זקוק לעזרה/עצה בהתקנת זכרונות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה/עצה בהתקנת זכרונות

J S Bach

Recommended Posts

שלום,

ברשותי לוח-אם של אסוס דגם P5K-PRO. עד היום עשיתי שימוש בשני סטיקים של 1 ג'יגה, 800MHZ. היום רכשתי עוד שניים, כל אחד 2 ג'יגה וגם כן 800MHZ. האם זה משנה באילו מן החריצים אני מתקין כל אחד מהזכרונות?

עקרונית כרגע הסט של ה-4G מותקן בחריצים הצהובים וה-2G בשחורים.

בתודה מראש.

**אני יודע גם שישנן תוכנות שמאפשרות שימוש ביותר מ-3.25G בWIN7 32BIT. אני מאוד אשמח ללינקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים בכל ערוץ זכרון נפח זכרון זהה.

כלומר בכל זוג חריצים שמרכיבים ערוץ, מודול אחד של 1GB ועוד אחד של 2GB.

כך שבכל ערוץ יהיו 3GB.

אם יש לך 6GB של זכרון תעבור למערכת הפעלה 64 סיביות. מערכת ביתית באריכטקטורת 32 סיביות לא יכולה למפות יותר מ-4096MB של . זאת מגבלה של ה-Kernel במערכות שאינן מערכות שרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך כלשהי לעשות את המעבר בלי למחוק את כל התוכנות ולפרמט את הכונן עליו מותקנת המערכת?

ואני לא בטוח שהבנתי את העצה. כלומר בחריצים הצהובים לשים אחד של 1G ואחד 2G וכנ"ל לשחורים?

כלומר ככה שאחד ליד השני יהיו את אותם הזכרונות?

זה המצב כרגע:

2zh4g45.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות לשדרג מערכת 32 סיביות ל-64 סיביות, צריך לבצע התקנה מחדש.

כל צמד חריצים שייך לערוץ מסוים (העליון A והתחתון B), כדי להתקין נפח זהה בכל ערוץ אתה צריך להתקין בחריצים הצהובים מודול אחד של 1GB ועוד אחד של 2GB ואותו דבר בשחורים.

תתקין את מודולים של ה-2GB בצמד החריצים העליונים ואת אלה של ה-1GB בתחתונים, כלומר:

2GB

2GB

1GB

1GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמובן אקשיב לעצות ואתקין את הזכרונות כפי שהמלצת ומערכת 64 סיביות, אבל אתה יכול לתת לי הסבר קצר מה ההבדל והיתרון בין סידורי הזכרונות? (המצב הקודם לעומת ההמלצה שלך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לעבוד בתצורת ערוץ כפול אתה צריך לאכלס שני חריצים משני ערוצים שונים בזכרון. ניתן לאכלס אותם בנפח זהה ואז כל הנפח יעבוד בתצורת ערוץ כפול וניתן לאכלס אותם בנפחים שונים ואז העבודה בערוץ הכפול תוגבל לפי נפח הזכרון הנמוך המותקן בחאד מהם, והגישה לשאר הזכרון תעשה בצורת ערוץ בודד.

לכן כאשר מאכלסים את כל חריצי הזכרון ומערבבים בין מודולים בנפחים שונים, כדי לשמור על עבודה בתצורת ערוץ כפול צריך לאכלס את כל אחד מערוצי הזכרון בנפח זהה, אם רק אפשרי, ובמקרה שלך זה אפשרי.

כאן המקום לציין שההבדל בין עבודה במצב כפול ובודד אינו בא לידי ביטוי בפועל וזה לא ממש משנה איך תאכלס את החריצים, בהבדל מחוץ למבחני ביצועים סינתטיים לא תרגיש. אני בדרך כלל ממליץ לא לייחס לעבודה בערוץ בודד או כפול חשיבות כלשהי, אבל מכיוון שבמקרה הזה אתה מאכלס בכל מקרה את כל חריצי הזכרון, אז לדעתי עדיף לעשות את זה באופן הכי "נכון". זה אולי לא יועיל (לא באופן מורגש לפחות) אבל לבטח לא יזיק.

לא עברתי על חוברת לוח האם שלך וכתבתי מתוך ההנחה (האולי מוטעית, אם כי באותו רגע לא עלה בדעתי שאולי אני טועה ובטח שלא התכוונתי להטעות) ששני חריצים מאותו צבע מייצגים ערוץ בודד. אם אכן חריצים בצבע זהה מייצגים כל אחד חריץ מערוץ שונה, ואם {Rubi} כותב שהוא בדק וזה אכן כך אז אין סיבה לחשוב אחרת, אז אני חוזר בי ממה שאמרתי וצורת ההתקנה הנוכחית (כמו בתמונה):

2GB

1GB

2GB

1GB

היא העדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי...הצצתי בחוברת וזה מה שכתוב: שני הצהובים הם A1 ו-B1 והשחורים הם A2 ו-B2. מה זה אומר מבחינת הסידור הסופי?

ושוב תודה על כל התגובות המהירות. ו-Rubi, אני מתנצל על הספקנות המיידית שהפגנתי.

**קראתי עוד טיפה ורובי אכן צדק. רוב תודות, רובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...