מבקש המלצה למצלמה קומפקטית בתקציב עד 750 שקלים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה למצלמה קומפקטית בתקציב עד 750 שקלים

djelectric

Recommended Posts

שלום חברים, הנה הטופס

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

750 שקלים - אם יש מצלמה שעושה את זה בפחות - נא להמליץ

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

רמת הידע שלי? בסיסית למדיי יש לי טרייפוד פשוט מאוד. אני עובד עם תאורה קצת קשה ולכן מצלמה שיכולה להתמודד עם זה ייתרון

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

השתמשתי בעבר בסדרת POWERSHOT של קאנון, חשובה לי יכולת מאקרו, רעש נמוך בתנאי תאורה קשים. יכולת וידאו בונוס

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה תמונות חברה בטיולים באור יום, הרבה תמונות של הילדה בתוך הבית, מעט תמונות ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד תמונות של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

התמונות נעשות בעמדה שהקמתי למען צילומי חומרה

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?

לא

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/ מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

אני לא חושב שיש צורך להתעמק כאן.

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, מצלמה גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

גודל ומשקל המצלמה לא חשוב לי בכלל.

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?

כלום חוץ מטרייפוד.

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

לא, מה שאתם תמליצו

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

אין כרגע שום דגם, הבנתי בנושא מאוד קטנה

ראיתי בזאפ את CANON PowerShot SX130is והיא נראית דיי טובה, האם היא אפשרות טובה?

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?

לא.

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות וידאו (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

כן, ייצוב תמונה ייתרון חשוב, רזולוציית 720P גם כן, וגם פוקוס. אבל אני מניח שבתקציב שלי אי אפשר לצפות ליותר מדיי

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה אלה שני סוגים שונים. במצלמה שאני הצתי יש זום כפול 10 בשנייה 12. האיכות צילום בזו שאני הצתי גבוהה יותר. ובזו שאני הצתי יש סוללה נטענת בחיבור ומתאם לשקע(חשמל) ביתי. זו שאני הצתי גם חצי מהמשקל של השנייה ופחות עבה ממנה.

אם אתה צריך איכות גבוה תיבחר בזו שאני הצתי ואם אתה מעדיף את מרחק אז תיבחר את השנייה. אלה כל הפרטים שאני יודע.

לדוד שלי יש את אהצתלמה שאמרתה אחרי שמחזיקים את 310 השנייה נראית כבדה וענקית שהזום בחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*הצעתי

כמו שציינתי, אין לי שום בעיה עם עובי ומשקל המצלמה. את רוב הצילומים אני עושה בבייתי. אני פשוט רוצה לדעת מה נטו ייתן את איכות התמונה הטובה ביותר במצבי מאקרו עם זום בינוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

בגדול צילומים מהסוג הזה (סטודיו) מתבצעים ע"י שליטה בתאורה ו/או חשיפה ארוכה יחסית עם חצובה ולא ע"י שימוש בISO גבוה.

לכן הכי פשוט ונכון יהיה לקנות כמה מנורות שולחן ולבנות "מערך תאורה".

יכולות מאקרו הן כנראה הדרישה הכי גדולה שלך.

ברוב המצלמות כיס, מצב מאקרו מלווה בעיוותי חבית גדולים עקב תכנון מוגבל של העדשה.

הייתי הולך על זו עם העיוות המינימלי כי מה שסביר לפרחים נראה רע על PCB...

זו בעיה למצוא לך אחת, כיוון שהסקירות של המצלמות האלה לא ממש אחידות, ולא ממש מקיפות.

תצטרך לחרוש קצת ביקורות ולחפש כאלה שמצלמות דף דוגמא עם קווים ישרים. את ההבדלים תראה בעין, אתה לא צריך "ייעוץ" מיוחד בשביל להבין מה טוב יותר.

כיוון שאין לך צורך בזום גדול, אני מציע שלא תיצמד דווקא לאלה.

גם רזולוציה גבוהה במיוחד לא תעזור לכלום (אני מניח שאנחנו מדברים על הצגה לWEB)

גם חדות לא צריכה להדאיג אותך להצגה בweb. ההקטנה הרבה יותר משמעותית מיכולות המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעזרת נפלאות הפוטושופ בימינו ניתן לתקן עיוות חבית באופן מאוד יפה, רק צריך לזכור לצלם עם מרווחי ביטחון בשוליים.

אני מסכים שעדיף להתחיל עם בעלת העיוות הקטן ביותר, אבל זה לא קריטי. כאמור קשה למצוא ביקורות טובות על רוב המצלמות הקומפקטיות - הן פשוט יוצאות לשוק בהמוניהן ומתחלפות במהירות.

מעבר לזה תשאיר קצת כסף בצד לחצובה ולקופסאת אור (אפשר היום לקנות קופסאות כאלו באיביי די בזול ורק להוסיף שתי מנורות שולחן ואתה מסודר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...