תרגיל ב לולאות :מציאת פולינדרום בעל 9 תווים מתוך מספר כלשהו בשפת C - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרגיל ב לולאות :מציאת פולינדרום בעל 9 תווים מתוך מספר כלשהו בשפת C

nirty

Recommended Posts

שלום

התבקשתי למצוא מתוך מספר אקראי את הפולינדרום (מספר שמשני צדדיו הספרים שווים זה לזה לדוגמא 1221 או 626 )הארוך ביותר

אין לי מושג איך לגשת לזה בכלל

בתרגיל מותר לי להשתמש אך ורק בלולאות FOR וWHILE ובתנאי IF

תודה לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למצוא פולינדרום בגודל המספר זה פחות בעיתי אני פשוט יכול לבדוק עם אני עושה היפוך ספרות ובודק עם הוא מתחלק אבל אני צריך מספר מתוך הכל זה חלק מעבודה להגשה ואין לי מושג איפה להתחיל את הבדיקה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יודע שהפלינדרום צריך להיות בעל 9 תווים, זה ממש פשוט.

אם מדובר במערך למשל, אתה פשוט עובר על המערך מההתחלה ובמקביל עובר בכיוון ההפוך במקום i+8. מכאן תחשוב על מה עושים כשנתקעים,

איך ממשיכים ואיך לא חורגים מגבולות המערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל מה קורה שנמצא הפולינדרום איפשהו באמצע יותר קרוב לצד אחד ומה בדיוק אני משווה שם בכל המערך

עם אפשר לכתוב איזה דוגמה ליצירת מערך רק עם לולאות ותנאים אני יודה לכם מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

עבור מערך חד-ממדי של מספרים שלמים בן N תאים (עבור N שהינו קבוע של התכנית) נאמר כי תא אחד במערך מצביע על תא שני במערך אם התא האחד מכיל את מספרו של התא השני.

לדוגמה: במערך הבא

[table][tr] [td]

3

[/td] [td]

6

[/td] [td]

17

[/td] [td]

5

[/td] [td]

4

[/td] [td]

5

[/td] [td]

2

[/td] [/tr] [tr] [td]

6#

[/td] [td]

5#

[/td] [td]

4#

[/td] [td]

3#

[/td] [td]

2#

[/td] [td]

1#

[/td] [td]

0#

[/td] [/tr][/table] התא 0# מצביע על התא 2#, התא 1# מצביע על התא 5#, אך התא 4# אינו מצביע על כל תא במערך (שכן במערך אין תא 17#).

לולאה במערך כנ"ל היא סדרה של תאים כך שהראשון מצביע על השני, השני על השלישי, וכן הלאה, עד לתא האחרון בסדרה שמצביע על התא הראשון בלולאה. לדוגמה: במערך הנ"ל התאים 3#, 5#, 6# מהווים לולאה. שימו לב כי גם התא 1# מצביע על התא 5#, אולם התא 1# אינו נכלל בלולאה, שכן אין עליו הצבעה על-ידי תא אחר בלולאה. כמו כן התא 0# מצביע על התא 2# אשר מצביע על התא 4#, אולם גם סדרת תאים זו אינה מהווה לולאה שכן התא 4# אינו מצביע על התא 0#.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...