!! דיון יום כיפור הרשמי (לכופרים) !! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

!! דיון יום כיפור הרשמי (לכופרים) !!

שוקו

Recommended Posts

טוב כידוע לנו מחר בערב יום כיפור, ולכן פתחתי דיון זה כדי שנספר חוויות להעברת הזמן, נחכה שיבוא מישהו דתי ותתחיל פה מריבה, ונמליץ אחד לשני על טובים, בנוסף כל הצעה אחרת לפעילות או לקשקשת תבוא בברכה.

אז, איזה לראות, בהנחה שראיתי את כל הדברים הסטנדרטיים אבל לא עקבתי בחודשיים האחרונים?

דיון מהנה כופרים שלי :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יום כיפור זה מחרתיים

ותגיד את האמת שפתחת את הדיון רק בשביל לעצבן את הדתיים כי בינינו כל מי שבאתר הזה מכור למחשב מהרגע שהוא קם ועד שהוא הולך לישון, אז אני לא רואה סיבה שיהיה קשה להעביר את הצום

סרטים טובים:

לא ממזמן יצאו כל הסרטים של מלחמת הכוכבים לבלוריי וממה שהבנתי לוקס הרס אותם עוד יותר עם כל מיני תוספות אז שווה לראות את זה בשביל לסגור פינה

ועוד כל מיני טובים (לא חדשים אך לא כאלה מפורסמים שיש מצב שפספסת)

13 Assassins

The Jacket

מבחינת סדרות יש

blood and sand והפריקוול שלו. סידרה מהנה ויותר אחידה מרוב הדברים שראיתי בשנים האחרונות

the walking dead - התחלה הרבה יותר טובה מהסוף אך גם סידרה מהנה

תמיד כדאי לקרוא ספר טוב אך אם אתה כמוני ואין לך את הסובלנות להקדיש יום שלם רק לספר תמיד יש webcomics מהנים

למצוא רשימה פשוט תחפש בגוגל ויש אין ספור, הוותיקים יכולים לשרוף לך יום שלם בנקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף דתי לא צריך להתחיל פה שום מריבה! אני מסורתי וצם את כיפור באדיקות ולא ממש אמור לעניין אותי אם אחרים צמים או לא ובטח שזה לא אמור להיות דבר שכופים על אנשים. רק נראה כמה מהר אתם מגיעים הפעם לזלזול בדרך חיים של אחרים ושמים ללעג את אלו שכן צמים. הרי בעצם המילים שלך "נחכה שיבוא מישהו דתי ויתחיל פה מריבה" אתה כבר מזמן את זה ומזלזל באלו שכן צמים! אז נסו לשמור את הדיון על מה תוכלו למנה ראשונה או שנייה בצום ובאיזה סרט תצפו, ובבקשה אל תנסו לדון בעצם הצום ולהסביר לצמים למה הוא מיותר כי זה כבר פוגע בדרך חיים של אחרים ואף אחד לא צריך "לריב" איתך כדי שתשכנע אותו שהוא טועה או הפוך (יכול להיות שאתם סתם נהנים מזה). אני ממליץ לכל הדתיים\מסורתיים אל תפלו לפח של לנסות לשכנע את אלו שלא צמים ("הכופרים" כמו שנאמר בנושא) כמה חשוב היום הזה, זו תהיה שיחת חרשים שתגרור זלזול בין מאמינים ללא מאמינים.

אז שהיה צום קל וגמר חתימה טובה לצמים וסעודה/צפייה נעימה לכופרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם חושבים שכאלה שהם חילוניים גמורים ופתאום בכיפור בגלל שזה יום הדין וכל אחד צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו צם הוא נקרא צבוע?,יעזור לו בכלל שהוא יצום ולא ילך לבית כנסת?(אני בדילמה כזאת..וזה המקרה הספציפי שלי,מרגיש צבוע שאני צם כל כיפור למרות שאני לא מאמין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם חושבים שכאלה שהם חילוניים גמורים ופתאום בכיפור בגלל שזה יום הדין וכל אחד צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו צם הוא נקרא צבוע?,יעזור לו בכלל שהוא יצום ולא ילך לבית כנסת?(אני בדילמה כזאת..וזה המקרה הספציפי שלי,מרגיש צבוע שאני צם כל כיפור למרות שאני לא מאמין)

אין קשר בין מצווה למצווה. עשית אחת זכיתה והיא עומדת לך לזכות. אל תרגיש צבוע עם עצמך! עדיף משהוא מכלום. הצום שלעצמו הוא סימבולי לחלוטין וברור שהוא לא פותח שום דף חדש אלא אם יש כוונה אמתית בלב הבנאדם. שלא תחשוב שאני מנסה להטיף לך למשהוא או להחזיר אותך בתשובה...אלא ספציפית לשאלתך, אתה ממש לא צריך להרגיש צבוע אך באותה נשימה לא להשלות את עצמך שיום אחד בשנה מכפר על הכל. אם אתה מאמין שיש על מה לכפר או לא "ומישהוא" שמקשיב לכך, זה כבר עניין שלך ובחירה שלך.

אם יבוא יום ותחליט שאתה מחפש אמת אחרת, אזי כל אדם מאמין היה אומר לך שעדיף משהוא מכלום ומצוות וחובות לא תלויות זו בזו וגם אנשים שמחליוים לחזור בתשובה עושים זאת בהדרגה ולא בבום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...