Micro Stuttering - אז לא שווה לקנות SLI של כרטיסי מסך? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Micro Stuttering - אז לא שווה לקנות SLI של כרטיסי מסך?

ptX

Recommended Posts

שלום חבר'ה, אני מתכנן לקנות מחשב חדש בחודש הקרוב בתקציב של כ6,000 שקלים,

לא התעסקתי מזמן עם חומרה, תכננתי לקנות את הלהיט של היום, של כרטיסים גראפיים למקסימום ביצועים, ועכשיו ראיתי שלפי מה שנאמר, בכל יש מה שנקרא Microstuttering שמוריד את הביצועים בכ50%. ואין פתרון!

אז מה עושים? מחכים לדור חדש של או קונים כרטיס מסך אחד חזק?

או שיצא תיקון לזה בקרוב?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Microstuttering הוא רק אחד מהחסרונות של מערך כזה (ולא שאין יתרונות).

לא נכון להשליך על התופעה עצמה 50% ירידת ביצועים, וזה לא תמיד קורה או מורגש.

מדובר על מקרים מסויימים (של משחקים ודריבר) כשה-FPS נמוך מספיק בכדי שתרגיש בפערים במרווחי זמן משתנים בין הפריימים, תופעת לוואי של הטכנולוגיה.

מבחינת המשתמש המשחק עלול להרגיש כאילו מקרטע או רץ לאט יותר מאשר ה-FPS האמיתי (שיוצג ב FRAPS למשל).

הטיפול מצד הוא בעיקר אופטימיזציה של הדריבר למשחקים הבעיתיים. לא צפוי לצאת "תיקון" גורף אחד לכל המקרים.

בכל אופן אם Microstutter היה כל כך בעיתי שבאופן קבוע דופק את החוויה, אנשים לא היו קונים. זה לא המצב. קבל את זה כאחד החסרונות.

קח גם בחשבון שרבים נוהגים להשתמש במילה הזאת בהקשר לסתם נפילות FPS רגעיות ושאר קירטועים, עם או בלי או CF.

אם יש לך הכסף, אז במידה וקיים כרטיס חד ליבה שעונה על הצרכים מבחינת ביצועים אל מול מערך מתוכנן כלשהו - לך על החד !

אם מערך ה- עולה בביצועים באופן משמעותי על החד הכי חזק, פה לדעתי אפשר לשקול מערך כזה,

כך שבמקרים של בעיות או סתם ניצול בלתי יעיל של הטכנולוגיה, אתה עדיין יכול לסמוך על אחת לפחות שתסחוב בכבוד.

בסופו של דבר זה הכל עניין של צרכים, תקציב וכו...

אם למשל אתה מחפש 3Dvision Surround זה סיפור אחר (3 מסכים + 3D) - מחייב .

וכידוע ניתן להרכיב מערכי SLI שבממוצע חזקים יותר מכרטיסי דגל חדי (גם אם לא בהרבה) - במחיר נמוך או דומה. בחר את גורלך בעצמך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תוספת קטנה, גם ב-FPS גבוה אפשר להתקל בזה. הסבירות נמוכה יותר, אבל זה קורה.

לפותח ה-thread, פורום מפרטים יתן לך מענה על הכל. קצת קשה להמליץ על כרטיס מסך כשהדרישות שלך מהמחשב לא ידועות (ולכן אי אפשר לדעת כמה מתוך ה-6000 להקצות לכרטיס המסך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק שאתה אומר את זה כי גם כשאבנה מפרט אני אעזר פה בפורום, ובעקרון ממה שראיתי עד עכשיו (וראיתי מספיק) אומרים מחיר כולל ופה ממליצים הכל, ז"א איזה כרטיס לקחת ובכמה כסף, כי למען האמת אני לא יודע לחלק נכון את הכסף בין החלקים של המחשב בשביל להוציא תוצר מקסימלי. אז אני שואל לפי נסיון כללי, מחשב ב6000 ש"ח, אני לא יודע איזה כרטיס יהיה...

בעקרון אני חושב שזה יהיה מעבד i5 לוח אם ג'יגהבייט חדש משהו עם חיבור 40 ג'יגה לקש (משהו כזה זה מה שאמרו לי אני לא באמת יודע מה זה אומר חח) מארז ב350-500 ש"ח ודיסק של טרה. השאר הולך לכ"מ וקירורים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב זה 60 הרץ אלא אם כן המסך תומך 3D ואז זה 120 הרץ.

המסך שלך לא תומך 3D אז הוא עובד ב60 הרץ.

תבנה לעצמך קודם כל מפרט מסודר ואז תוכל להחליט על כרטיס. או שתפתח ת'רד בפורום מפרטים ויתנו לך מפרט שלם כולל הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שבמקרה הזה (כרטיס highend או , בתקציב 6k למע') עדיף קודם לסגור על כרטיס מסך, ולהרכיב את שאר

המפרט מהסכום שנותר. הכרטיס(ים) פה זה החלק הכי יקר במע', וישנן השלכות על ספק ולוח אם. לפעמים גם על המארז.

לדעתי - GTX 580.

אז תשאל למה לא GTX 560 Ti במחיר דומה + 15%~ יותר ביצועים בממוצע ?

• צריך ספק חזק יותר ולוח אם תומך . אילו מוסיפים למחיר. (אלא אם אתה מארגן הכנה לשדרוג GTX580 עתידי - אז בכל מקרה צריך לוח תומך וספק חזק עוד יותר, למרות שאם אתה חושב על שידרוג עתידי ל-SLI, כנראה שכבר עדיף ללכת על GTX570 שגם אמור להספיק כרגע ויותר נוח לשידרוג מבחינת עלויות לפחות)
  • אני מניח שיותר רעש ופליטת חום (לא בדקתי לעומק). אפילו שהכרטיסים יחסית שקטים \ קרירים בפני עצמם.
  • יותר בעיות תאימות בפוטנציאל, גם אם זה להמתין לעדכון דריבר או פאצ'ים כשיוצא משחק חדש.
  • חוסר עקביות בביצועים (תלות בתמיכה ויעילות בניצול SLI) בין משחקים ולעיתים בין סצנות שונות במשחק מסויים. (היתרון בביצועים מתייחס לממוצע. זה ממש לא אומר שאלו יהיו מהירים יותר מ-gtx580 בודד באופן קבוע. עם דגש על ה-FPS המינימלי)
  • 1GB נפח (לעומת 1.5GB של gtx580). אמנם יספיק לרוב אבל ישנם מקרים שיהיה גבולי. לוקח בחשבון גם משחקים עתידיים.

תשמע, בניהול SLI ישנה התעסקות נלווית, בעיקר אם יש בעיות. ואני לא אומר שבהכרח תתקל בבעיות.

לדעתי הפרש הביצועים הממוצע פשוט לא מצדיק בחירה ב- gtx560 ti sli על פני gtx580, שהיום יאכל כל משחק ברז' שלך + פילטרים, בראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהתלהבתי מהקונספט של של שני כרטיסים רק בגלל העקרון של זה, אבל כשאני חושב על זה אני דווקא מסכים. חצי ממה שאני שומע על היום זה בעיות, ואם אני אקנה GTX580 ובעתיד ארצה מחשב חזק יותר אוכל או לקנות פשוט כ"מ חדש אחרי כשנה-שנתיים, או להוסיף עוד GTX580 כSLI ולוח אם חדש אחרי שנה-שנתיים.

אבל יש עוד כחודש עד ההחלטה עצמה, עזרת לי, בינתיים אמשיך להתעניין. תודה.

עריכה: ועכשיו לאחר שראיתי שהGTX580 עולה 2500 שקל, שזה בערך חצי מהתקציב, אני חושב שנית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת והבנתי שה580 מתחמם בטירוף ודורש הרבה יותר מהספק. אני לא רוצה קירורי מים ולא רוצה לדאוג כל הזמן לקייס שהוא מאוורר, אם אני אכן קונה את ה580 שהוא כרטיס חזק בטירוף, כן, יהיו לי בעיות איתו? נמאס לי מהתחממות יתר. קניתי את הBFG 8800GT OC בזמנו כשהוא היה בשיא ובמשך כל הזמן מאז המחשב היה בחימום יתר. נמאס מהבעיות האלה כבר... אני רוצה מחשב אמין, יציב וחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך על GTX570 שבאופן יחסי לא צורך המון חשמל, בעל ביצועים גבוהים ברמה צמודה ל-GTX580 ובעל קירור מתקדם במחיר נמוך משמעותית?

http://tms.co.il/product/10388

הוא ה-Sweet spot כשמדברים על יחס ביצועים לשוק הגבוה. נכון, יש פתרונות ב2200 כמו GTX560TI שיתנו ביצועים גבוהים יותר

אבל אתה משלם יותר אז מגיע לך לקבל יותר. GTX570 הוא כרטיס מסך חזק למדיי שנושא איתו גם יכולות וכמות נכבדת של גרפי

זה כרטיס מסך שמתאים לגיימינג ב1920X1200 בלי בעיות מיוחדות וגם למערכות בעלות ספקי כח 550W ומעלה. אני חושב שהוא עשוי להיות הבחירה החכמה ביותר מבין האפשרויות במקרה שכזה.

לגבי GTX580 כמו שציינתי, לשלם 1000 שקלים יותר בשביל הפרש כל כך קטן יחסית (הבדל של 14.5%) פשוט הופך אותו לתענוג לא משתלם

לגביי התחממות יתר זה אתה שצריך לקבל נטו אחריות על הרכיבים שלך. אתה מקבל רכיב תקין שיכול לעבוד שנים רבות, תדאג לתחזק אותו כמו שמגיע לו. לא הרבה עבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי הרושם שאתה מחפש את הכי חזק שיש, לכן הצעתי gtx580. ראיתי שהוא נמכר ב-2050ש"ח ב-KSP אבל רק עכשיו שמתי לב

שמדובר על שנתיים אחריות (Zotac) במקום 3. עדיין, יש גם ב-2350ש"ח עם צד שלישי:

http://www.pccenter.co.il/Product.asp?productid=13048

אחד כזה בודד גם לא דורש "הרבה יותר" מהספק... בטח לא יותר מ-gtx560ti .

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=104805.0

אגב גם לי היה BFG 8800GT OC, שמתי לו צד שלישי והוא מככב עד היום במחשב אחר :)

בכל מקרה, אני מסכים עם dj-electric, אחרי הכל אני בעצמי הבאתי gtx570 לאחר התלבטות. אני רק מצטער שהתפשרתי על סטוק, אפילו שהוא לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...