כנס GameIS - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כנס GameIS

Psychoticat

Recommended Posts

שלום וחג שמח.

מרוב פורומים בנושא תכנות לא ידעתי איפה לפתוח את הדיון הזה, אם צריך תרגישו חופשי להעביר.

ולנושא:

לפני יומיים, ב-18 לאוקטובר, התקיים כנס GameIS בסינמטק תל-אביב.

למיטב הבנתי, GameIS היא עמותה ששאיפתה להיות קורת גג משותפת למפתחים ישראליים בתקווה לייצר כאן תעשיית משחקים מקומית.

קליפ מיוטיוב על הכנס:

מי מכם היה בכנס? ומה דעתכם עליו?

האם יש עתיד לתעשיית המשחקים הישראלית?

DISCUS!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מצפה שיגיבו כאן?

לפי הכנס, ולפי מה שידוע לי על מפתחים ישראלים, רובכם מעדיפים פלטפורמות שהן לא . וכאן רוב האנשים מתעסקים עם מחשבים נייחים.

למרות שיש לי קונסולה אחת בבית, ואני קונה משחקים לקונסולה, בעיקר משחקי ארקייד (שרובם מפותחים על יד אנשים כמוכם), וכמו כן קונה גם משחקים לאייפון (אין לי פרוץ), אני עדיין מעדיף . זה יותר נוח, יותר נגיש. ואם במקרים נדירים יוצאים "פורטים" גם לPC, אז הם נחותים בהרבה יותר מגרסאות למכשירים ניידים וקונסולות. (לדוגמא, angry birds, שעולה דולר אחד, מקבל עדכונים קבוע, אבל גרסת , שעולה חמש דולר, לא עודכנה אף פעם. גרסת Flight control לPC יצאה באיחור ולא קיבלה תמיכה במולטיפלייר כמו שגרסת קיבלה). את שני המשחקים יש לי ל2 הפלטפורמות, ומצער אותי מאוד שעל פלטפורמה שהוצאתי בשבילה פי 5 דולר, קיבלתי פחות תוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה נעוצה בצרכן הישראלי, זה שלעולם לא יקנה משחק כי הוא לא רוצה לצאת פראייר כשהוא יגלה שפרצו אותו,

במילים אחרות, אנחנו הורסים לעצמנו.

מאז שעידן קניות הדיגיטליות נכנס לשוק תעשית המשחקים, הרבה, הרבה מאוד ישראלים התחילו לקנות משחקים. כי סוף סוף יש מחירים סבירים ואפשר לקנות משחקים ישירות מחברות המשחקים ולא מגבנים כמו הד ארצי (שבדרך אגב, ניסו כמה שיותר לחסום את העניין הזה לצרכן הישראלי)

כמו כן, פיראטיות קיימת גם בקונסולות ובמכשירים הניידים. לפרוץ XBOX לא בעיה. לפרוץ זה עוד יותר פשוט ולוקח מספר דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה נעוצה בצרכן הישראלי, זה שלעולם לא יקנה משחק כי הוא לא רוצה לצאת פראייר כשהוא יגלה שפרצו אותו,

במילים אחרות, אנחנו הורסים לעצמנו.

כאן אני חולק עליך,אני יודע שאני אקנה כי בעייני חשוב לי לפתח את תעשיית המשחקים בארץ.כנס חשוב.

ןמה זה חשוב לאיזו פלטפורמה הם יפתחו.העיקר שיתחילו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור גיימר ותיק ומבוגר (32) יש לדעתי כמה בעיות:

1. בניגוד למדינות אירופה וארה"ב , משחקי מחשב / קונסולות נתפס פה כמשהו לילדים שהם לא ממש כח צרכני רציני ולכן התחום לא נלקח ברצינות כמו קולנוע , ספרות או מוזיקה , למרות שמדובר בבידור לחלוטין. החריג הוא המשחקים לסמארטפונים.

2. אכן, רוב האנשים עדיין מורידים משחקים ולא קונים , אני מכיר לא מעט אנשים שבחרו ב- רק בגלל שאפשר להוריד משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע,בעיני האנשים האלה הם חלוצי התעשיה(אולי אני חולם כאן :) ).יש כאן אנשים מבריקים שיעשו משחקים לא פחות טובים מהח'ברה מעבר לים.shit אני אפילו אתרום להם,מה שאני יכול.

וכן גם אני וותיק ומבוגר(33)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן אני חולק עליך,אני יודע שאני אקנה כי בעייני חשוב לי לפתח את תעשיית המשחקים בארץ.כנס חשוב.

ןמה זה חשוב לאיזו פלטפורמה הם יפתחו.העיקר שיתחילו :)

יש לי בבית כמה וכמה משחקים שקניתי לבני דודים שלי (משחקי ילדים תוצרת הארץ),

אני מאוד רוצה לקדם את התעשייה בארץ, אבל על כל אחד כמוני יש 90 שהולכים להוריד.

בעקרון, צריך לתת לאנשים סיבה לקנות מקורי,

אולי כי במקורי יש משחקי רשת? אולי כי מקבלים דמואים חינם כל תקופה?

אולי כי יש תמיכה טכנית? חייבת להיות דרך לתת לאנשים סיבה לקנות מקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בבית כמה וכמה משחקים שקניתי לבני דודים שלי (משחקי ילדים תוצרת הארץ),

אני מאוד רוצה לקדם את התעשייה בארץ, אבל על כל אחד כמוני יש 90 שהולכים להוריד.

בעקרון, צריך לתת לאנשים סיבה לקנות מקורי,

אולי כי במקורי יש משחקי רשת? אולי כי מקבלים דמואים חינם כל תקופה?

אולי כי יש תמיכה טכנית? חייבת להיות דרך לתת לאנשים סיבה לקנות מקורי.

תאר לך שקנית משחק מקורי,ויש לך בעייה בו/נדפק/נשרט וכו',ומה אתה עושה?קופץ לתל-אביב לhq של החברה :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...