ביקורת מחשב נייד lenovo y570 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת מחשב נייד lenovo y570

cold fire

Recommended Posts

הקדמה קצרה:

אני כבר מספר חודשים מחפש מחשב נייד, מצאתי את הנייד שהתאים לי סמסנוג סדרה 7

ממש אהבתי את העיצוב, מפרט מרשים והכל, הבעיה היחידה שהוא לא היה זמין בארה"ב אז חיכיתי חודשיים

עד שהוא יהיה זמין בארה"ב לאחר המתנה כה ארוכה ודיבור מול החנות וסמסנוג בארה"ב הסתבר לי שהוא יהיה זמין רק ב9 לנובמבר(יש דגם שהוא נחות יותר שנמצא בבאסט באי עם כרטיס מסך מסוג 6490 ולא מסוג 6750 ששניהם מamd/ATI) שזה בדיוק התאריך שאני חוזר לארץ אז חפשתי לעצמי מחשב אחר בסוף מצאתי את הלנובו Y570 שעליו אני יעשה את הביקורת

מפרט טכני:

CPU: intel i7 2670QM 2.2Ghz

Memory: 8GB 1333Mhz DDR3

Video card: Nvidia 555m 1024MB DDR5

Hard Drive: 750GB 5400RPM + 64GB MSATA SSD

Display: 1366x768 15.6 inch

Optical drive: DVD Super Multi Burner/BD Player

Connections: usb3.0 x2, usb 2.0 x1, usb 2.0 with esata combo, hdmi, vga, headphone jack, microphone jack, Ethernet port RJ-45, Kensingtonlock, media reader card slot

Wireless: Intel Centrino Wireless-N 1000

Bluetooth: broadcom Bluetooth 2.1

Touchpad: Multi-touch touchpad

Battery: 6 cell battery 6264 mWh

Speakers: Stereo speakers (1.5 watt x 2) made by JBL

התרשמות כללית:

האריזה שהגיעה הייתה בגודל סטנדרטי למדי, הנייד הגיע עם סוללה והמטען ללא שום דיסקים ועם חוברת הסבר קצרה לגבי הנייד, המכסה של הנייד בגימור מחוספס מעט וישנו פס כתום שעוטף את המכסה, המכסה בגימור לא מבריק ולכן אינו משאיר טביעות אצבעות לא רצויות. המסך עצמו הוא בגימור מבריק המסגרת של המסך בגימור שחור מבריק, אזור המקלדת והעכבר מצופים בגימור מתכתי אפור.

הצירים לצערי הם מפלסטיק אבל מחזיקים את המסך היטב במקום, אם לוחצים על המסך באזור הצירים כלפי מטה המכסה מתעקם טיפה.

מקלדת וטאץ פאד:

המקלדת היא סטנרטית למדי בסגנון chicklet המקשים רחבים למדי ומאוד נוחים להקלדה, היא כוללת גם numpad, הפידבק של המקשים מעולה ואינו דורש הסתגלות כלשהי.

הטאץ פאד הוא בסגנון מולטי טאץ ממה שהספקתי לראות הוא מתפקד לא רע, הגימור שלו קצת מחוספס

קצת מעצבן לעבוד איתו לאורך זמן אבל אני מאמין שאני עוד אתרגל אליו, כפתורי העכבר מורכבים מכפתור אחד

שמשמיע קול(קליק) מעצבן

חיבורים:

כמו שניתן לראות המחשב מכיל כמעט את כל החיבורים הדרושים למעט חיבור fire wire

משמאל יש חיבור אוזניות, חיבור מיקרופון, usb 2.0 ,usb2.0/Esata, hdmi, vga

מימין יש usb 3.0 x2 כונן אופטי, חיבור המטען לנייד

מאחורה אין שום חיבור

מקדימה יש קורא כרטיסים ונוריות חיווי לגבי המחשב של הנייד, מפסק להדלקה/כיבוי wireless והblue tooth

מפסק פיזי להדלקה/כיבוי רכיב הoptimus במחשב.

טיפה מעל המסך ממוקמת המצלמה ושני מיקרופונים

מלמטה ישנו פאנל שסגור עם מספר ברגים שנותן גישה לזכרון, הרד דיסק

מסך:

כמו שהוזכר המסך הוא מגודל 15.6 ברזולוציה 1366x768, הפאנל שלו מתוצרת סמסנוג דגם

LTN156AT16L01. המסך ממה שקראתי באינטרנט לנובו החליפו את הפאנל לפאנל יותר איכותי ממה שהיה.

בכל מקרה המסך איכותי יותר ממה שחשבתי וזוויות הצפיה שלו רחבות, העבודה איתו באור שמש ישיר כמעט ולא אפשרית כי המסך מבריק דבר

שגורם להשתקפויות.

אם ישנו מבחן שניתן לבדוק יותר לעמוק את המסך אני אבדוק זאת יותר לעומק, בסופו של דבר חוץ מעניין הרזולוציה הוא מעולה לצרכים שלי.

ביצועים:

גרסת הדרייבר של הכרטיס מסך nvidia 285.62

כל המבחנים נערכו בהגדרות הדיפולטיביות

3dmark06 – 11K

3dmark vantage – 5.5K

3dmark11 – 1.3K

ביצועים במשחקים:

Crisis 2 – 30FPS in average in intense scene the fps drop to 25FPS, playable with default settings

UT3 – 60FPS in average sometimes it drop to 55-50FPS default settings

Gothic 4 – 25FPS in avarge sometimes drop to 20FPS in intense scene , default settings

טמפרטורה ורעש

טמפרטורה היא סבירה במנוחה CPU-סביב ה40 מעלות כרטיס המסך סביב ה50 מעלות

במאמץ כפי שניתן לראות אחרי מבחן 3dmark vantage הטמפרטורה קפצה ל90 מעלות כמעט למעבד ו70 מעלות לכרטיס המסך, בהתחשב בזה שהנייד לא יגיע לרמה כזאת של מאמץ אני חושב שזה סביר(אני שוקל בהמשך לקנות לו משטח קירור)

רעש:

במנוחה המחשב כמעט וחירשי כמובן שבזמן מאמץ יש רעש (המאוורר עובד בסל"ד גבוה יותר) החלק המוזר יותר

הוא שבזמן מאמץ אזור המקשים WASD במקלדת מוציא אוויר בנוסף למה שהוא מוציא מאזור האיוורור המיועד לכך, חשוב גם לציין שבנייד הנ"ל יש רק מקום איוורור אחד שכזה והוא נמצא משמאל, ככה שהוא אחראי על הקירור של כל המערכת.

הרד דיסק וSSD:

בנייד יש כונן GB750 במהירות 5400RPM וכונן SSD בממשק msata בנפח של GB64 ,הקטע המוזר פה

שמערכת ההפעלה מותקנת בהרד דיסק ולא בכונן הSSD מחיצת השיחזור נמצאת בSSD בנפח GB15

מה שמשאיר בסופו של דברGB25 בssd, עשיתי כבר שיחזור אחד והוא ערך 5 דקות מהיר יחסית

מחיפוש באינטרנט ניתן להתקין את מערכת ההפעלה על הSSD , צריכים לבצע גיבוי והתקנה של הגיבוי על הSSD

כאמור לפני זה צריך לגבות את כל התוכנות והדרייברים, אולי בהמשך אני אבצע זאת בכדי לשפר את הביצועים הכללים של המערכת.

כאמור המערכת עולה מהר יחסית 20-25 שניות לפעמים הטעינה לוקחת קצת יותר אך ניתן להוריד אותה לאזור 30 שניות

תוכנות ומולטימדיה:

המחשב הגיע לצערי מרבית מהדרייברים שהם לא הכי מעודכנים שיש, הביצועים היו ירודים יש לומר מבחינת הכרטיס מסך וגם היו ניתוקים מדי פעם מwireless אחרי חיפוש וחפירה ממושכים עדכנתי את הדרייברים ואיתם בדקתי את המערכת

כאמור הנייד תוצרת Lenovo הנייד הגיע עם שלל תוכנות, אני יציג את התכונות החשובות שלטעמי שווה להזכירם:

Lenovo EE Boot Optimizer – בעזרת התוכנה הנ"ל ניתן להוריד משמעותית את משך טעינת הwindows (מ50 שניות לסביב ה20-25 שניות), החסרון היחידי שמצאתי בה שהיא דורשת 2-3 איתחולים למחשב

Onekey theater - תוכנה שבעזרתה ניתן לשנות את ההגדרות של המסך(בהירות, גוונים ועוד...) ישנם 3 פרופילים מוכנים מראש, normal , movie, intelligent , בנתיים ראיתי שיפור בסרטים כשהעברתי למצב movie לא הבדל מהותי אבל מגוון הצבעים נהפך ליותר יותר עשיר.

Energy management- תוכנה שבאמצעותה ניתן להגדיר פרופילים של הצריכה של המחשב(במצב סוללה, במצב מאמץ)

Lenovo YouCam – תוכנה חמודה שניתן בעזרתה לצלם תמונות מהמצלמה ולהוסיף להן אפקטים.

OneKey Recovery – תוכנה לשיחזור ויצירת גיבויים (יש גם כפתור יעודי ליד כפתור ההפעלה שמפעיל אותה)

למעט תוכנת אנטי וירוס של mcafee רב התוכנות שימושיות.

מולטימדיה:

ישנם שני רמקולים של חברת JBL משני צידיה של המקלדת, הרמקולים איכותיים החסרון היחידי שהספקתי לשם עליו לב הוא חוסר בבאסים, למעט זה הרמקולים תפקדו מצויין והצליל היה גבוה ואיכותי.

ישנם 5 כפתורי טאץ טיפה מעל המקלדת (הגברה/הנמכה של הווליום, הדלקה/כיבוי של הרמקולים, כפתור להדלקת התוכנה Onekey theater לשינוי מצב הצפייה.

הכפתורים מתפקדים באופן מעולה, דרגת הרגישות שלהם גבוה, ישנו עוד כפתור שלחיצה עליו מעבירה את הנייד למצב שינה.

סוללה:

הסוללה סטנדרטית בעלת 6 תאים שמספיקה כעקרון לשעה וחצי עם ביצועים מרבים(ממה שראיתי באינטרנט לא הספקתי לבדוק זאת לעומק),כאשר מנמיכים את הבהירות של הנייד לבהירות הכי נמוכה והblue tooth מכובה תוך שימוש באינטרנט אלחוטי וגלישה באינטרנט/עבודה במעבד תמלילים ובמצב חיסכון ניתן להגיע ל6 שעות עבודה שזה מכובד ביותר.

סיכום:

סך הכל אני מאוד מרוצה מהנייד, הוא מריץ משחקים ברזולוציה 1366x768 ללא שום קושי על הגדרות בינוניות גבוהות, יש לו זמן סוללה ארוך למדי הוא מגיע עם שלל תוכנות שמקלות על השימוש בו, בנוי טוב(למעט מתי שלוחצים על המסך באזור הצירים), החסרון המהוטי שלו הוא שאין לו רזולוציה גבוה יותר מ1366x768.

קישורים למבחני ביצועים וניטור המחשב

http://imageshack.us/photo/my-images/855/gpuzm.gif/

http://imageshack.us/photo/my-images/717/cpuznb.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/231/3markvantage.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/31/3dmark11k.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/37/3dmark06q.png/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...