קניתי מפצל בלאי? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי מפצל בלאי?

Boris_yo

Recommended Posts

זאת פעם שנייה שאני קונה מפצל שקע טלפון > אמריקאי + . אני חושב כל פעם שקע מתכלכל אבל לא מבין איך. הפעם בדקתי מגעים עם מולטי טסטר ומצאתי שמגעים בשקע אמריקאי מבולבלים! רק תראו:

pL14g.png

שקע תקין אבל אמריקאי מבולבל. איך זה אפשרי? זה שקע של HYUNDAI דרך אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שזה מפצל?

אני די בטוח שמדובר בפילטר לADSL

האמריקאי מיועד לחיבור מודם והישראלי לטלפון

יש לי בבית כזה שמחובר אליו טלפון עם חיבור אמריקאי ופקס עם חיבור . מפצל עצמו מחובר לעוד כזה מפצל ואז מפצל זה מחובר לשקע בקיר. הנה תמונה:

prQkp.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הבעיה?

בוא נעשה סדר:

"שקע אמריקאי" = RJ11

"שקע ישראלי" = BS 6312

החיווט בRJ11 הוא סטנדרטי. ולמעשה הוא גם תואם לחיווט של BS 6312 בתקן הבריטי, אלא שבישראל החליטו להצליב אותו משום מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הבעיה? הרי זה עובד..

בוא נעשה סדר:

"שקע אמריקאי" = RJ11

"שקע ישראלי" = BS 6312

החיווט בRJ11 הוא סטנדרטי. ולמעשה הוא גם תואם לחיווט של BS 6312 בתקן הבריטי, אלא שבישראל החליטו להצליב אותו משום מה.

בעיה שסדר 1,2,3,4 מבולבל ובמפצל תקין זה לא מבולבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך פה מוכרים מפצלים בריטים? בעצם הבנתי. אלה מפצלים משמשים כחיבורי ADSL בארץ. אבל לא היה רשום שזה ADSL על החבילה. מה HYUNDAI מזלזלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפצל הזה הוא לא מפצל ולא פילטר

בשקע טלפון יש 2 זוגות

חיצוני 1-4 ופנימי 2-3 (בשקעים של הם 2-5 ו 3-4 בהתאמה כי יש להם 6 חיבורים במקום 4)

הזוג הפנימי מעביר את הקו לטלפון, או את ה ADSL למודם

(במפצל שהוא פילטר ADSL, הפילטר בפנים מחובר רק לשקע של הטלפון כדיי לסנן את הטלפון. אם במקום שבו נמצא המודם אין טלפון, אתה יכול לחבר את המודם ישר לשקע בקיר אתה לא צריך את הפילטר. השקע של ה ADSL מקבל את 2-3 מהתקע ישר, השקע של הטלפון מקבל את 2-3 מהתקע דרך המעגל של הפילטר ואת 1-4 ישר, בכל מקרה אין הצלבה בין 2-3 ו 1-4)

הזוג החיצוני 1-4 לא מחובר בדרך כלל במעגלים ביתיים. הוא כן משמש לדברים שונים בטלפונים חכמים יותר :

מתח להפעלה / אישור תשלום / וכו' בטלפון ציבורי או טלפון שעובד אל כסף

מתח להפעלה / מידע דיגיטלי בטלפונים של משרדים שיש להם כמה שלוחות / חלק מהטלפונים שיש להם לוח אם לחצנים של שלוחות

בכל אלה עדיין אין הצלבה באף מקום בין 2 הזוגות

יש מעגל אחד טריקי שבו כן יש את ההצלבה : נניח שיש לך משרד ביתי (בתוך אותו מבנה אם הבית ומשתמש באותו קו) שכשהוא פתוח אתה רוצה שהשיחות יגיעו למשרד ולא לבית, ואם אתה יוצא אז שיגיעו לבית

אתה מחבר את הקו של (זוג 1) ל 2-3 בשקע של המשרד. את 1-4 מהמשרד אתה מחבר ל 2-3 של הבית

עכשו אתה מחבר טלפון במשרד. הוא מתחבר לקו (2-3), והבית נשאר מנותק (1-4 כי בתקע של הטלפון 1 ו 4 לא מחוברים)

אם אתה יוצא, אתה מנתק את הטלפון ומחבר במקומו תקע ג'אמפר (תקע ללא חוט שהכנת), שבו מקוצרים 1-2 ו 3-4. עכשו התקע הזה מעביר את הקו לתוך הבית

נניח שיש 2 קווים, אץה יכול לחבר אותם ל 2-3 ו 1-4. אם יש לך טלפון אחד, אתה מחבר אותו לשקע ומקבל את קו 1. אם אתה מחבר אותו דרך המפצל הזה שלך, המפצל מעביר את 1-4 מהקיר ל 2-3 בטלפון ואתה מקבל את קו 2. אם אתה מחבר טלפונים ל 2 השקעים של המפצל, אתה קיבלת 2 קווים מתוך שקע טלפון 1 (בהנחה שלשקע עצמו מחוברים 2 קווים)

שימוש אחר שהיה למפצל כזה כשהאינטרנט עדיין היה dial up הוא למודם 56K. אתה מחבר את 2 השקעים של המפצל ל 2 השקעים של המודם. בשקע של הקיר הקו מבזק מגיע ל 2-3, ומ 1-4 יש המשך ל 2-3 של כל השקעים האחרים בבית

במודם (במקוריים של שנות ה 90, לא האחרונים של תחילת שנות ה 2000) היה ממסר (אם 2 מגעים של normally closed) שמנתק את השקע phone כשהמחשב גולש באינטרנט. כך אתה היית יכול לגלוש בשקט בלי שמישהוא בבית ירים טלפון וינתק את האינטרנט. כשהמחשב לא גולש (או כשהמחשב מכובה) הממסר מחבר את 2-3 של שקע LINE אם 2-3 של שקע PHONE, וכך הוא פשוט מעביר את התקשורת הלאה לשקעים האחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפצל הזה הוא לא מפצל ולא פילטר

אני לא הבנתי רוב אבל תודה על תגובתך. אני לא טכני כאשר זה נוגע לטלפוניה.

אז מה זה ההתקן הזה? אני חיברתי טלפון עם תקע - עבד. אני הוצאתי אותו וחיברתי טלפון אחר עם תקע אמריראי - לא עבד.

סיכום - התקן לא תקין.

איך אני יודע שאני קונה מפצל שאני רוצה? יש הרבה כאלה אבל מוכרים לא מבינים בטח ואני לא רוצה לטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהם הזמינו את המפצל הלא נכון למלאי (מתוך תמונה בקטלוג . . .) כי הוא נראה בדיוק כמו האחד הנכון

אתה יכול לפתוח ולהחליף ביניהם את החוטים כדיי להפוך אותו למפצל רגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...