך 3 שנים. לא סימפטי במיוחד.

אז התפקיד והתנאים האלה הם דווקא טובים, או רעים?

כנראה שהכל יחסי ותלוי בנקודת המבט :)

יש לי רעיון נחמד.

זה אולי ישמע לך מוזר, אבל תנסה סתם בשביל הקטע "לשמור" נגיד על הבית שבו אתה גר.

פשוט תחליט שעכשיו אתה יוצא החוצה, ו"שומר" עליו. עומד בכניסה, מסתובב קצת מסביבו, מסתכל מסביב.

מין הסתם אתה צריך להיות שם לבד, או מקסימום עם עוד מישהו יחד איתך אבל לא להפוך את זה ל"ישיבת חבר'ה". אתה צריך לשמור. לא לשבת ולא לשמוע ולא לשחק משחקים בטלפון. להיות עם עצמך ולהסתכל מסביב. תעשה את זה שעה. תעשה את זה שעתיים. אחר כך תנסה 4 שעות רצוף - הפעם הראשונה שלך כנראה תהיה טראומטית... אבל אחרי כמה פעמים, מתרגלים. עכשיו, תנסה לעשות את זה שעתיים במשך הלילה. תחשוב על השעה שאתה הולך לישון.. נניח 1 בלילה? יופי. במקום ללכת לישון, כשאתה עייף, לך ותהיה שם שעה - עד 2. אח"כ תנסה לעשות את זה שעתיים, עד 3. וכו'..

אם ניסית את המבחן הזה, ואתה מרגיש שאתה בשום פנים ואופן לא מסוגל לעשות את זה על בסיס יומי קבוע - תסיק את המסקנות..

אבל אל תתייאש אחרי הפעם הראשונה. תאמין לי, מתרגלים :)

הפעם הראשונה שהיתה לי משמרת של 5 שעות שמירה ברצף במשך הלילה היתה אי שם לקראת סוף הטירונות. הרגשתי בסוף המשמרת הזאת כמו מישהו שעכשיו חזר ממסע מסביב לעולם. אבל קח אותי חצי שנה או שנה אחרי זה, ולא היה כזה מפריע לי להיות בעמדת שמירה גם מהבוקר עד הערב. במיוחד אם האלטרנטיבות היו קשות יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תפקיד מצוין והיציאות טובות לא בגלל שזה תפקיד "קשה" אלא בגלל שהולכים לשם אנשים בעייתים שאם לא היציאות היו משתמטים.

לשמור על הבית לא יתן לו כלום, חוץ מבזבוז זמן. בשמירה מהר מאוד מבינים מה אפשר ומה מותר לעשות על מנת שלא ייחשב שובר שמירה.

זה תפיקד מאוד קל, עם היציאות הכי טובות בצה"ל (חמש ימים בשבוע ולאחר מכן 9 בבית, תעשה חישוב כמה יצא לך שירות נטו. רמז: לא הרבה.)

אני הייתי מוכן לעשות את זה בכיף עם 5 ימים ללא שינה וללא יציאות הבייתה, היי אני עשיתי את זה רק עם קרמי ואפוד ועם יציאות 12 -2, 17-4. (לפני הקפצות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תפקיד מצוין והיציאות טובות לא בגלל שזה תפקיד "קשה" אלא בגלל שהולכים לשם אנשים בעייתים שאם לא היציאות היו משתמטים.

בדיוק.

באותה מידה היו יכולים לקחת לתפקידים האלו חברת שמירה חיצונית. רק שזה נראה רע ויעלה הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אחרי שנה וחצי בשמירה אתה עובר לעובד כללי , שקמיסט רסר והשאר ... ככה שזה בנטו אפילו רק שנה וחצי שמירות לא שנתיים ...

מה נחשב שובר שמירה ומה לא ?

יהיה אפשר לשמוע בחלק הזמן של השמירה ?

והבנתי שש.ג בקריה הוא שומר עם עוד אנשים נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי אבל אני רוצה לדפוק לך מכות

בגלל התסכול.

אתה נמצא בהתפקיד הכי טוב בצה"ל עם היציאות הכי טובות בצהל למעט יציאות אגדיות שאני לא באמת מאמין שקיימות. אתה תוכל להמשיך בחיים וכן לעשות ווי על שירות

אומנם לא שירות מוצלח אבל זה לא יעצור בעדך. אני מאמין שאפילו ניתן איכשהו ללמוד במסגרת אקדמאית ושיעור ערב.

אתה לא תהיה לבד וגם אם כן זה לא נורא, סביר להניח שלא תוכל להקשיב למוזיקה אבל אתה גם לא תשמור יותר מדי זמן. חבר שלי שנפצע בשירות, קיבל להיות שם. הוא הי ה צריך לחטוף כדור ולקבל פגיע תמידית בגב על מנת לקבל את התפקיד הזה. אתה תהיה ללא וללא אפוד ו*גם אם כן* זה אפוד עם מיים ומחנסית ואמ 16. זה לא מה שישבור אותך. אני ביום - יום הייתי עם משקל כפול ואף משולש מזה רודף אחרי שבחים בכל רחבי איוש.

אתה מקבל קיצור שירות, מה אתה עוד רוצה?

אתעה לא רוצה לשרת? ברכותי אם קיבלת את התפקיד הזה אתה גם לא רחוק מלקבל פטור כללי מהשירות. תעשה עם זה מה שבא לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשמור על הבית לא יתן לו כלום, חוץ מבזבוז זמן. בשמירה מהר מאוד מבינים מה אפשר ומה מותר לעשות על מנת שלא ייחשב שובר שמירה.

אתה שוכח שהבן אדם "ישמור" על בסיס בלב תל-אביב ולא יתצפת על כפרים בשטחים או בגבול... מה שמאוד מפתה דווקא כן לשבור שמירה, אלא אם כן אתה איזה צהוב מת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהפוך הוא. כאשר אתה מתצפת בקור על בכפרים אתה רק מחכה לאיזה אירוע לפני שתרדם או תקפא למוות.

הבחור יסתובב באמצע תל אביב ביום עם משקפי שמש ורוב הזמן הוא יבהה בתחת של בחורות שעוברות אלא אם כן הוא יהיה בש"ג (חבר שלי היה בש"ג) ואז יהיה לו גם סיכוי לזיין כמה מאותן בחורות שעוברות בש"ג.

לאחר שהוא נפצע ועבר לתפקיד הצבא נגמר בשבילו. הוא התחיל לעבוד. היה מגיע בבוקר עושה את מה שצריך ב-2 היה מסיים, הולך הבייתה לומד קצת ובערב עובד. כך כל יום, הוא לא הכיר אף אחד. לא ידע מי אחראי עליו, לא ידע כלום יום אחד באו אליו ואמרו לו שעוד שבוע הוא מסיים את השירות שלו כי הוא קיבל קיצור ובזה, זה נגמר. חברה שלו באותה תקופה הייתה חיילת שנתקעה בש"ג בזמן שחיכתה למשהו והם החלו לדבר. הדבר היחידי שמבאס בכל העניין שאין רזרבות בתפקיד, כלומר אם אתה מוציא גימלים אתה דופק ישירות את הבחור שמחליף אותך לכן גם אם יוצא גימלים בסופו של דבר הוא יעשה את הימים שהחסיר אלא אם כן הוא רוצה בעיות עם החיילים האחרים שבמצב רפואי מספיק נמוך על מנת שגם הם יוכלו להוציא בנקל גימלים על ימין ועל סוף ואז כולם דופקים את כולםץ אבל זה קרה לו רק פעם וגם למשך שבועיים ולאחר מכן הם הגיעו להבנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...