חימום מעבד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חימום מעבד

Moty_p

Recommended Posts

שלום לכם אנשים..

יש לי מעבדים ישנים של סוקט 478 775 ועוד סלרונים שונים

אני רוצה לקחת אחד לחבר אותו ל 5V של ה וכך לגרום למעבד להתחמם לטמפ' של 50 או 60 מעלות

איך אפשר לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה:

http://www.instructables.com/id/Hot-Plate/?ALLSTEPS

(למעשה אתה מחבר מתח למעבד שהוא משמעותית גדול, וכך גורם לו להתחמם. אבל אני באמת לא יודע לכמה מעלות זה יגיע וזה בטוח ב100% ישרוף לך את המעבד. לנצח.)

או, בדרך שלא הבנתי כל כך:

http://www.instructables.com/id/USB-Heater-or-How-to-Upgrade-Your-Coffee-Cup/?ALLSTEPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחמם אל ידיי נגדים אתה לא צריך בכלל מעבד

נניח שאתה רוצה לנצל את ה עד המקסימום כלומר 1A (כשהכבל מתאים לכך ! - כבלים דקים כמו של עכבר וכו לא מחזיקים את הזרם ויתחממו / אתה לא תקבל את כל המתח)

ב 1A אתה צריך נגד של 5 ohm. הנגד הזה אמור להתחמם ב 5W, כך שרצוי שתיקח מקדם ביטחון כדיי לא לשרוף את הנגד - משהוא כמו 7-10W

כדיי לקבל 5 ohm (בערך) ו 7-10W יש לך כמה אפשרויות :

נגד אחד של 4.7-5.1 ohm ו 7W

2 נגדים בטור של 2.4 ohm ו 5W כל אחד

2 נגדים במקביל של 10 ohm ו 5W כל אחד

ואפשרויות אחרות

הנגדים של 5W ומעלה נראים כמו קוביות לבנות מחומר קראמי - אלה נגדים שמתחממים לטמפ' גבוהות כשהם עובדים והם בנויים לעמוד בטמפ' האלה

אתה יכול לחמם את הכוס קפה ישר אל הנגדים, או שתצמיד אליהם פלאטה שטוחה מאלומיניום ותשים ביניהם חומר תרמי כמו ששמים בין המעבד והקירור שלו

וזה יהיה הרבה יותר יעיל ומדוייק מחימום אל ידיי מעבד + נגדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאם אני עושה את זה אני יצמיד לנגדים או למעבד פלטה של אלומיניום הבעיה היחידה היא להצמיד \ להדביק את הנגדים ללוח הזה

ולפי דעתי כבל לא מעביר אמפר שלם אלה מקסימום חצי

אז איך אני מחבר את הנגדים?

פשוט לחבר שני נגדים של X אוהם X וואט במקביל \ בטור למינוס והפלוס של הכבל USB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקן של מאפשר 0.5A מכל חיבור

ברוב המחשבים (דסקטופים) יש פיוז של 1A משותף לכל 2 חיבורי שהם ביחד. כלומר - אתה יכול לקחת 1A מאחד מהם אם אתה לא לוקח מהשני כלום

כבלי דקים (כמו של עכבר וכו) לא ממש מחזיקים 1A. כבלים יותר עבים (כמו של מדפסת למשל) בדרך כלל מחזיקים 1A ויותר

אתה יכול לנסות אם הכבל שיש לך. כדיי לראות אם הוא מעביר 1A טוב. תמדוד את המתח שאתה מקבל ממנו בלי עומס והמתח שאתה מקבל כשאתה מחבר את הנגדים. אם המתח נופל משמעותית אז הכבל דק מידי כלמר יש מתח שהולך לאיבוד בכבל והנגדים יתחממו פחות

הנגדים יכולים לחמם את הכוס קפה ישירות - תשים את הכוס קפה עליהם

אם אתה שם פלאטה, תצמיד אותם אליה ותשים ביניהם חומר לבן בדיוק כמו שאתה שם למעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החישוב הוא כזה :

זרם = 0.5 A

המתח ב = 5V

הספק שתקבל (כמות החום) 0.5A * 5V = 2,5W

כלומר אתה צריך נגד (אחד או יותר) שביחד יכולים לקבל 4-5W

התנגדות שאתה צריך = 5V / 0.5A = 10 ohm

כלומר אתה צריך נגד של 10 ohm ו 5W, או שילוב של נגדים בטור או במקביל שייתן נתונים דומים

אם לשים נגד אחד או כמה ובטור / מקביל אתה תבחר לפי הנגדים שאתה יכול להשיג. בכל מקרה תקבל אותה תוצאה

אני חושב שאם 2.5W תהיה קצת בעיה לחמם משהוא

אפשרות נוספת לחמם אל ידיי מנורה של אוטו, כמו המנורות של ה 5W לאורות האחוריים. ב 5V היא תיקח משהוא כמו 2.5W או קצת יותר כלומר היא יכולה להחליף נגד הספק (רק שהצורה שלה פחות נוחה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקח הרבה מאוד זמן לחמם משהוא בעזרת נורה של ..

מה גם שזה מפיק אור ונורה נשרפת אחרי איקס פעמים \ איקס זמן

חשבתי לקחת 4 או 3 נגדים של 1 או 3\4 אמפר ולחבר אותם במקביל (אין לי מוסג של כמה אוהם)

רכיבים קטנים לא צריכים הרבה אמפר (חשבתי איך אפשר להפוך את החצי אמפר לאפקטיבי)

הכוונה היא לחמם רכיבים קטנים שהיו להוטים ממש אולי אפילו כמו חוט להט

שהם יעבירו חום גדול לפלאטה מאלומיניום בעזרת משחה טרמית

ובכך יצרתי 4 נקודות לחימום הפלאטה באופן אפקטיבי יותר

אבל חשוב שלא ישרפו גם כאשר הפלאטה תגיע לחום שיא

נגדים אני אזמין במיוחד מאריהב..

אני רק לא יודע לחשב את הנגדים ולא סגור על איזה מעגל כדי לבנות

לכן אני אשמח להמלצה חמה אחרונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנורה של 12V תחזיק עשרות שנים על 5V

אין "נגדים של X אמפר" . יש נגדים של X ohm וכמה W

ה Ohm קובע מה יהיה הזרם במעגל וכך כמה הנגד מתחמם

ה W קובע אם הנגד יכול לעמוד בזה. אם נגיד במעגל שלך הנגד יקבל 5W, אז נגד של 1W יתחמם ב 5W ויישרף, נגד של 5W יתחמם ב 5W, ונגד של 10W יתחמם ב 5W. ם אתה בודק את הטמפ' של הנגד עצמו ה 5W יהיה חם יותר כי בנגד של ה 10W אותה כמות חום מתחלקת לגודל גדול יותר של הנגד. אם אתה מעביר את החום לפלאטה זה לא כזה משנה

תבחר את הנגדים לפי הנגדים שאתה יכול להשיג (בנגדי הספק הרבה פעמים מעבדה לא מחזיקה את כל הגדלים אז מסתדרים אם מה שיש בטור / במקביל כדיי לקבל כמה ohm ו W שרוצים)

אם אתה רוצה חום מקס' בנקודה קטנה, תיקח נגד הספק אחד שכמה שיותר קרוב להספק שיש במערכת. למשל ל 2.5W תיקח 10 ohm 3W

אם אתה רוצה חום אל משטח כמו פלאטה, זה לא כזה משנה אם אתה שם נגד אחד או כמה או כמה W כל אחד, עדיין כמות החום הכללית שתקבל (ושתגיע לפלאטה) היא מה שקיבלת בחישוב ולא נקבעת אל ידיי ה W של הנגדים

במקרה של פלאטה, ניתן לתת לנגד קצת יותר מהמקס' שלו (למשל 5W לנגד של 4W) כי הפלאטה מקררת אותו

חישוב הנגדים הוא ככה (תשנה לפי מה שאתה רוצה) :

הזרם שאתה רוצה = 0.5 A

המתח = 5V

ההספק (כמות החימום) שתקבל = זרם x מתח =5x0.5 = 2.5 W

התנגדות של הנגד שאתה צריך = מתח / זרם = 5/0.5 = 10 ohm

אתה צריך נגד של 10 ohm ו 2.5 W

אתה יכול לקחת נגד של 10 ohm בדיוק או כמה שיותר קרוב (אחרת תקבל זרם שונה מ 0.5A) ו 2.5W ומעלה (כמה שיותר W, הנגד עצמו גדול יותר אבל כמות החום נשארת אותו דבר. אם אתה מחבר לפלאטה מאלומיניום מספיק נגד של 2W)

אם אתה רוצה לחלק את החום ל 2 נגדים (אין להם נגד של 10 ohm, אתה רוצה לחמם את הפלאטה ב 2 מקומות וכו) תמצא 2 נגדים שייתנו את אותה תוצאה :

בנגדים זהים :

ההתנגדות של 2 נגדים במקביל היא 1/2 מה ohm של אחד מהם

ההתנגדות של 2 נגדים בטור היא X2 מה ohm של אחד מהם

ההספק W הוא תמיד X2 מה W של אחד מהם

כלומר אם אתה מחבר 2 נגדים, אתה צריך שביחד הם יתנו 10 ohm (כמה שיותר קרוב) וההספק של כל אחד יהיה 1.25W (או 1W אם יש פלאטה) או יותר

חיבור בטור או במקביל - משנה רק לפי הנגדים שהצלחת להשיג ולא משפיע אל הביצועים:

אם יש 2 נגדים של 20 ohm תחבר במקביל כדיי לקבל 10 ohm

אם יש 2 נגדים של 4.7 ohm תחבר בטור כדיי לקבל 9.4 ohm וזה מספיק קרוב ל 10 ohm

חוט להט מתלהט פשוט כי הוא מרכז את כל ה W בגודל קטן מאוד (חוט להט דק). אם אתה בכל מקרה מעביר את החום לפלאטת אלומיניום אז זה לא משנה אם אתה שם חוט להט או נגד (וחוט להט יותר מסובך לבודד בלי שהוא יגע בפלאטה ויקצר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.. ואחרי שאני קונה את הנגדים (בחרתי 2 נגדים של 4.7 אוהם 1 וואט) פשוט לחבר אותם לפלוס ולמינוס של החשמל וזה יעבוד?

או שצריך עוד איזה רכיב שימנע קצר או היתחממות יתר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כזה אתה מחבר אותם בטור : פלוס -----[נגד 1]-----[נגד 2]----- מינוס

עריכה : נגדים של 1W הם בדרך כלל לא הקוביות הלבנות. אם אתה רוצה קוביה תיקח כזה של נגד אחד, בדרך כלל מעל 3W הם קוביות. אבל בנגדים העגולים השכבה שמתחממת קרובה יותר לשטח החיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...