מישהו מבין פה בנשק אישי? המלצה לדגם / בירור סדר גודל עלויות. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מבין פה בנשק אישי? המלצה לדגם / בירור סדר גודל עלויות.

yz101

Recommended Posts

בלי להכנס לבעד / נגד, בסיומו של יום, אחרי עסקת שליט ועם שחרורם של אלף פעילי טרור / רוצחים למיניהם, וכמובן ההבהרה שלחטופים שלנו יש ערך גבוה כקלף מיקוח, מדינתנו היא לבטח לא מקום בטוח יותר.

מאחר ולא נדיר שאני יוצא לטייל ו/או לסייר במקומות מבודדים, החלטתי להוציא רשיון אזרחי לנשיאת , אלא שמאז השירות הצבאי שתם לו לפני מעל ל4 שנים, לא נגעתי בנשק, וגם אז זה היה M16 בלבד, כך שאני לא מתמצא באקדחים למיניהם.

הייתי שמח, אם מישהו באמת מבין בזה משהו, ייתן המלצה על דגם/ים של אקדח/ים וגם ידע לתת את סדר גודל העלויות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מן הסתם, אני מתכנן להגיע למשרד הפנים מחר או מחרתיים ולהגיש את הטפסים.

אם מישהו יודע אגב, כמה זמן זה לוקח מהרגע שמגישים את הבקשה ועד הרגע שמקבלים אישור / דחייה.

אגב, אין לי שום רישום משום סוג שעלול להפריע.

אני פשוט חושב שיהיה די דבילי ללכת, לעשות רשיון ואז לגלות שהאקדח הכי פשוט עולה 5000 ש"ח שאין לי אפשרות להוציא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע... אם אין לך סיבה אמיתית לשאת - לא תקבל רישון.

סיבה אמיתית היא למשל: מגורים באזור סיכון (קירבה לשטחים), עבודה בזרועות הבטחון (שוטר, סוהר וכו'...) או עיסוק במקצועות מאוד ספציפיים שבדרך כלל מעורב בהם מגע עם הרבה כסף, ולכן מועדים לשודים (נהג מונית, חנות תכשיטים...).

בהנחה שתקבל רישיון... מה הדרישות שלך מהאקדח?

אתה רוצה לשאת אותו איתך כל הזמן?

חשוב לך שיהיה מוסתר או שאפשר גם גלוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם, אני מתכנן להגיע למשרד הפנים מחר או מחרתיים ולהגיש את הטפסים.

אם מישהו יודע אגב, כמה זמן זה לוקח מהרגע שמגישים את הבקשה ועד הרגע שמקבלים אישור / דחייה.

אגב, אין לי שום רישום משום סוג שעלול להפריע.

זה פועל קצת הפוך. הם מאוד נוקשים בחלוקת הרישיונות, ואתה צריך "תירוץ" מאוד טוב בשביל שהם יסכימו לתת לך אחד.

אני פשוט חושב שיהיה די דבילי ללכת, לעשות רשיון ואז לגלות שהאקדח הכי פשוט עולה 5000 ש"ח שאין לי אפשרות להוציא.

צר לי לאכזב אותך אבל כלי נשק אי אפשר לקנות ב-DX ב-5 דולר. זה יעלה לך כמה אלפי שקלים.

הנה תוצאה ראשונה בגוגל לחיפוש "כמה עולה אקדח":

http://www.haslik.co.il/forum/viewtopic.php?f=1&t=14846&start=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע... אם אין לך סיבה אמיתית לשאת - לא תקבל רישון.

סיבה אמיתית היא למשל: מגורים באזור סיכון (קירבה לשטחים), עבודה בזרועות הבטחון (שוטר, סוהר וכו'...) או עיסוק במקצועות מאוד ספציפיים שבדרך כלל מעורב בהם מגע עם הרבה כסף, ולכן מועדים לשודים (נהג מונית, חנות תכשיטים...).

אכן

אם אין לך אחת מהסיבות שהבחור רשם או סיבה אחרת ממש ממש טובה אין סיכוי שתקבל את רשיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה אלה הקריטריונים היחידים שניתן לקבל לפיהם רישיון נשק בארץ:

• תושב יישוב זכאי
  • עבודה קבועה ואינטנסיבית באזור זכאי
  • מוביל חומרי נפץ
  • בעל עסק לזהב ויהלומים
  • משרת בכוחות הביטחון
  • בעל עבר בטחוני
  • בגין שירות ביטחוני במילואים
  • מזכרת או ירושה - (נשק מושבת בלבד)
  • קציני ביטחון בגוף ציבורי מונחה
  • כבאי
  • עובד מד"א
  • בעלי עניין מגורמי הביטחון

http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/Situations/SCertificateGuides/SCFirearm/SCFirearmPrivate/CPEntitlementPrivate/#1

אם אתה לא אחד מאלה, אל תנסה אפילו.. סתם תבזבז כסף וזמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לי צידוק מקצועי לזה, אני סטודנט ואחת מהמשרות החלקיות שלי היא העברת סכומי כסף מנקודה לנקודה, והמעסיק שלי ציין בפני לא אחת שהיה שמח לו היה עלי נשק בזמן העבודה.

2. אני לא רוצה להוציא רשיון נשק כי אני מפחד, אני רוצה להוציא רשיון לנשק כי אני מוצא את עצמי במצבים שבהם בדרך כלל תראה אנשים נושאי נשק.

3. יש לי בעיה להוציא 5000 ש"ח, הבעיה היא: אין לי 5000 ש"ח.

4. השאלה מבחינת מחיר היא: מה באמת טווח העלויות? ישר ציינו פה 5000 ש"ח לפי דגם אחד בהודעה בפורום אחד. חנות אחת לדוגמא ציינה בפני שמחירו של אקדח מדגם גלוק 26 הוא 4200 ש"ח(כבר 16% פחות מ5000 ש"ח), אלא שאני לא מבין בזה יותר מדי. אם גלוק 26 הוא המקבילה לGTX560TI, אין לי שום בעיה לרדת למשהו כמו GTS450 או אפילו GT220 לשם הרעיון. מן הסתם זה לא יורד לרמות המחירים של פשוטים, ובכל זאת אני מחפש את התמורה לכסף שלי, ובסכום שאני יכול להרשות לעצמי (ולמסגרת האשראי המוגבלת שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שתצלח את משוכת ההוכחה לצורך של משרד הפנים, המלצה שלי: לך למטווח מורשה. שם תתנסה בירי בכמה דגמים עיקריים, ברובם יש גם אפשרות לרכישת , לפעמים משומש במצב טוב ובמחירים סבירים. בקש הדרכה לבחירת סוג הכלי המתאים לך. ברוב המטווחים יש מדריכים מקצועיים, אם לא תמצא מקום כזה קרוב אליך אולי כדאי להתקשר למטווח בכפר סבא. הדבר החשוב ביותר הוא ההתאמה אליך, מבחינת הנשיאה, ההחזקה, ויכולת השימוש. לפעמים הבדל במבנה הקת ונוחות האחיזה לעומת מבנה וגודל כף היד שלך עושים את ההבדל ביכולת השימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לי צידוק מקצועי לזה, אני סטודנט ואחת מהמשרות החלקיות שלי היא העברת סכומי כסף מנקודה לנקודה, והמעסיק שלי ציין בפני לא אחת שהיה שמח לו היה עלי נשק בזמן העבודה.

2. אני לא רוצה להוציא רשיון נשק כי אני מפחד, אני רוצה להוציא רשיון לנשק כי אני מוצא את עצמי במצבים שבהם בדרך כלל תראה אנשים נושאי נשק.

3. יש לי בעיה להוציא 5000 ש"ח, הבעיה היא: אין לי 5000 ש"ח.

4. השאלה מבחינת מחיר היא: מה באמת טווח העלויות? ישר ציינו פה 5000 ש"ח לפי דגם אחד בהודעה בפורום אחד. חנות אחת לדוגמא ציינה בפני שמחירו של אקדח מדגם גלוק 26 הוא 4200 ש"ח(כבר 16% פחות מ5000 ש"ח), אלא שאני לא מבין בזה יותר מדי. אם גלוק 26 הוא המקבילה לGTX560TI, אין לי שום בעיה לרדת למשהו כמו GTS450 או אפילו GT220 לשם הרעיון. מן הסתם זה לא יורד לרמות המחירים של פשוטים, ובכל זאת אני מחפש את התמורה לכסף שלי, ובסכום שאני יכול להרשות לעצמי (ולמסגרת האשראי המוגבלת שלי).

אם המעסיק רוצה שיהיה לך על אחריותו לספק לך אחד כזה, אני עובד בתור מאבטח ובתור אחד כזזה קיבלתי רוס"ר ואקדח, חבריי שעובדים בחברות אבטחת אישים מסתובבים עם אקדח צמוד גם בשעות הפנאי (כנראה בגלל הסכם כלשהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לתת לך את נקודת המבט שלי, בתור מי שעבד כמה שנים באבטחה ונשא אקדח פרטי במשך 5 שנים (אחרי הצבא).

קודם כל ומעל הכל צריך להבין שנשיאת אישי עלולה להכניס אותך למצבים מסובכים שאחרת היית מצליח/חייב להמנע מהם.

זה מאוד קשור לאופי שלך, יכולת הריסון, היכולת לבצע ניתוח מצב מיידי ובעיקר קשור לבגרות הנפשית שלך.

ברגע שיש לך את האלטרנטיבה הזו (שימוש/איום בנשק) אתה עלול להגיב אחרת לחלוטין במצבים גבוליים ולסבך את עצמך ברמות שקשה לך לדמיין כרגע.

הרוב המוחלט של המצבים אינו חד וחלק של מחבל שרץ ויורה עליך אלא הרבה מקרים בתחום האפור שב-99.9999% מהם האקדח כלל לא אופציה. אנחנו לא במערב הפרוע ורוב הסיכויים שזה יסלים את הסיטואציה ויסבך אותך.

מבחינת אישורים, קשה מאוד להוציא אישור לנשיאת כפי שכבר ציינו לעיל.

גם מה שציינת זה גבולי במקרה הטוב.

יש דרך לעקוף את זה בקושי ע"י הוצאת רישיון לירי ספורטיבי באקדח (נכון ללפני כמה שנים - צריך לבדוק).

הרשיון שלך אז מוגבל לנשיאת האקדח אל/מהמטווח בלבד ועם משבת-הדק אם אני זוכר נכון.

אז ניתן להחזיק לפחות ברשיון בבית ובדרכים תמיד תוכל לתרץ משהו אם שוטרים יבדקו לך רשיון (לא קרה לי אף פעם מלבד במשרדים ממשלתיים).

העניין הוא שאתה צריך להיות חבר במועדון ירי ובאמת לעסוק בזה ברמה כלשהי וזה כבר יותר יקר מהאקדח.

לגבי דגמים, אם זה אי פעם יהיה רלוונטי, עזוב אותך מכל הרמבו-סטייל מאצ'ואים.

זה חתיכת תיק להסתובב עם אקדח בחגורה כל היום וכדי שזה יהיה מעשי צריך אקדח קומפקטי שלא זקוק לתחזוקה רצינית.

הצד השני הוא שצריך אקדח עם כוח עצירה גבוה ככל האפשר כי ליורה לא מיומן ותחת לחץ קשה מאוד להפיק פגיעה קטלנית בכדור בודד אם כוח העצירה שלו קטן.

כחוק אצבע, אקדח 9 מ"מ איכותי וקומפקטי עם 12-13 כדורים במחסנית זה הכיוון + תחמושת מחוזקת.

זה דגם שדומה מאוד למה שלי היה (אבל בגרסה הכסופה שלא מחלידה):

http://goo.gl/TX9vB

109004_01_md.jpg

העלויות אכן גבוהות - אלפי שקלים מינימום.

אפשר יד שניה אבל זה עסק די מסובך - לא כמו ב-TRADEZONE...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...