זה הגיוני שלשלוח כרטיס זיכרון SDHC בודד להונג קונג יעלה 85 ש"ח?צריך להחזיר למוכר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה הגיוני שלשלוח כרטיס זיכרון SDHC בודד להונג קונג יעלה 85 ש"ח?צריך להחזיר למוכר

ofirr

Recommended Posts

היי.

זכיתי במכרז במחיר חסר תקדים ורכשתי בebay כרטיס זיכרון למצלמה מדגם Kingston 8GB SDHC SD Class 4 .

http://www.ebay.com/itm/190588566267?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

הרצתי בדיקות על הכרטיס בתוכנה H2testw v1.4 והתוצאות היו מזוויעות.

The media is likely to be defective.
981.0 MByte OK (2009152 sectors)
6.8 GByte DATA LOST (14342080 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
6.8 GByte corrupted (14342080 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x0000000000000008
Expected: 0x0000000000000011
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 4.59 MByte/s
Reading speed: 4.07 MByte/s
H2testw v1.4

מיהרתי לשלוח הודעה למוכר שאיני מרוצה מכך והוא החזיר לי :

sorry for the inconvenience.

i have contacted the factory to check the problem, honestly, we have received several complains regarding to the item, and we found out the reason now, the factory provide us with poor qualified items, cause usually we make a random sample number to 20 in the batch of 100, sorry we haven't checked the items carefully.we have no other choice but to wait for the buyers to contact us first, cause we have already sold out many items.

we need to test all the items in order to find if there is any other problems with the item, and we need to return all the items to the factory, so shall we make a full refund to you? cause we don't want to let you down twice, we are not sure if our items are qualified now, we don't want to take a risk of losing our credit, ok?could you accept our suggestion?

best regards,

- richardktm

בהתאם לכך יש לי שאלה מהותית מה לעשות?

האם להסכים לתנאי ולשלוח את המוצר חזרה? ואם כן איך זה הגיוני שלפי המחירון של הדואר זה יעלה לי 85.10 ש"ח? עלות המשלוח הינה 4.00 ש"ח (צרור קטן/גלוייה).

http://www.israelpost.co.il/npostcalc.nsf/Calculator2?OpenForm&menu=10&hidec=3&mo=2

בכל מקרה המוצר עלה לי 28.24 ש"ח (7.50$) כך שאם זה לא יעלה שקלים בודדים לא שווה לי לשלוח אותו חזרה.

ואם באמת זה העלות משלוח (שלא נראת לי הגיונית, רק לפני כמה ימים הזמנתי מוצר שעלה לי 0.37 ש"ח כולל עלות משלוח+עמלת פייפל+עמלת חברת האשראי) איך זה הגיוני שמאלינו אליהם זה כל כך יקר ומאליהם אלינו זה גרושים?

ואם זה באמת כך, מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את זה שוב, והעלות הנכונה היא 4.00 ש"ח (עלות שליחה: צרור קטן / גלוייה).

השאלה אם במקרה הזה עדיף לי להחזיר לו את המוצר או פשוט לדרוש את הכסף חזרה ולא לשלוח לו בטענה שזה עולה לי כ1$ ולא יוצא לי משתלם כי אני מפסיד כאן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הצעד הנכון הוא לשלם את עלות המשלוח ולשלוח לו את המוצר חזרה?

זה לא חצוף מדיי מצידו לשלוח לי מוצר שלא נבדק על ידיו ? ויותר סביר שהוא ידע שקרוב לוודאי שהוא תקול ולמרות זאת שלח לי אותו?

כי מה שקרה זכיתי במוצר במכרז במחיר נמוך יותר מכל מוצר זהה שאפשר למצוא באיביי (מכרז) וזה לא סיבה לשלוח מוצר תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע שהכל בebay יותר זול מהמחירים בארץ. אז אתה לא יכול לומר לי שהייתה צריכה להידלק לי נורה אדומה.

כך לדוגמה שכל המוצרים שהזמנתי באייבי - מגנים לאייפון,מתאמים,כבלים,חולצות וכו' זולים פי 2,3,4 מאשר בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על מוצר לא גנרי. למוצרים כאלה יש מחיר, לאו דווקא מה שמתומחר בארץ. יכולת לבדוק מה המחירים בארה"ב או של מוכרים גדולים יותר באיביי.

אם פתאום אתה מוצא מוצר זהה בחצי מחיר ואפילו שני שליש מחיר, תחשוד. במיוחד בכל מה שקשור לזיכרונות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר למוכר שאין לך בעיה להחזיר את הכרטיס, אבל אתה פותח דיספיוט באיביי, כדי לעשות הכל לפי "הספר" ולהשאר מוגן (עם טון של תמימות).

בשלב זה המוכר כנראה יציע לך החזר מבלי לפתוח דיספיוט או שהוא יזכה במיידית (עוד לפני התגובה). תודה לו ושלח לו את הכרטיס.

אם הוא לא יציע זאת, פתח דיספיוט (מוצר לא כמתואר). תאר את הסיבה שפתחת ובקש מאיביי בתיאור שיעברו על ההתכתבות שלכם (אם התכתבתם דרך איביי, הם יקראו את ההתכתבות). סביר להניח שאיביי יזכו אותך ברגע שהם יעברו על התיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי לו הודעה שבה רשמתי שאני שמח שהוא כנה ואין לי בעיה לשלוח לו את הכרטיס (דמי משלוח יותר מדולר אחד עליי), אבל אני אפתח dispute באיביי כדי להשאר צמוד לחוקים ולכדי להיות מוגן. וסגרתי את ההודעה בהאם זה בסדר מבחינתו (תמימות,לא?).

כרטיסי זיכרון מקוריים ובמחירים טובים אפשר למצוא כאן -

http://www.mymemory.co.uk/SDHC?filters=size:8192

הכרטיס שקנית עולה אצלם כ- 50ש"ח כולל משלוח. אך עלותו בארץ כ- 60ש"ח...

קודם כל אתר מעולה. אבל..

איך הגעת למחיר הזה?

מחיר הכרטיס £6.47 , עלות משלוח לכלל העולם הינו £1.95.

לפי החישוב שלי :

(£6.47 + £1.95) * 5.1 = כ43 ש"ח.

תוסיף נניח 5% עמלה לצורך העניין, יוצא כ45 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאמרתי, אתמול שלחתי לו הודעה

Dear richardktm,

Hi.

I'm glad you're honest, I have no problem to return the card (Send contributions more than 1$, 4Shekels).

But I'll dispute on , to do everything by the rules and stay protected. Is that okay?

מוקדם בבוקר כבר קיבלתי הודעה

Sent: Oct-27-11 06:17 PM

you don't need to open the case on the , we will make a full refund to you now, ok? pls wait for a few minutes, the refund will be issued to you soon.

best regards, nice day!

- richardktm

תקנו אותי אם אני טועה אבל נראה כי הוא נלחץ.

תכף אני אלך לדואר לשלוח לו חזרה את הפריט.

נכון לעכשיו נכנסתי לחשבון פייפל שלי והיתרה שלי עדיין עומדת על 0.00 ש"ח.

אך אחרי חיפוש בהיסטוריה ראיתי שהוא החזיר את הכסף היישר לכרטיס האשראי. איך זה יתכן? אני לא אמור לקבל את הכסף לחשבון Paypal? והאם עכשיו יגבו לי עוד עמלה בחברת האשראי איזה קטע הזוי חח ? נכנסתי לחשבון בחברת האשראי ולא ראיתי החזר כלשהו אולי זה יתעדכן מאוחר יותר.

לא הבנתי מהתגובה שלו אם הוא מעוניין שאחזיר לו את הכרטיס או לא, רק הבנתי שהוא נלחץ ולא רוצה שאפתח נגדו dispute .אז להחזיר או לא?

ודבר שני, איזה פידבק לתת לו ? חיובי או שלילי? בכל זאת הוא יצא בסדר גמור אבל אני מניח שהוא שלח לי כרטיס כזה בזדון ובמחשבה תחילה. תגובה חיובית עם ארבע/שלוש כוכבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...