Dell U2312HM vs Dell U2311H - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell U2312HM vs Dell U2311H

ariel-ro

Recommended Posts

אהלן,

הגיע הזמן לשדרג את עצמי, אני מתלבט בין שני המסכים הנ"ל שההבדל ביניהם הוא תאורת הלד ב2312.

אני לא משחק כ"כ הרבה, השימושים הם הרבה גלישה באינטרנט, סדרות וכד'.

ההבדל במחיר זניח, השאלה היא באיזה מסך רואים יותר טוב?

אריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואת דיוק צבעים בהגדרות ברירת מחדל (ככל שהמספר נמוך יותר הדיוק טוב יותר לכן מספר נמוך יותר = יותר טוב)

default_comparison.jpg

השוואת דיוק צבעים למסך מכוייל (ככל שהמספר נמוך יותר הדיוק טוב יותר לכן מספר נמוך יותר = יותר טוב)

calibrated_comparison.jpg

השוואת השחורים:

black_comparison.jpg

השוואת הניגודיות

contrast_comparison.jpg

מריחות (או במילים אחרות:זמן תגובה, MS)

dell_u2412m.jpg

יתרון והבדל משמעותי של ה U2312HM לעומת ה U2311

input_lag_1.jpg

עוד קצת מידע:

comparison.jpg

את שאר ההשואה ניתן למצוא באתר: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

כל המידע המובא לעיל נלקח מהלינק הנ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות המהירות :xyxthumbs:

Ronenosh

את הביקורת הזאת ראיתי, אבל בסופו של דבר האם יש הבדל משמעותי במבחן המציאות? האם ההבדלים האלה נראים לעין? (ה2311 כבר קשה להשגה, אם הוא שווה את זה אני אשיג אותו, אבל הוא שווה את המאמץ?)

Gil28

למה ללכת על החדש יותר?

גמני

המשפט הזה בהחלט מסכם, אבל מה שאני מפחד זה שהLED יהיה פחות טוב מהCCFL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין אותך אבל לא נראה לי שיש השוואה רצינית בין המסכים.

חוץ מזה גם אם יש השוואה, היא מתייחסת למסך הנבדק וכשיש שונות כל כך גדולה בין שני מסכים של אותו דגם, מה כבר שווה ההשוואה?

צר לי שאני מדכא אותך, אבל גם אני בסרט הזה.

אולי צריך לקחת הכל באיזי, לא לחפור וכשאתה לפעמים אוכל אותה, לטמון את הראש בחול ולהתעלם... כמו כמה חברה שאני מכיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גמני,

ליפול במסכים של קצת קשה, בייחוד ששני הדגמים מוצלחים מאוד וההבדלים ביניהם קטנים מאוד.

אני פשוט שואל כי אני אוהב לקנות את הכי טוב במסגרת התקציב :)

אם אין תשובה חד משמעית אני אקנה את מה שיש במלאי לחנות הקרובה יותר לבית שלי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אני לא יודע עד כמה מה שאני הולך להגיד כאן נכון אבל בכל מיקרה זאת הדעה שלי

ה u2311h - אתה יודע כמה גירסאות יש לו? 3. בכל גירסא וגירסא שיפרו יותר את המסך (מין הסתם)

כמה גירסאות יש ל - u2312hm?זה מסך חדש.

אני כן רואה לנכון לקחת מוצר מוכר (u2311h) ש- עשו לו 3 גרסאות ושיפרו אותו בין גירסא לגירסא.

אני לא רואה לנכון לקחת מסך בגלל שהתאורה האחורית שלו היא LED

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה גם אם יש השוואה, היא מתייחסת למסך הנבדק וכשיש שונות כל כך גדולה בין שני מסכים של אותו דגם, מה כבר שווה ההשוואה?

זו נקודה בעייתית, ואני יודע בדיוק למה אתה מתכוון, כי דיברנו על זה בהקשר של הU2410. עם זאת, ההשוואה נותנת תמונה כללית לא רעה. זה נכון שיש דברים כמו אחידות הפאנל שעשויים להשתנות לא מעט ממסך למסך, אך דברים כלליים כמו בהירות, ניגודיות, איכות תמונה כללית, זמני התגובה וארטיפקטים של אוברדרייב, אפשרויות הכוונון בתפריט - זה משהו קבוע.

אז נכון שצריך, מעבר לקריאת ביקורות מקיפות, גם לעקוב אחרי ביקורות משתמשים ודיונים ברשת, כדי לראות אם יש בעיות אופייניות.

אולי צריך לקחת הכל באיזי, לא לחפור וכשאתה לפעמים אוכל אותה, לטמון את הראש בחול ולהתעלם... כמו כמה חברה שאני מכיר...

צריך לחפור במידה הנכונה, אך בשלב מסוים אתה מגיע למצב שיש לך כל המידע, ואתה רואה את התמונה כולה וחייב להחליט. בשלב זה חפירות נוספות הן באמת חסרות משמעות.

בכל החלטה יש אלמנט של סיכון, וצריך לקחת אותו בפרופורציה הנכונה. מה אתה מפסיד בכך שאתה דוחה את ההחלטה? מה הסיכון של החלטה "שגויה"? אם מדובר במוצר שיש בו דיווחים על יחידות ספציפיות בעייתיות - מה הסיכון של ליפול על יחידה בעייתית? לא תמיד זה אומר שחייבים להתעלם ולסבול, לפעמים זה אומר שצריך להתעקש עד שמקבלים יחידה לא בעייתית.

ברור גם שאי-אפשר להיות מכוסה 100%. לדוגמה אם בפס הייצור של מוצר מסוים השתמשו ברכיב פגום ששובק חיים אחרי שנה, אף אחד לא יידע זאת עד שתעבור אותה שנה והמוצרים יתחילו להתפגר בהמוניהם.

גם אני הייתי בסרט הזה, משני הכיוונים. לרוב אני באמת משתדל לא להיות בין הראשונים שמאמצים טכנולוגיות, אלא נותן לזה מעט להשתפשף. אבל בשוק החומרה המודרני אי-אפשר לחכות לנצח, כי תמיד הדבר הבא הוא מעבר לפינה. אפילו בשוק המסכים שאין בו התקדמויות כל-כך משמעותיות (מסך בן 3 ו5 שנים עדיין עשוי להיות מעולה), אתה בבעיה - כי דגמים יורדים מפס ייצור. אם חיכית שנתיים כדי לספוג את כל הניסיון הקהילתי, והחלטת שמדובר במסך מעולה לצרכיך עם סיכון נמוך - אתה כנראה לא תוכל כבר להשיגו בחנויות, ואפילו אם יש דגם מקביל שהחליף אותו, הרי ששוב מדובר בחתול בשק, והמעגל מתחיל מחדש...

ה u2311h - אתה יודע כמה גירסאות יש לו? 3. בכל גירסא וגירסא שיפרו יותר את המסך (מין הסתם)

כמה גירסאות יש ל - u2312hm?זה מסך חדש.

באופן כללי זה אולי נכון, אך לא הייתי מייחס חשיבות רבה לכמות הגרסאות. ראשית, אף אחד לא באמת יודע מה המשמעות של גרסה אצל , כי הם לא מפרסמים את המידע הזה. שנית, אפילו אם יש בעיות שנפתרו בגרסה חדשה, זה לא אומר שלא התווספו בעיות חדשות.

ספציפית, בוא נדבר על הU2410 - מסך שבשוק כבר מעל לשנתיים, והגרסה האחרונה שלו שראיתי היא A08. אז קודם כל, טוענת שאין שום שינויי חומרה / קושחה כבר מA02, ושמדובר בשינוי רישום בלבד של המפעלים המייצרים השונים. שנית, עברו דרכי לפני מספר שבועות שני מסכי A08 עם תאריך ייצור של אוגוסט השנה עם בעיית green/pink tint (אותה בעיה מפורסמת שדיברו עליה כשהמסך יצא) חמורה יותר מהA05 שנמצא אצלי ומהA01 שהיה קודם. אז זה שיש revision חדש זה לא הבטחה לשום דבר.

אז נכון, שכמו שאמרתי קודם, אני גם לא חסיד של קניית מוצרים שרק יצאו לשוק, אבל לגבי הU2311 ייתכן שהרכבת כבר יצאה. לא בטוח שאפשר להשיג עוד את המסך הזה. מצד שני, הU2312HM פה כבר כמה חודשים, וטרם שמעתי על איזושהי בעיה נפוצה שלו, אז כנראה הסיכון לא כזה גבוה.

ואתה רואה שלא התייחסתי לעניין הLED בכלל, כי גם אני סבור שזה לא צריך להיות שיקול משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...