שילוב של זכרונות ולוח אם והמלצה על לוח אם של גיגהבייט - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שילוב של זכרונות ולוח אם והמלצה על לוח אם של גיגהבייט

Mr. 24

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מתכנן לקנות מחשב חדש שישמש אותי בעיקר לגיימינג ואני כרגע בהתלבטות לגבי כמה רכיבים. מה שרציתי לשאול אתכם הוא דבר כזה, הציעו לי לקנות את הלוח אם:

GIGABYTE H67M-D2-B3 s1155 Core i3/i5/i7, Intel H67, DDR3 1333, 2xPCI-E, DVI

ואת הזכרונות האלה:

DDR3 1333Mhz 2x4GB G.Skill SNIPER Dual Channel CL9-9-9-24

עכשיו בדקתי באתר של G Skill ורשום בעמוד של הזכרונות הנ"ל שהם תומכים בלוח אם עם צ'יפסט H67 אבל לאחר מכן יש פירוט של לוחות אם והלוח הנ"ל לא מופיע שם ולפי מה שאני רואה מפורטים שם רק לוחות עם צ'יפסטים אחרים.. הנה קישור לעמוד באתר של ג'י סקיל:

http://www.gskill.com/products.php?index=337

אז קודם כל, אשמח אם מישהו יוכל להגיד לי אם שני הרכיבים הנ"ל יוכלו לרוץ בצורה טובה ביחד ואם אין בעיה עם זה.... ומישהו מכיר את הלוח אם הזה? בחירה טובה או שיש משהו באותו איזור תקציב שיהיה יותר משתלם?

עכשיו, דבר נוסף הוא שראיתי שלמשל יוצא לי יותר זול לקנות שתי סטיקים נפרדים של 4GB (גם של G Skill) מאשר את המוצר הנ"ל שהוא בdual channel... משתלם להוסיף את ה-20/30 שקל האלה ועדיף לחסוך בדברים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית נסח בה את השאלה שלך במקום סתם לכתוב שיש לך שאלה. אם אתה מעוניין בהמלצה על רכיבים אז נסח את הכותרת בהתאם.

1. בקשר ללוח האם, סביר שיש לוחות משתלמים ממנו, אבל כדי שניתן יהיה לדעת מהו לוח משתלם בשבילך אתה צריך לפרט מהן הדרישות שלך מלוח האם (כמות וסוג חיבורים, האם מתוכנן OC) וה התקציב.

2. אתה לא חייב לקנות ערכה. תמיכה בערוץ זכרון כפול היא של בקר הזכרון (שנמצא במעבד במקרה הזה) ולא של הזכרונות עצמם. אין שום הבדל בין ערכה של זוג מודולי זכרון ובין קנייה של שתי יחידות ממודול זכרון שנמכר כ"בודד". בכל מקרה, קנה את הזכרון בתדר 1333/1600 הזול ביותר שאתה מוצא מיתרן מוכר שעובד במתח שלא עולה על 1.5V (מגבלת המתח בפלטפורמת SB). אין טעם להתפתות לכל מיני גימיקים כמו גופי צבעוניים וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוך בבקשה את כותרת הדיון לכותרת עניינית על-פי חוקי הפורום.

כדי להפוך את הכותרת לעניינית נסח בה את השאלה שלך במקום סתם לכתוב שיש לך שאלה. אם אתה מעוניין בהמלצה על רכיבים אז נסח את הכותרת בהתאם.

1. בקשר ללוח האם, סביר שיש לוחות משתלמים ממנו, אבל כדי שניתן יהיה לדעת מהו לוח משתלם בשבילך אתה צריך לפרט מהן הדרישות שלך מלוח האם (כמות וסוג חיבורים, האם מתוכנן OC) וה התקציב.

2. אתה לא חייב לקנות ערכה. תמיכה בערוץ זכרון כפול היא של בקר הזכרון (שנמצא במעבד במקרה הזה) ולא של הזכרונות עצמם. אין שום הבדל בין ערכה של זוג מודולי זכרון ובין קנייה של שתי יחידות ממודול זכרון שנמכר כ"בודד". בכל מקרה, קנה את הזכרון בתדר 1333/1600 הזול ביותר שאתה מוצא מיתרן מוכר שעובד במתח שלא עולה על 1.5V (מגבלת המתח בפלטפורמת SB). אין טעם להתפתות לכל מיני גימיקים כמו גופי קירור צבעוניים וכדומה.

שיניתי את הכותרת.

לגבי הלוח אם, התקציב שלי הוא בגדול בסביבות 400-420 שקל ללוח אם. אני לא מתכנן OC ולא משנה לי כמות החיבורים, אבל אני מעדיף שאם כבר אני קונה מחשב חדש פעם בכמה שנים, לפחות שיהיה בו SATA3 ו-USB3 (לפחות SATA3 כי אני מתכנן לקנות הארד דיסק בעל חיבור כזה). וגם אני כנראה קונה מ-KSP אז רצוי שזה לוח אם שיהיה ניתן לקנות משם.

לגבי הזכרונות יש לי שאלה נוספת - אם אני קונה סטיק אחד של 4GB וסטיק נוסף של 2GB, מאותה חברה ועובדים על אותו מתח, ככה שיהיה לי במערכת 6GB - האם זה יעבוד כמו שצריך למרות ההבדל בכמות הזיכרון? ו-6GB אמור נגיד להספיק למחשב גיימינג שמריץ משחקים ברמה בינונית-גבוהה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לצטט הודעות שמעליך. זה סתם יוצר עומס ואי-סדר חזותיים בדיון. אם אתה רוצה להתייחס רק לחלק מסוים מהודעה קודמת, צטט בבקשה רק אותו.

התקציב שלך מעט מוגבל ללוחות H67.

ב-KSP אין ממש מבחר של לוחות H67 משתלמים. כל הלוחות סביב התקציב הזה לא יכילו חיבורי UBS 3.0.

אני מסכים איתך שאם קונים כבר לוח נבון יותר לקנות לוח עם חיבורי USB 3.0 ו-SATA 6Gb/s, אבל יהיה מאוד חבל ומבוזבז אם תקנה כונן קשיח בחיבור SATA 6Gb/s משום שאין לזה משמעות והכוננים האלה סתם יקרים יותר ללא שום תמורה (או במילים אחרות, גימיק). המנגנון המכני של כונן קשיח מודרני ממוצע לא קרוב אפילו להזדקק לרוחב הפס של תקן SATA 3Gb/s. החיבורים האלה יהיו מועילים, אם כבר, לחיבור SSD בעתיד.

לוחות H67 מומלצים ושעוד מסתובבים איכשהו סביב התקציב שלך הם H67M, ו-BLKDH67BL של .

לגבי הזכרון, אין כזה דבר נפח שמתאים לשימוש מסוים. הכל תלוי בהרגלי ובדפוסי השימוש שלך (כמה ואיזה תוכנות פתוחות ברקע בזמן נתון).

בעקרון ובהכללה, משתמש ממוצע לא זקוק ליותר מ-4GB של . אם אתה חושב שאתה זקוק ליותר אז קנה כבר 8GB ולא 6GB כי זה פשוט משתלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אם ככה המצב, אני מניח שאוכל לוותר על החיבורים המתקדמים האלה... השאלה היא, האם לוח אם שמבוסס צ'יפסט H61 הוא בעל ביצועים נמוכים יותר מלוח אם שמבוסס צ'יפסט H67? או שההבדל ביניהם הוא בסך הכל בסוג וכמות החיבורים?

אני מתכנן לקנות ביחד עם זה את המעבד i5 2500 3.3Ghz, כרטיס מסך HD6850 ובעקבות ההמלצה שלך אני אלך על 8GB בסוף - האם המערכת ביחד כולה תרוץ טוב? זה שהלוח אם בעל צ'יפסט פחות מתקדם אומר שהוא יהווה צוואר בקבוק למערכת? בסופו של דבר המחשב אמור לשמש להרצת משחקים, ואני רוצה לדעת אם ללוח אם תהיה השפעה.

ואם כבר נכנסנו לזה, אז תרשה לי לנצל את מומחיותך, מהו ההבדל בעצם בין הארד דיסק בעל cache בגודל 16MB לבין אחד בגודל של 32MB? כי יש הבדל לא קטן במחירים ביניהם, ושוב, אני רוצה לקנות רכיבים שירוצו טוב ביחד ולא יהיה לי איזה גורם שמאט את העניינים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אם ככה המצב, אני מניח שאוכל לוותר על החיבורים המתקדמים האלה...

הם לא "מתקדמים" הם כבר די הופכים לסטנדרט. לדעתי הרבה יותר נכון הוא לקנות את אחד מלוחות ה-H67 שהזכרתי (שלא רחוקים הרבה ממסגרת התקציב שבה נקבת) ואם זה גורם לחריגה מהתקציב אז פשוט תקנה "רק" 4G של זכרון. אין אותם בחנות שאתה רוצה לקנות ממנה, אבל אם אתה רוצה את עצתי, אף פעם על תתפשר על החומרה רק בגלל שההיצע בחנות מסוימת מוגבל. בכל מקרה, אם אתה צריך "לשחק" עם חלוקת התקציב (בנהחה שאתה בכל זאת קונה רק מחנות מסוימת שבה מלאי מוגבל) עדיף לך לוותר על 4GB של זכרון ולקנות במקומם לוח H67 סביר.

האם לוח אם שמבוסס צ'יפסט H61 הוא בעל ביצועים נמוכים יותר מלוח אם שמבוסס צ'יפסט H67? או שההבדל ביניהם הוא בסך הכל בסוג וכמות החיבורים?

ללוח אם אין ביצועים, הוא רק מספק את תשתית החיבורים ואפיקי התקשורת.

אני מתכנן לקנות ביחד עם זה את המעבד i5 2500 3.3Ghz, כרטיס מסך HD6850 ובעקבות ההמלצה שלך אני אלך על 8GB זיכרון בסוף - האם המערכת ביחד כולה תרוץ טוב?

למה שלא תרוץ טוב?

זה שהלוח אם בעל צ'יפסט פחות מתקדם אומר שהוא יהווה צוואר בקבוק למערכת? בסופו של דבר המחשב אמור לשמש להרצת משחקים, ואני רוצה לדעת אם ללוח אם תהיה השפעה.

כבר עניתי על זה. חוץ מזה שתמיד יש צוואר בקבוק, אחרת היית מקבל "ביצועים" אינסופיים. השאלה שלך לא צריכה להיות האם יש צוואר בקבוק, אלא האם מערכת מסוימת תספק לך את חויית השימוש שבה אתה מעוניין (כלומר אף רכיב לא יגביל את מה שהאחרים מסוגלים לספק וייפגע בחוויית השימוש במערכת לאור השימוש המיועד). במקרה הנוכחי התשובה היא כן.

ואם כבר נכנסנו לזה, אז תרשה לי לנצל את מומחיותך, מהו ההבדל בעצם בין הארד דיסק בעל cache בגודל 16MB לבין אחד בגודל של 32MB? כי יש הבדל לא קטן במחירים ביניהם, ושוב, אני רוצה לקנות רכיבים שירוצו טוב ביחד ולא יהיה לי איזה גורם שמאט את העניינים.

תפתח בבקשה דיון בנושא בפורום אמצעי . אני רק אקדים ואומר לך שתתעלם מכל הנתונים הטכניים. ביצועים של כונן נגזרים ממספר של גורמים ואי אפשר ללמוד עליהם מהנתונים הטכניים היבשים. לכן מטמון, סוג ממשק החיבור ועוד הם לרוב גימיקים. בפורום שם יוכלו להמליץ לך על משתלם (רק קח בחשבון שאם יש לך עכשיו תקין, עדיף לך להשתמש בו ולא לקנות חדש לאור מחירי הכוננים הקשיחים המאוד גבוהים בעקבות השטפונות בתאילנד. כאשר, בתקווה, בעוד מספר חודשים המחירים יחזרו לשפיות, תוכל לקנות חדש ולהחליף את הקיים).

אם אתה רוצה להתייעץ על מספר רכיבים מקטגוריות שונות (כרטיס גרפי, למשל), פתח דיון בפורום מפרטי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללוח אם אין ביצועים, הוא רק מספק את תשתית החיבורים ואפיקי התקשורת.

מצטער שאני משגע אותך, אבל אם הלוח האם מספק לי את תשתית החיבורים - ונצא מנקודת הנחה שאני לא מתכנן לקנות כונן בזמן הקרוב, אז אני נשאר עם... 3 ? - אז במקרה כזה אין לי שום בעיה לקחת לוח עם H61 נכון? או שיש עוד דברים מעבר לזה שבגללם משתלם לי להוסיף את הכסף על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הימצאות בקר SATA 6Gb/s ו- 3.0 לא קריטיים עבורך ומעבר לזה אין לך דרישות נוספות, אז אתה בהחלט יכול להסתפק בלוח H61, אם כי לדעתי כדאי יותר לקנות לוח שכן מכיל אותם.

תחפש אם אתה מוצא לוח H61 עם חריץ הרחבה PCIex4 שיאפשר לך בעתיד להוסיף בקר 3.0 אם תזדקק לכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...