בעיה לאחר החלפת מעבד Pentium 4 s478 ביוס עושה בעיות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה לאחר החלפת מעבד Pentium 4 s478 ביוס עושה בעיות

or_doc

Recommended Posts

יש לי לוח אם ישן של אסוס P4XP-X ובמקור היה עליו פנטיום 4 1.8GHZ.

עכשיו הגיע אלי מחשב בערך מאותם שנים (2003 בערך) גם לוח אסוס שונה מעט אבל עם מעבד 2.4GHZ.

מסיבות שאני צריך ספציפים את הלוח המקורים (אסוס) אני העברתי את המעבד 2.4GHZ אליו ואני מדליק הביוס עולה ומבקש ממני לקבוע מכפלה וזה יצא משהוא כמו 18*133.

עכשיו אני עושה Save and exit המחשב עושה ריסט ולא עולה. שאני מדליק אותו שוב הוא חוזר לביוס. קרא איזה 2-3 פעמים שהwin7 הצליח לעלות ופעם אחת נתקע אחרי הlog in למערכת.

אגב הwindows זיהה את המעבד החדש ושהחזרתי את המעבד המקורים (1.8GHZ) הוא פעם מצויין וניסיתי איפוס ביוס ע"י הוצאת סוללה.

בלוח אם שאני רוצה לשים לו את המעבד הנחות יותר (1.8GHZ) יש לו מין דיפ לא יודע איך קוראים לזה בקיצר מפסקים קטנים כאלה על הלוח שקובעים את המכפלה כמו שהיה פעם במחשב פנטיום 2. אבל לא יודע עם זה משנה כיוון מכפלה דרך ביוס או דרך מיתוג.

בדקתי בספר של הלוח אם לוח שעושה בעיות

רשום שהוא תומך במעבדי 4 עם 478 פינים

עם 512kb L2 cache

ו0.13micron

fsb 400/533mhz

dada transfer rates up to 4.2gb/s or 3.2gbs

לפי מה שאני חושב המעבד 2.4GHZ אמור להתאים.

יש כאן מישהוא שיש לו כיוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לבחור OPTIMAL SETTINGS או DEFAULT SETTINGS ותראה אם יש שינוי

מה הדגם במדוייק של המעבד ששמת?

כמה CACHE יש לו?

בנוסף, לוחות בגילאים האלה עלולים לסבול מחוסר יציבות בגלל בלאי, אחד הנפוצים הם כבלים נפוחים

שווה לבדוק ;)

bad_motherboard.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בדוק מה דגם המעבד החדש.

2. בדוק ברשימת המעבדים הנתמכים אם נדרש עדכון כדי לקבל תמיכה של הלוח, או שייתכן שהוא לא נתמך בכלל.

3. בכל מקרה אחר אתה אתה די מגשש באפילה ואם התמיכה של הלוח לא מושלמת כנראה שהוא לא תומך במעבד הזה ללא עדכון או שאולי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישות ה"יבשות" לא מבטיחות כלום. צריך לבדוק ברשימת המעבדים הנתמכים בלוח אם יש תמיכה במעבד הזה, ואם כן, האם יש צורך לעדכן גרסת .

הרבה פעמים מעבד שלא נתמך רשמית על-ידי הלוח, בייחוד כשהוא קרוב מספיק בארכיטקטורה למעבדים שכן נתמכים על-ידי הלוח, כן יפעל בו, אך ביותר מקרים מאשר לא, לא יעבוד בצורה תקינה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...