מצלמת DSLR ראשונה לצלם חובב עד 2500 ש"ח מיד"ש. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמת DSLR ראשונה לצלם חובב עד 2500 ש"ח מיד"ש.

YogiBear

Recommended Posts

אחריי שהמצלמה הקומפקטית המזדקנת שלי כבר לא מספקת אותי בתמונות ובפונקציות ואני מעוניין להתעמק קצת יותר בעולם הצילום החלטתי שאני מעוניין לרכוש מצלמת DSLR ראשונה.

עברתי קצת על השוק ומצלמות הכניסה של קאנון וניקון (ופנטקס בחצי עין) וכמו בכל תחום בדקתי את מצב עולם היד"ש בשוק הנ"ל.

עכשיו, כמו בהרבה תחומים ראיתי כי הנטיה מבחינת רווח ביחס למחיר הוא לטובת היד"ש ובדקתי הצעות שונות ומצאתי את ההצעה הבאה:

המצלמה נרכשה לפני שנתיים בארליך , שימשה את הבחור לשנה עד עד שהוא עבר לדגם מתקדם לפני כשנה ומאז היא בארון (סה"כ בת כשנתיים).

יש אחריות Mack לשנתיים נוספות ועלות העברת האחריות לאדם אחר היא כ 20$.

לא היו תקלות או ביקורים במעבדה.

9000 וקצת קליקים.

שימשה לשימוש חובבני בלבד.

גריפ מקורי של קנון מורכב על המצלמה , עדשת קיט 18-55 , 2 סוללות וכרטיס 8GB: אחת מקורית ואחת חלופית - העלות של הכל יחד 2500 ש"ח.

עכשיו אני מתלבט בנוגע לכך, אם העסקה הזו שווה לאור כך שה-500D כבר בת שנתיים והושקה ב-2009 ויחסית "ישנה" בשוק לאור אחיותיה הצעירות- 550D ו-600D.

השאלות להלן:

1)האם מדובר בדגם מוצלח להתחיל להיחשף איתו לעולם הצילום ושיתן לי קצת "מעבר" להתחלת הדרך? (התקציב שלי עומד על 2.5K)

2) במידה וה-500D לא דגם מומלץ, האם יש דגם אחר שמומלץ לתחילת הדרך בעולם הצילום? עלה לי גם בראש D3100 של ניקון (או ה-5100 שגבולי בתקציב).

3)מה יש לבדוק במיוחד בעת רכישת יד"ש? (כאן אני יחסית חושש בשל חלקים מכנים רבים שיכולים להידפק). דברים מיוחדים וכאלה. יש לציין כי יש לי לפטופ אם זה עוזר...

4) האם יש צורך לדעתכם לקנות עדשה רצינית יותר מעדשת קיט לפני שמצאתי את הכיוון שלי בעולם הצילום? הבנתי שהיא יחסית מוגבלת ולא תספק אותי כ"כ..

שאלות נוספות ככל הנראה יצוצו לי בהמשך, זהו לעת עתה...

המון תודה רבה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הניקון 5100 משמעותית עדיף על ה 500D מבחינת איכות תמונה. מקאנון עדיף את ה 550D או ה 600D - חיישן חדש ומעולה ויכולות הרבה יותר טובות.

2. תתחיל עם הקיט הרגיל של המצלמה, אלא אם כן יש לך מטרה מסויימת או לחילופין - על סט עדשות שמוזיל משמעותית את הרכישה של העדשות

3. לא הייתי קונה את ה 500D ב 2500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני מזכיר שמדובר בערכה שכוללת גם גריפ מקורי, מקורית ועוד אחת לא מקורית, כרטיס 8 ג'יגה, המצלמה ועדשת קיט. אם זה לא נראה לך משתלם, כמה לדעתך ערכה כזו אמורה לעלות?

האם יש במסגרת התקציב שלי שעומד על 2500 ש"ח דגמים אחרים מומלצים שלא עלו כאן?

אשמח לקבל קנה מידה למחירים של מצלמה+עדשת קיט עבור הדגמים הבאים:

CANON 500D

550D

600D

NIKON D5100

D3100

רציתי להוסיף שיש לי מצלמת SLR ישנה עם פילם של פנטקס (דגם P3) ועדשת קיט שלה ועוד עדשה אחת של טמרון- ADAPTALL-2 אאל"ט של מאקרו. יש משהו לעשות איתה? העדשת טמרון שימושית? או למכור אותה בסכום X? (לא יודע כמה היא שווה.. :nixweiss: )

האם כדאי לחכות עם הקניה ותהיה ירידת מחירים לקראת דגמים חדשים שלא ידוע לי עליהם?

האם יש מעבדות בארץ שמוכנות לבדוק מצלמות DSLR ותקינותם לצורך קניות יד"ש?

יש עוד משהו שחשוב לדעת לקראת/לפני קנייה יד"ש?

תודה על העזרה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)האם מדובר בדגם מוצלח להתחיל להיחשף איתו לעולם הצילום ושיתן לי קצת "מעבר" להתחלת הדרך? (התקציב שלי עומד על 2.5K)

2) במידה וה-500D לא דגם מומלץ, האם יש דגם אחר שמומלץ לתחילת הדרך בעולם הצילום? עלה לי גם בראש D3100 של ניקון (או ה-5100 שגבולי בתקציב).

3)מה יש לבדוק במיוחד בעת רכישת יד"ש? (כאן אני יחסית חושש בשל חלקים מכנים רבים שיכולים להידפק). דברים מיוחדים וכאלה. יש לציין כי יש לי לפטופ אם זה עוזר...

4) האם יש צורך לדעתכם לקנות עדשה רצינית יותר מעדשת קיט לפני שמצאתי את הכיוון שלי בעולם הצילום? הבנתי שהיא יחסית מוגבלת ולא תספק אותי כ"כ..

1) מה זה "מעבר להתחלת הדרך" ? על איזו דרך אנחנו מדברים ?

כל מצלמת DSLR תעשה את העבודה בהיבט ה"להתחיל להיחשף" איתה.

כלי עבודה, כאלה שעובדים איתם, יהיו יקרים יותר ועמידים יותר.

לשימוש חובבני, מצלמות מקלאס הפתיחה יכולות לספק אותך גם עוד 10 שנים או להימאס עליך בעוד חצי שנה. זה כבר טעם אישי.

2) מיששת את הגופים ? שיחקת איתם ? לך תעשה את זה, אולי הבחירה תהיה יותר קלה.

בסכום הזה ה500D הזו לא מציאה.

בתחום המציאות, היום בשוק היד 2 כדאי לתפוס D90 באזור ה2000-2200. כל המשדרגיסטים לD7000 מוכרים ומציפים את הלוחות.

אולי יהיו 40D/50D במחירים סבירים, אבל לא נתקלתי בגל גדול.

3) בגדול - תריס, מספר קליקים, נקיון חיישן, מבט כללי, מד אור, עבודה בכל מוד, עבודה מול עדשות, שמישות פוקוס, צילום רציף, מבט כללי, מי היו הבעלים.

בקטן - כל דבר שאתה יכול לחשוב עליו.

4) לא. קנה אחת ביד 2 ב200-300 ש"ח. כשתדע יותר תקנה עוד.

לאיזה מחירון אתה מצפה ? פתח יד 2 / זאפ ותתרשם.

אין לך למי למכור את הSLR שלך. שמור עליה, אולי תרצה לצלם בה יום אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יחסית מתחיל בתחום ה-DSLR ותהיתי מדוע 40D ו-D90, הן לא קצת מיושנות? מדוע הן ולא מצלמות חדשות יותר? (כדוגמת ה-500 וה-3100?)

אני ראיתי ביד 2 D3100 ב-1900 מגיעה עם עדשת קיט, פילטר UV ותיק, או לעומת זאת, 500D ב-2100 שמגיעה עם גריפ ו-3 ואאל"ט גם עדשת קיט.

כעת הדילמה איזה דגם הכי מומלץ מבין הארבע: D90, D3100, 500D , 40D.

בנוגע לעניין הארגונומיקה, כיצד הוא משתנה בין החברות השונות (ניקון/קאנון) ורמות הדגמים שלהם. עפ"י מה שהבנתי הדגמיי פתיחה יותר קלילים לרוב ובעליי גוף יותר קטן וקומפקטי (בעליי גופים פחות מאסיביים).

מכאן נובעת השאלה- איפה ניתן למשש ולנסות את שלל הדגמים (או חלקם) המדוברים כאן או דומים להם מבחינת מבנה הגוף?

תודה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גוף גבוה יותר (פיזית, זה הגורם הכי משפיע בערך לנוחות אחיזה), גלגלת שניה, יותר פקדים, פחות מגבלות.

בניקון - מנוע בגוף לעדשות AF.

אפשר להיצמד למצלמות הפתיחה אם קופקטיות היא גורם חשוב בעיניך.

מבחינת ביצועי ISO, ה500D נחותה מהD90 במעט. עולה עליה במעט בפיקסלים, שזה חסר משמעות.

ההבדל בין הD90 ל D3100 זניח מבחינת ביצועי חיישן.

40D, קצת פחות טובה.

איפה ממששים ? בחנות. תרים טלפון ותשאל איזה דגמים יש בתצוגה. החל מביג בוקס ועד ארליך, המבחר משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אחריי המתנה וחיפוש בלוחות מצאתי עסקה שנראת לי יחסית טובה ואני כנראה אקח אותה, אשמח לשמוע אם זה יחסית משתלם לדעתכם:

גוף קאנון 550D

KIT CANON 28/90MM

בת חצי שנה מחו"ל (חסרון דיי גדול, לא ככה?)

פחות מ-2000 קליקים

מטען לבית ולרכב

רצועה

סוללה נוספת

כרטיס מהיר 4 גיגה

תיק מרופד למצלמה.

כל זה ב-2500 ש"ח

תהיתי לדעת מה אחריות במצלמות DSLR מכסה, כי כאן המצלמה נרכשה בחו"ל (B&H ארה"ב) ואין אחריות ואני מעט מודאג מכך שבמקרה הצורך ותהיה לי תקלה מסוימת בעתיד איך ההתנהלות הולכת מול חנות כזו או אחרת ומה קורה במקרה ויש אחריות.

תודה על העזרה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה אתה יכול לקנות 550D חדשה + רק עדשה זולה ביד שניה.

הייתי מצפה לקנות אותה באיזור 1900.

העדשה שהיא מוצעת איתה, הגיעה מעידן הפילם וגם בו היא לא הייתה כוכבת גדולה בלשון המעטה.

בטווח שלה על מצלמת קרופ הטווח הרחב עלול להיות לך חסר.

בכל מקרה, אלה מסוג הדברים שתמצא בלוח "למסירה", לא "למכירה".

לא הייתי מוסיף עבור הכללתה בעסקה דבר.

לא ברורה השאלה שלך לגבי האחריות.

איך ההתנהלות ? תלוי מה התקלה, מה האחריות מכסה ועד כמה נחמדים האנשים בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עוד אחד", במקום ללכת סחור וסחור, כפי ששאלתי מקודם, אשמח אם תוכל לציין כמה 500D, 550D, 600D אמורות לעלות להערכתך בשוק היד"ש אם מדובר רק על גוף או גוף עם קיט.

זאת לצד 50D ו-40D והניקון D3100/D5100.

כל עסקה שניה שאני חושב שהיא יחסית טובה אתה פוסל בטענה זו או אחרת ואשמח לשמוע ממך על מחירים ריאלים לדגמים הנ"ל (או דגמים אחרים שפיספסתי...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יצחק לוי של המצלמות.

אני יכול לספר לך שמחירי יד 2 של גופים נעים בדיסקאונט של 20%-50% בערך ממחירי חנות.

מצלמות מקלאס הפתיחה מאבדות מהר יותר מערכן.

שפכת פה 7 גופים, ברמות שונות, ב3 דורות. מה שאומר לי ש-

א - אין לך מושג מה אתה מחפש, מלבד שאתה מחפש "עסקה טובה". (לא שזה לא בסדר)

ב - אני מנחש שלא הלכת לחנות...

אז, מה שאני מציע זה שתשב על הלוחות עם קצת יותר סבלנות.

זה ש"חרשת" את הלוח ועברת על כל המכירות בו לא אומר שיש לך הערכה טובה למה המחיר הריאלי שכדאי לשלם, כיוון שדברים במחירים טובים בד"כ נמכרים מהר ונעלמים מהלוח.

אני יכול לייעץ לך רק על סמך דברים דומים שראיתי, לכן אני לא מסוגל לתמחר לך 7 גופים.

שב על לוח מכירה של פוטולייט ודיספוט וצוד לך.

כשתראה משהו נחמד אתה מוזמן לשוב ולהיוועץ בי אם תרצה.

ד"א, הנה, בלי ממש מאמץ בחיפוש 550D ב1750 ש"ח -

http://www.photolight.co.il/forum/topic28851.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה שכחתי.

עוד דרך לקבל מושג בגדול על מחיר - איביי -> completed listings -> סדר לפי מחיר.

בד"כ מוצרים בארץ יימכרו במחיר גבוה יותר. אמנם אין לכך ממש סיבה, אבל זכור שהשקט הנפשי שביכולת לבדוק את המוצר לפני הקניה, והחיסכון במשלוח גם שווים לך משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

"עוד אחד", במקום ללכת סחור וסחור, כפי ששאלתי מקודם, אשמח אם תוכל לציין כמה 500D, 550D, 600D אמורות לעלות להערכתך בשוק היד"ש אם מדובר רק על גוף או גוף עם קיט.

זאת לצד 50D ו-40D והניקון D3100/D5100.

כל עסקה שניה שאני חושב שהיא יחסית טובה אתה פוסל בטענה זו או אחרת ואשמח לשמוע ממך על מחירים ריאלים לדגמים הנ"ל (או דגמים אחרים שפיספסתי...).

בקנון ה40/50 וכו' הם לא באותה רמת בנייה של ה 500/550 וכו

לגבי ניקון- אין לי מושג ..

אם אתה צריך עזרה מקצועית בקנייה של ציוד קנון - אשמח לעור לך ..

פנה בפרטי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...