שוקל לקנות לפטופ חדש עכשיו, או לחכות ל- Ultrabooks חדשים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל לקנות לפטופ חדש עכשיו, או לחכות ל- Ultrabooks חדשים

LazyCat

Recommended Posts

יש לי כרגע את הנייד הבא כ- 4 שנים (פרופיל) -

Acer 5920G 15.6"

T9500@2.8GHz

G.Skill DDRII 4GB

8600GT 512MB@ 20% OC

Sandisk Ultra SSD 240GB

Intel 5300AGN

הנייד מאוד חזק ומהיר, אך משחקים חדשים הכרטיס מסך כבר לא ממש סוחב, וחסרים לי פונקציות שקיימות בניידים החדשים.

הדרישות שלי הן כדלקמן (אין חשיבות לסדר):

- מסך 14-15.6 אינצ' בעל רזולוציה כמה שיותר גבוהה.

- כניסת eSata ו- .

- כרטיס מסך שיסחב משחקים חדשים באופן סביר (למרות שלרוב אני משחק SCII ו- קצת משחקי FPS).

- מעבד Quad חזק מסדרת i5/i7.

- זיכרון 8GB לפחות.

- לפחות 3 כניסות USB, עדיפות ל- USB3.

- סוללה סבירה (ביחס לנייד עם מפרט חזק).

- מצלמת אינטרנט איכותית.

אין חשיבות ל- HDD, היות ויש לי שיעבור אליו. אין העדפה למערכת הפעלה (יכול להיות בלי).

קל משקל - וכאן באה הדילמה שלי, האם יש טעם לחכות קצת לאולטרה חדשים (אני לא לחוץ לקנות כרגע), או שאין טעם ?

תקציב גמיש, אך מתחת ל- 10K.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך טעם לחכות לאולטרה בוקים החדשים, בעיקר בגלל שהדרישה שלך לא פונה בפלח השוק אליהם הניידים האלו מיועדים.

אתה מחפש מחשב חזק מאוד, עם ביצועים גרפיים שדורשים כרטיס מסך נפרד מרמת הביניים ומעלה - הדבר הזה בא בראש על חשבון משקל וגודל.

מחשבים קלים, ובמיוחד האולטרה בוקים החדשים, נועדו לתת מענה למי שמחפש ניידים קלים מאוד ומוכן להתפשר על ביצועים טובים (על גיימינג אמיתי אין מה לדבר בכלל)

המעבדים בניידים האלו הם מעבדי בזרם נמוך יותר, ולכן מתחממים פחות, דורשים פחות קירור אבל גם פחות חזקים.

קח בחשבון שה-i7 החזק ביותר מסדרת ה-2XX7 של אינטל יהיה מקביל בביצועים ל- i3 2330M, ועולה קרוב ל-50 אחוז יותר ממנו.

לאור הסיבות האלו, לחכות לדגמים חדשים - כנראה לא יעזור לך.

בנוסף, מומלץ שתעשה סקר שוק ועדכון הדרישות כך שאפשר יהיה לתת לך אופציה מתאימה - במידה ותוותר על דרישות מסויימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שבאולטרה יכולים לדחוס חומרה יותר חזקה (ולשלם על זה יותר), למשל נייד אולטרה 15 אינצ' עם חומרה יותר חזקה מכל הניידים 14 אינצ' הרגילים...

לפי בדיקה (לא מקיפה), כרגע הכרטיס המסך הכי חזק שניתן להשיג בנייד 14 אינצ' הוא ה- 540M (למעט שבא עם 555M). אני לא אוהב את המראה המצועצע של ה- , והמחיר שלו מופרז לדעתי (עם זה שהוא עם חומרה מאוד חזקה). יש עוד אופציות לקחת בחשבון לנייד מבוסס 14 אינצ' ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את ה-N45SF או ה-N43SN של , עם מראה סולידי וכרטיס מסך 555m לראשון וה-550m לשני.

מצד שני הרזולוציה של שניהם היא סטדרטית - 1366x768 בלבד.

הסיפור דומה מאוד עם ה-IdeaPad Y470 של , שמגיע עם כרטיס מסך 550m ורזולוציה זהה.

למחשב שנועד למשחקים, שווה לחשוב על עם מסך ברזולוציה גבוהה יותר.

הבדל במשקל למחשב 15 כבר לא ממש משמעותי לדעתי (2.5 ק"ג זה לא קל, ועוד חצי קילו יותר לא משפיע כמו חצי קילו פחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...