שיחזור מוליכים לקבלים בכרטיס מסך הכיצד? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיחזור מוליכים לקבלים בכרטיס מסך הכיצד?

Big_White

Recommended Posts

הכרטיס נקנה כיד שנייה מאחד חברי הפורום ונשלח אליי בדואר, שהגיע אליי הכרטיס בצהריים אספתי אותו מהדואר והגעתי הביתה והתקנתי אותו על לוח מחוץ למארז.

והוא סירב להפעיל את הכרטיס, בהסתכלות דרך זכוכית מגדלת זה מה שמצאתי. 3 קבלים נתלשו מהתושבת שלהם ביחד עם התושבת בדיל שנמצאת בתוך ה PCB. הקבלים האלה זאת לא בעיה הם זהים בכל הכרטיסים, והתפקיד שלהם לסנן רעשים וקפיצות מתח כאלה ואחרות... הם 1 מיקרו פאראד.

מילא הרכיב עצמו היה נתלש והקצות נשארים... חצי נחמה, 10 דקות ריקודים עם מלחם וכרטיס מסך ששוכב בארון והכל בסדר, אבל הבעיה שלא נשאר מקום לאן להלחים...

התקשרתי לבחור שממנו קניתי, הוא אמר שבשבוע הקרוב צריך להגיע עליו עוד כרטיס מסך כזה והוא ישלח לי אחד תקין ואני יחזיר לו את זה,מכיבן שזה בן אדם שאני לא מכיר, ואני לא יודע אם אפשר לבטוח בו או לא...

אני יחכה עם זה טיפה אבל בכל זאת הראה אם יש אפשרות כל שהיא לתקן את הכרטיס הנוכחי...

יש הצעות? רעיונות?

27112011135.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש את הקצה הכי קרוב של הרגל שנשאר. בדוק לאן הוא מתחבר. תגלה מעליו את הציפוי (יש מברשת סיבי זכוכית למקצוענים, אבל אפשר גם בעדינות עם סכין יפני) ושים עליו טיפת בדיל. אח"כ חפש סיב נחושת מוליך דק, אפשר לקחת מחוט רב גידי עים סיבים עדינים, כמו כבל לאוזניות למשל, ותלחים בין הנקודה לקבל. את הקבל עצמו תדביק לכרטיס עם טיפה זעירה של דבק לא מזיק, לוקטייט למשל. כמובן שאת כל זה צריך לעשות עם ראש מלחם עדין, בדיל דק, פינצטה וזכוכית מגדלת. בעבר עשיתי דבר דומה אגב http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=434558#post3709740

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקנתי משהוא דומה בסטיק אם חוט נחושת דק מתוך חוט חשמל. אתה לא צריך לבדד אותו רק תניח אותו ככה שלא יגע בכלום. תחבר לקו במעגל (תוריד קצת צבע אם סכין יפנית) ולקבל

החוט אמור להיות באותו אורך כמה שניתן כמו הקו המקורי במעגל / הקו השני שהולך איתו במקביל

ואגב הקבלים האלה ממש לא נראים 1uF נראה לי הרבה פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שאימא שלי יכולה לתקן את זה אצלה בעבודה בצורה מקצועית, עם כל הכלים שצריך כדי להחזיר את זה למצב של חדש :-D דנדש.

הבחור עם הניק הבינארי. אותו ערך יש גדלים שונים. גם אני חשבתי שזה הולך לפי הערך שביקשתי מאימא לברר בעבודה אם יש להם כאלה היא אמרה שיש להם בערך 10 גדלים שונים :screwy: עם אותו ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לקבל נתונים אחרים שקובעים את הגודל כמו מתח, שבה הוא מיוצר, ESR, עמידות לטמפרטורה....

אני לא רואה סיבה שהקבל הזה, במקום שבו הוא עומד (קווים שעובדים במאות MHZים) יהיה בכלל קרוב ל 1uF - זה קיבול ענקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...