התייעצות בקניית הארד דיסק למחשב גיימינג - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בקניית הארד דיסק למחשב גיימינג

Mr. 24

Recommended Posts

שלום לכולם,

בימים אלה אני בונה מפרט למחשב גיימינג שאני מתכנן לקנות.

אני יודע שכרגע המחירים של הדיסקים הקשיחים די גבוהים, אבל ההארד דיסק שאני משתמש בו כרגע כבר די ישן וקטן מדי ככה שלא מתאים לי להעביר אותו למחשב החדש.

בכל מקרה, הוצע לי ההארד דיסק הבא:

Caviar Black 500GB 7200RPM, 32MB, SATA III WD5002AALX

עולה 620 ש"ח ב-KSP.

למיטב הבנתי ה-SATA3 משמש בעיקר לכונני (שאין לי שום רצון כרגע או עתידי לקנות אחד) והארד דיסק בעל חיבור כזה פשוט מיותר כי SATA2 מספיק לדיסקים הקשיחים שקיימים היום.

לכן בדקתי שוב ב-KSP ומצאתי את ההארד דיסק הבא:

DeskStar 500GB 7200RPM 16MB SATA II‎

בעלות של 495 ש"ח ובחישוב זריז אני חוסך כאן 125 ש"ח.

מכאן עולות כמה שאלות שאשמח אם תוכלו לענות לי עליהם כדי שאני אבין יותר טוב את הסיפור:

1. האם יש חשיבות ל-cache וההבדל בין 16MB לבין 32MB גדול? או שלא קיים הבדל כזה?

2. האם הארד דיסק בעל חיבור של SATA2 אכן יהיה מהיר גם ככה ולא יגביל אותי במהירות, או שמא עדיף SATA3?

3. האם ההארד דיסק הנ"ל של חברת Hitachi (איך החברה ד"א? לפי מה שאני יודע היא די מוכרת) אכן משתלם יותר לקנייה והחיסכון בכסף לא בא על חשבון ביצועים?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש חשיבות ל-cache וההבדל בין 16MB לבין 32MB גדול? או שלא קיים הבדל כזה? לא תרגיש בהבדל.

2. האם הארד דיסק בעל חיבור של SATA2 אכן יהיה מהיר גם ככה ולא יגביל אותי במהירות, או שמא עדיף SATA3?אם אין פער רציני אז כמובן ש ש-3

אבל אם ההבדל משמעותי S2 יכול לתת ביצועים שבכל מקרה לא תרגיש בהבדל אם תיקח S3 (אלא אם כן יש לך שתומך)

3. האם ההארד דיסק הנ"ל של חברת Hitachi (איך החברה ד"א? לפי מה שאני יודע היא די מוכרת) אכן משתלם יותר לקנייה והחיסכון בכסף לא בא על חשבון ביצועים?(אני לא מתמצא איתם ברמה גבוהה מדיי אבל אני יכול כן להגיד לך שהיה לי לפני כמה זמן הרד דיסק שלהם ולא היה לי איתו שום בעיות ביצועים, אבל כן היה "קצת" בעיה של התחממות שאני לא יודע אם היא נחשבת למשמעותית. עדיף שתהיה בטוח ותיקח או את סייגט או את WD

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...